Film & Dizi ÖnerisiListeler

En İyi Savaş Filmleri Burada! 10 Film Önerisi

instagram takipçi hilesi

En iyi savaş filmleri burada! Zamanınızı güzel bir film izleyerek geçirmek istiyorsanız, sizin için en iyi 10 filmi derledik. Listemizdekiler özenle seçilmiş IMDB puanı yüksek olan filmlerden oluşur. Daha önce yazdığımız en iyi korku filmler hakkındaki yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

1. En İyi Savaş Filmleri: Das Boot

En İyi Savaş Filmleri Burada! 10 Film Önerisi

Film, ikinci dünya savaşını konu edinir. Savaş ve dram konusunu çok iyi bir şekilde yansıtır. Gelelim filmin konusuna. Filmde, İngiliz savunmasını yok etmeye giden bir Alman denizaltısının kapana kısılmasını anlatır. Beklenmedik şekilde gelişen olayların anlatıldığı filmde acemi askerlerin yaşadıkları çok etkileyici bir şekilde aktarılır.

2. 1917

en iyi savas filmleri burada 10 film onerisi 6 273x405 1

Filmde askerlerin nefes kesen mücadelesine tanık olacaksınız. Zaman, 1. Dünya Savaşı günleri… Bir tabur asker, iki askerin hayatını kurtarmak için adeta zamanla yarışır. Onların hayatını kurtarmak için verdikleri mücadele, izleyicilerin duygu dolu anlar yaşamasını sağlar.

3. En İyi Savaş Filmleri: La Vita e Bella

en iyi savas filmleri burada 10 film onerisi 7 270x405 1

Eğer Hayat Güzeldir filmini izlemediyseniz, hemen tüm işlerinizi bırakın ve izlemeye başlayın. Filmin her sahnesi insanın içinde derin yaralar bırakır. Yahudi kamplarına götüren bir babanın oğlu ile mükemmel ilişkisini izleyeceğiniz film, 1998 yılında Cannes Film Festivalinde Büyük Ödül kazanmıştır. Filmi izlerken zaman zaman gülümseyeceğinizi, zaman zaman da gözyaşlarınıza hakim olamayacağınızı şimdiden söyleyelim.

4. Apocalypse Now

en iyi savas filmleri burada 10 film onerisi 8 270x405 1

Filipinler’de çekilen bu film, tam 3 saat sürer. Yerel bir kabilenin tanrısı olarak ilan edilen adamı öldürmek üzere görevlendirilen kahramanımızın başından geçen olaylar anlatılır. Fakat Yüzbaşı Willard, bu görevlendirme sonucunda kendisini sonsuz bir kabusun içinde bulacaktır.

5. En İyi Savaş Filmleri: Kingdom of Heaven

en iyi savas filmleri burada 10 film onerisi 9 270x405 1

Cennetin Krallığı isimli filmde Selahattin Eyyubi’nin Kudüs’ü geri alması anlatılır. Bu olay çerçevesinde Haçlı Seferlerinin etkileri, her iki taraf içinde yaşanan olaylar konu edinir. Kudüs’ün durumunun da işlendiği filmde Orlondo Bloom, Liam Neeson ve Eva Green gibi pek çok isim yer alır.

6. Full Metal Jacket

en iyi savas filmleri burada 10 film onerisi 4 768x512 1

1987 yapımı olan film, The Short Timers adlı romandan sinemaya aktarıldı. Vietnam Savaşı öncesinde Amerikan ordusunun nasıl bir eğitim aldığı anlatılır. Filmde aynı zamanda askerlerin başından geçen olaylar, izleyicinin tüylerinin diken diken olmasına sebep olur.

7. En İyi Savaş Filmleri: Schindler’s List

en iyi savas filmleri burada 10 film onerisi 10 270x405 1

Yine etkileyici bir film olan Schindler’s List filmi ,1993 yapımıdır. Dram ve savaş konulu olan 3 saatlik filmde, Naziler’in uyguladığı soykırı sonucu, Oscar Schindler’in yoğun kurtarma çabalarına tanık olacaksınız. Film 321 milyon dolar gişe hasılatı elde etmiştir. Birçok dalda ödül kazanan bu film, efsaneler listesinde en başlarda yer almaktadır.

8. Der Untergang

en iyi savas filmleri burada 10 film onerisi 1 297x405 1

Hitler ve yakın arkadaşlarını kendilerini sığınaklara atarlar. Bu şekilde güvenli bir alan yaratırlar. Aralarında Fühler’in özel sekreteri de vardır. Berlin artık bitik bir kale halindedir. Fakat Hitler yine de şehirden çıkmayı kabul etmez. Halk, birer birer yok olmaktadır. Ancak Hitler, son yolculuğuna hazırlanır. İlk olarak Eva Braun ile evlenir. İntihar ederler ve cesetleri yakılır.

9. En İyi Savaş Filmleri: Saving Private Ryan

en iyi savas filmleri burada 10 film onerisi 2 269x405 1

Er Ryan’ı Kurtarmak isimli filmde Tom Hanks, Matt Damon, Vin Diesel gibi oyuncular yer alır. Filmde bir annenin çabasına tanık olacaksınız. Kadının 4 tane çocuğu vardır. Fakat savaş nedeniyle üç tanesini kaybeder. Artık hayatta kalan tek oğlunun savaştan sağ salim dönmesinden başka bir dileği yoktur.

10. Inglourious Basterds

en iyi savas filmleri burada 10 film onerisi 3 270x405 1

Soysuzlar Çetesi ismindeki filmde Brad Pitt rol alır. Fransa, Alman kuşatması altındadır çok zor günlerden geçer. Shosanna savaşta çok büyük hasar görür. Ailesinin ölümüne tanık olur. Paris’e giderek yeni bir kimlik edinir ve hayata sıfırdan başlar. Yolunun Teğmen Raine ile kesişmesi sonucu olaylar gelişir. Film 8 dalda Oscar’a aday olarak gösterilmiştir.

En İyi Savaş Filmleri Hakkındaki Videolar

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu