Kişisel Bakım

Rimel Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

instagram takipçi hilesi

Rimel Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Rimel Seçimi biz kadınlar için oldukça önemlidir. Günlük hayatımızda her zaman bakımlı ve güzel görünmek isteriz, makyaj yaparız. Makyaj uygulamaları, kullanılan ürünler ve popüler tonlar farklılık gösterse de eminiz ki maskara hepimiz için vazgeçilmez bir makyaj ürünü. Çünkü maskara, görünümümüzü ve makyajımızı bir anda tamamlayan muhteşem bir makyaj ürünü.

Rimel Seçimi

Makyajımız ne kadar güzel olursa olsun rimel uygulamazsak makyajımızı bitirmenin en önemli detayları kaybolur. Her birimizin farklı bir kirpik yapısı, istenen etki ve bitişi olduğu için maskara seçimi aslında biraz kişisel bir tercihtir.

Bu konuda bir ipucu vermek gerekirse;

  • Uzun ve seyrek kirpiklere sahip kişilerin maskarayı daha kalın kıllardan seçmesi gerekir. Bu fırça yapısına sahip maskara, kirpiklerin arasındaki yarıklara kolayca ulaşacak ve kirpiklerin daha dolgun görünmesine yardımcı olacaktır.
  • Tersine, kirpikleriniz kalın ve kısaysa, tarak gibi silikon ve aralıklı bir fırça yapısı tercih etmelisiniz. Bu fırça yapısına sahip maskara kirpikleri birbirine yapıştırmaz, topaklanma yapmaz ve kirpiklerinizi tarayarak daha uzun görünmesine yardımcı olur.

Maskara ve Rimel Arasındaki Fark Nedir?

Maskara ve rimel aslında aynı şeydir. Ancak maskara, ortaya çıkan ilk kirpik boyasıydı ve adını yaratıcısı Eugene Rimmel’den alıyor. Bahsettiğimiz gibi maskara ile maskara arasında pek bir fark yoktur.

rimel secimi nasil yapilmalidir2

Maskara sadece kirpikleri kalınlaştırmak için kullanıldığında, maskara zamanla biriktiğinde, maskara eyeliner olarak sınıflandırıldığında ve sıvı bir yapıya sahip olduğunda bu ikilem ortaya çıkar. Maskara üst ve alt kirpiklerde kullanılabilir.

Maskara gibi göz ürünleri genellikle diğer kozmetik ürünlere göre daha kısa ömürlüdür. Bu tür kozmetiklerde ürünün kullanım ömrü, ürün açılıp ilk kez kullanıldıktan sonra başlamaktadır. Maskarada kullanım ömrü genellikle 6 aydır.

Rimel Nasıl Sürülür?

Her şeyde olduğu gibi maskara sürmenin de elbette bazı püf noktaları var. Maskara uygularken dikkat etmeniz gereken bu ipuçları size kullandığınız maskaradan daha etkili sonuçlar verecektir.

  • Öncelikle rimel sürmeden önce kirpiklerinizi iyice temizlediğinizden emin olun.
  • Kirpik yapınız ve istediğiniz etki için doğru maskarayı seçtiğinizden emin olun.
  • Maskarayı kirpik diplerinden başlayarak zikzak şeklinde uygulayarak her kirpik çizgisini tek tek boyamaya ve ayırmaya yardımcı olun.
  • İkinci kat uygulama yapacaksanız bu katı sadece kirpik diplerinden ortasına kadar sürmeye özen gösterin.
  • Maskara uçlarda ağırlaşabileceğinden gün içerisinde kirpiklerinizin sarkmasına neden olabilir.
  • Rimel uygularken aşağıya bakmaya dikkat edin, bu boyanıngöz göz kapaklarınıza bulaşmasını önleyecek ve kirpiklerinize daha iyi erişmenizi sağlayacaktır.

Düz kirpikler, şekillendirilmesi en zor kirpik yapılarından biridir. Düz kirpiklere sahip insanlar her zaman kıvrımlı makyajın hayalini kurar. Ancak çoğu maskara bu etkiye sahip değildir. Bu konuda size önereceğimiz en etkili hile kirpik kıvırıcı kullanmaktır. Ancak burada seçeceğiniz kirpik kıvırıcıların, kirpiklerinize zarar vermeyecek şekilde tasarlandığından, kirpiklerinize zarar vermediğinden ve özel silikon pedi olduğundan da emin olmalısınız.

Rimel Seçimi İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu