En İyi Dram Filmleri Türk

instagram takipçi hilesi

Dram filmleri her zaman insanın belleğinde derin yaralar açarak, empati yeteneğini geliştirir. Özellikle yerli dram filmlerinde mutlaka kendimizden bir parça buluruz. Acılarımızın ortak bir dille anlatıldığı yerli dram filmlerinden bazılarını defalarca izlememiz belki de kendimizde bir parça bulduğumuz içindir. İşte en iyi dram filmleri Türk yapımı…

En İyi Dram Filmleri Türk

1. Babam ve Oğlum (İMDB: 8,3)

En iyi dram filmleri Türk

2005 yılı bir film olan Babam ve Oğlum, Çağan Irmak tarafından yönetildi. Türkiye’de  3.500.000 kez izlenen film, izlenme rekorları kırdı. Filmi izlerken; baba, oğul ve dede figürünün hayat buluşuna tanık olacaksınız. Ayrıca bu filmi izleyip de gözleri dolmayan hiç kimse yoktur. Filmin kadrosu da oldukça güçlüdür. Buna göre; Hümeyra, Çetin Tekindor ve Erdal Tosun gibi isimler yer alır.

2. Ayla (İMDB: 8,5)

Ayla

Ayla filmi,Kore savaşı esnasında yaşananları konu etse de aslında vefanın ve babalığın anlatıldığı bir yapımdır. Filmde baba kız gibi aksedilen konu, insanların sahiplenmek ve sevmek için biyolojik açıdan bir bağı olmasının o kadar da önemli olmadığını konu eder. Yaşanmış bir konu olan Ayla filminin son sahnesinde gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız.

3.Eşkıya (İMDB:7,3)

En iyi dram filmleri Türk

Şener Şen‘in oyunculuk yaptığı Eşkıya filmi, Türk sinemasının en yüksek gişe hasılatı kazanan yapımıdır. Bir eşkıyanın konu edildiği film, aynı zamanda ölümsüz bir aşkı da anlatır. Filmin repliklerini uzun süre hafızanızdan atamayacağınıza eminiz.

4. Uçurtmayı Vurmasınlar (İMDB: 8,4)

Uçurtmayı vurmasınlar

1989 yapımı olan film, hapiste geçer. Annesinin hapis cezası nedeniyle hapiste bulunmak zorunda olan Barış’ın yaşadıkları filmde başarı ile anlatılır. Film Feride Çiçekoğlu’nun kitabından uyarlanmıştır.

5.7. Koğuştaki Mucize (İMDB: 8,3)

7. Koğuştaki Mucize

Bir baba ve kız filmi olan 7.Koğuştaki Mucize, zeka engeli bulunan babanın kızı ile hikayesini anlatır. Ancak, babasının zeka seviyesinin düşük olması kasabadaki bir cinayette suçlanmasına yol açacaktır. Film hem Türkiye’de hem de yabancı ülkelerde rekorlar kırmıştır.

6. Benim Dünyam (İMDB: 7,6)

Benim dünyam

Sağır, kör ve dilsiz olan Ela’nın hayat hikayesinin anlatıldığı film, Uğur Yücel ve Beren Saat‘in mükemmel oyunculuğu ile buluşur. Filmi izlerken göz yaşlarınıza hakim olamayacaksınız.

7. Müslüm (İMDB: 7,8)

Müslüm

Müslüm Gürses‘in hayatının anlatıldığı film, büyük aşkı anlatır. Müslüm’ün Muhterem Nur‘a duyduğu aşkı, ancak mezarda biter denilen sevdayı çok güzel konu edilir. Aynı zamanda Müslüm Gürses’in müzik kariyer basamaklarını tırmanışını, ailesini ve zorlu yaşamını konu edinir.

8. En İyi Dram Filmleri Türk: Masumiyet (İMDB: 8,3)

En iyi dram filmleri Türk

Masumiyet filmi gerek konusu, gerek oyuncuları, gerek replikleri ile adından söz ettirir. Haluk Bilginer‘in mükemmel oyunculuğu güçlü kadro ile buluşmuştur. Bu filmde ise imkansız aşkı ve aşk için yapılabilecek fedakarlıkları görebileceksiniz.

9. Selvi Boylum Al Yazmalım (İMDB: 8,6)

selvi boylum al yazmalım

Türkan Şoray ve Kadir İnanır‘ın baş rollerini paylaştığı büyük aşkı ve aldatılmayı konu edinir. Asya karakterinin büyük aşkının ihanetine uğramasını ve aşkı ile mantığı arasında kalması konu edilir. Aşk mı yoksa güven mi daha önemli konusunu bu filmde işlenişine hayran kalacaksınız.

10.En İyi Dram Filmleri Türk: Canım Kardeşim (İMDB: 8,7)

Canım kardeşim

Tarık Akan ve Halit Akçatepe‘nin oyunculuk yaptığı filmin yönetmen koltuğunda Ertem Eğilmez oturur. Filmdeki Kahraman ismindeki karakterin kanser hastalığına yakalanması ve tek arzusu olan televizyon izleme arzusu anlatılır. Ancak filmin sonunda Kahraman dileğine kavuşamadan ölür.

İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=pakKCcdFWbw

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu