Film & Dizi ÖnerisiListeler

Korku Filmi Arayanlar İçin En İyi 10 Öneri

instagram takipçi hilesi

Eğer içinizde bir yerlerde korkmaktan hoşlanan biri varsa, sizin için IMDB puanı en yüksek olan filmleri derledik. Hazırladığımız korku filmi önerileri yüzünden geceleri uyuyamazsanız sorumlusu biz değiliz! İşte birbirinden güzel korkunç film önerilerimiz:

Korku Filmi Arayanlar İçin En İyi 10 Öneri

Korku Filmi Arayanlar İçin En İyi 10 Öneri

1. The Shining

korku filmi arayanlar icin en iyi 10 oneri 4 270x405 1

Korku türünde en başarılı filmlerden olan The Shining, kış sezonunda kapalı olan bir otelde yaşanan metafizik olayları anlatır. Filmin kahramanı olan Jack Torrance, Overlook Otelin bakımını üstlenir. Kahramanın, ailesiyle birlikte otele gelmesi sonucu başına gelen olaylar, izleyicilerin korku dolu dakikalar yaşamasını sağlar.

En iyi Türk dram filmleri önerilerimizi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

2. Midsommar

korku filmi arayanlar icin en iyi 10 oneri 5 268x405 1

Türkçesi Ritüel olan bu film, bir grup gencin İsveç’e gitmesini konu edinir. Gençler 90 yılda bir defa gerçekleşen festival için İsveç’e gittiklerinde kendilerini İskandinav pagan kültürünün içinde bulur. Film, yoğun gerilim içerir.

3. Korku Filmi Arayanlar İçin En İyi 10 Öneri: Hereditary

korku filmi arayanlar icin en iyi 10 oneri 6

Korku filmi denildiğinde ilk akla gelen yapımlardan olan Ayin, Grahan ailesinin başından geçen korkunç sırlarla dolu olayları anlatır. Ailenin sert maderşahisi Ellen ölür. Annie ve ailesi atalardan gelen sırları keşfetmeye başlarlar. Ancak bu miras, korkunç bir kaderin göstergesidir.

4. The Exorcist

korku filmi arayanlar icin en iyi 10 oneri 7 270x405 1

Chris, kocasından ayrılmış bir kadındır. Kızının doğum günü için bir parti planlar. Doğum gününde Regan anlamsız ve dengesiz hareketler sergiler. Bunun üzerine Chris, kızında bir tuhaflık olduğunu fark eder. Filmde anlatılan olaylar gerçek olaylar üzerine kuruludur.

5. The Blair Witch Project

korku filmi arayanlar icin en iyi 10 oneri 8 304x405 1

Neredeyse herkesin bildiği bu film, Maryland ormanlarında 1940 yılında yaşanan bir olay üzerine kuruludur. O yıllarda birçok çocuk ortadan kaybolur ve Blair Cadısı isminde bir efsane kulaktan kulağa dolaşır. Üç sinema öğrencisi efsane hakkında bilgi sahibi olmak için ormana giderler. Ormanda sırlarla dolu bir yolculuk hikayesi, izleyicilerin yoğun şekilde korkmasına neden olur.

6. Silent Hill

korku filmi arayanlar icin en iyi 10 oneri 9 274x405 1

Korku filmi kategorisinde Silent Hill, saygın bir yere sahiptir. Film, Christopher Gans tarafından yazılan bir oyunun sinemaya aktarılmasıdır. Psikolojik bir korku filmidir. Filmin yoğun ilgi görmesi sonucu oyunu da yapılmıştır.

7. The Descent

korku filmi arayanlar icin en iyi 10 oneri 10 270x405 1

Cehenneme Bir Adım ismindeki film, Neil Marshall tarafından yönetilmiştir. Britanya yapımıdır. Mağara keşfi esnasında yeraltında kısılı kalan kadınların hikayesini anlatır. Filmin hissettirdiği yoğun korku ve başarılı oyunculuk, birçok yapımdan üstün olmasını sağlar. Filmin son derece etkileyici olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca The Descent “Yılın En İyi Korku Filmi” ödülü de almıştır.

8. REC

korku filmi arayanlar icin en iyi 10 oneri 11 288x405 1

Korku Filmi önerilerimizden bir tanesi de REC. Angela ve Pablo itfaiyecileri konu edinen bir program hazırlamaktadırlar. Sıkıcı geçen bir programın ardından bir telefon gelir ve olaylar gelişmeye başlar.  2007 yapımı olan film 4 seriden oluşur.

9. Storm of the Century

korku filmi arayanlar icin en iyi 10 oneri 1

Film, Stephen King tarafından yazılan romanın ardından sinemaya uyarlanmıştır. Yüzyılın Fırtınası isimli film, son derece gerilim yüklü sahnelere ev sahihliği yapar. Küçük Maine adasında geçen hikaye, tabiatın en büyük vurgununu ve iblisin isteklerini anlatır. İnsanoğlu, korku dolu günler yaşayarak, iblisle baş etmek zorunda kalır.

10. The Invisible Man

korku filmi arayanlar icin en iyi 10 oneri 2 273x405 1

2020 yılında yayınlanan Görünmez Adam filmi korku ve gerilim konusunda başarılı bir yapımdır. Filmde Elizabeth Moss, Oliver Jackson gibi isimler yer alır. Film eşsiz konusunun yanı sıra, verdiği mesajlarla da son derece sarsıcı eleştirilerden oluşur. 16 yaş ve üzeri kişiler için uygun olan film, Herbert George Wells tarafından yazılmıştır.

Korku Filmi Arayanlar İçin Hazırlanan Videolar

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu