Alışveriş Rehberi

En İyi Saç Boyası Markaları ve Özellikleri Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Saç boyamaktan vazgeçemeyenlerden misiniz? O halde ister erkek olun isterseniz kadın yalnız değilsiniz. Saçlarınıza bir defa bile boya değdiyse en iyi markayı aramaya başlamışsınızdır. Çünkü bir market rafında ya da kozmetik mağazasında gördüğünüz saç boyası kutularındaki renkler sizi yanıltmış olabilir. Örneğin; kahverengi diye aldığınız bir saç boyası sizi simsiyah saçlara boyayabilir. Bu nedenle kaliteli ve saçlara zarar vermeyen bir markanın boyasını almak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda en iyi saç boyası markaları ve özelliklerini anlatacağım.

En iyi saç boyası markaları 

1. En İyi Saç Boyası Markaları: Manic Panic

en iyi saç boyası markaları

1977 yılında kurulan Manic Panic markası, vegan boyalara ev sahipliği yapar. Özellikle saçlarında sıra dışı renkler denemek isteyenlerin tercihi olan marka, doğal ve bitkisel boyalar üretir. Birçok saç boyasında bulunan zararlı kimyasalları yani amonyak, peroksit, paraben ve PPD maddelerini içermez. Saça zarar vermeyen ürün seçenekleri, yumuşatma ve parlatma etkilerine sahiptir.

Fiyat aralıkları ise market boyalarına kıyasla yüksek segmentte yer alıyor.

2. Natural Colors

en iyi saç boyası markaları

Organik içerikli saç boyaları ile adından söz ettiren marka, güzelleşirken sağlığı da korumayı felsefe edinmiştir. Kalıcı saç boyalarında tuz bulunmaz. Bu sayede saç, boyandıktan sonra parlaklığını asla kaybetmez. Sertifikalı organik bitkilerden elde edilen saç boyası, vitamin açısından da zengindir. Natural Colors markasının belki de tek dezavantajı Türkiye’nin bazı şehirlerinde satışının olmamasıdır. Fakat, internet üzerinden inceleme yapabilir; 28 renk seçeneği arasından beğendiğinizi satın alabilirsiniz. Ayrıca, internetten yorum yaparak diğer kullanıcıların deneyimlerinden de faydalanabilirsiniz.

3. Phyto

en iyi saç boyası markaları

Saç bakım ürünleri ile adından söz ettiren Phyto, bitkisel boyaları ile vazgeçilmez olmayı başarır. Doğallık arayan kişilerin beğeniyle karşılayacağı boya seçenekleri bitkisel sentezler sonucu üretilir. %100 beyaz kapatma özelliğine sahip olmasının yanı sıra; saçlara nem ve parlaklık verir. Saçları koruma özelliği ile de bilinen marka, 18 renk seçeneğine sahiptir.

4. En İyi Saç Boyası Markaları: Herbatint

en iyi saç boyası markaları

Herbatint markası genellikle eczanelerde bulunur. Amonyak içermeyen saç boyası seçenekleri doğallık ve canlılık ortaya koyar. İlk kullanımda bile beyazları %100 kapatan Herbatint saç boyası çeşitleri ile saçlarınızda doğallık elde edebilirsiniz. Eğer siz de saçlarınıza zarar vermeden hem doğal hem de farklı bir saç rengi elde etmek istiyorsanız Herbatint markasını tercih edebilirsiniz.

Fiyat aralıkları genel olarak orta segmentte yer alıyor.

5. Davines

saç boyası

Dünyanın en iyi markalarından bir tanesi olan Davines, saç boyalarında kalitesini konuşturur. Davines markasının saç boyaları zengin renk alternatiflerine sahiptir. Saçlarınızı boyarken aynı zamanda bakım yapan boya, nem ve parlaklık vermesiyle de tercih edilir.

İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu