Kişisel Bakım

En İyi Organik Saç Boyalarından 3 Tanesi

instagram takipçi hilesi

En İyi Organik Saç Boyalarından 3 Tanesi.. Hamilelikte saç boyamanın doğru olmadığını hepimiz biliyoruzdur. Doktorların da önerisi ile kullanılabilecek bitkisel boyalar da bulunmaktadır. Saçını daha önce boyamış anne adaylarının hamilelikte dipleri geldiği için saçlarını boyatma ihtiyaçları doğabilir. Bu sebeple öncelikle 3 ay mutlaka beklemelilerdir. Bitkisel saç boyaları 3 ay dolmadan da kullanmak doğru olmayacaktır.

3 ay sonrasında yine doktor önerisi ve onayıyla kullanılabilecek boyalar bulunmaktadır. Bu boyalar tamamen bitkisel ve kokusuz olmalıdır.  Saç boyama işlemi sırasında vücuttan az miktarda kimyasal emilir, ancak ne kadar emildiği ve fetüse ne kadar zarar verdiği belirsizdir. Bununla birlikte, boyanın hayvanlarda kullanımına ilişkin bilimsel araştırmalar, boyanın insanlarda tipik olarak kullanılandan yüzlerce kat daha yüksek dozlarının, fetal gelişimde önemli bir değişiklik göstermediğini göstermiştir.

en iyi organik sac boyalarindan uc tanesi5

Öte yandan, kadın kuaförler üzerinde yapılan bir çalışmada, bu meslek grubundaki kadınlardan doğan bebeklerin, mesleki olarak saç boyası ve benzeri kimyasallara ağırlıklı olarak inhalasyon yoluyla maruz kalmaları nedeniyle daha düşük doğum ağırlıklarına sahip oldukları gözlemlenmiştir. arttığı bulundu. Saç boyasının deri yoluyla daha çok nefes yoluyla emildiği genel olarak kabul edilmektedir. Bunun için bu meslek grubundaki gebeler iyi havalandırılan bir ortamda çalışmalı, koruyucu eldiven giymeli ve işten sık sık ara vermelidir.

Bununla birlikte organik saç boyalarının kullanımı hamile olmayan kadınlar tarafından da sıklıkla tercih edilir. Sebebi organik olmayan saç boyalarının verdiği kokuyu ve havayı solumamak, zararlı kimyasal maddelerden uzak kalmak ile ilgilidir.

En İyi Organik Saç Boyalarından 3 Tanesi

Naturigin Organik İçerikli Saç Boyası

en iyi organik sac boyalarindan uc tanesi1

Organik yaşam ürünleri arasında yer alan boyalardandır. Amonyak ve paraben içermeyen boyanın ödülü ve sertifikası da bulunmaktadır. Bu yüzden güvenilir olmasıyla bilinmektedir. Saç boyasını doktora danışarak kullanmakta fayda vardır. Naturigin Organik İçerikli saç boyasında 15 renk bulunmaktadır. Absürt renklerin bulunmadığı sadece kahverengi, sarı, kızıl gibi standart renklerin bulunduğu boyanın bir kutu fiyatı 159.90 TL’dir.

Hint Kınası

en iyi organik sac boyalarindan uc tanesi2

Hint kınası da hamilelikte uygulanabilir boyalar arasındadır. Fakat hint kınasını alırken güvenilir bir yerden almak daha doğru olacaktır. İnternet sitelerinde 25 ile 55 TL arasında fiyatları değişiklik göstermektedir.

Natura Balance Saç Boyası

en iyi organik sac boyalarindan uc tanesi3

Naturigin markasında olduğu gibi paraben ve amonyak içermemektedir. Bu yüzden ağır kokusu ve kafada sıcaklık oluşturan bir yapısı yoktur. Boya ile ilgili en büyük şikayetlerden birisi boyanın fazla hızlı aktığıdır. Fiyatları ortalama olarak 40-60 TL arasında değişiklik gösteren boyanın hızlı aktığı kullanıcılar tarafından gelen yorumlar arasındadır.

Organik Saç Boyaları İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu