Sinefiller Buraya: En İyi 10 Keanu Reeves Filmi

En İyi Keanu Reeves Filmleri

instagram takipçi hilesi

Keanu Reeves, “En İyi Uluslararası Aktör Ödülü” ve “En İyi Erkek Oyuncu Dalında MTV Film Ödülü” gibi önemli ödülleri kazanmış bir aktördür. Tam adı Keanu Charles Reeves olan ünlü aktör, kariyerinin ilk yıllarında aşk ve dram filmlerinde oynasa da son yıllarda aksiyon filmlerinde karşımıza çıkıyor. Reeves, tüm dünyada büyük yankılar uyandıran “Matrix” filmindeki rolüyle büyük hayran kitlesine sahip olmuştur. Bu yazımızda Keanu Reeves filmlerini yeniden izlemek veya ünlü aktörü keşfetmek isteyenler için en iyi Keanu Reeves filmleri listesi hazırladık. Listemizi İMDB puanlarına göre derledik.

En İyi Keanu Reeves Filmleri

10.The Lake House / Göl Evi

Keanu Reeves, Kore filmi “Siworae”nin ABD uyarlaması olan “The Lake House” filminde başrolü Sandra Bullock ile paylaşmıştır. Birbirleriyle mektuplaşan çiftin yaşadıklarını anlatan filmin İMDB puanı 6.8’dir.

9.Constantine

Keanu Reeves, DC’nin çizgi roman uyarlaması olan bu fantastik yapımda John Constantine karakterine hayat vermiştir.  Film, dünya genelinde yaklaşık 240 milyon dolar gişe hasılatı elde etmiştir. Filmin İMDB puanı 7.0’dır.

8.Scanner Darkly / Karanlığı Taramak

Philip K. Dick’in aynı adı romanından uyarlanan “Karanlığı Taramak” da en iyi Keanu Reeves filmleri arasında yer alıyor. Başrollerini Keanu Reeves ve Robert Downey Jr‘ın paylaştığı filmde denenmemiş bir animasyon tekniği kullanılmıştır. Filmin İMDB puanı 7.1’dir.

7.Speed / Hız Tuzağı

Denni Hooper, Sandra Bullock, Jeff Daniels ve Joe Morton’un Keanu Reeves’e eşlik ettiği film, 90’lı yılların en çok izlenen aksiyon filmleri arasında yer almaktadır. Film, BAFTA’da En İyi Ses Mikyajı ve En İyi Kurgu ödülünü kazanmıştır. Filmin İMDB puanı 7.2’dir.

6.Point Break / Kırılma Noktası

Aksiyon, polisiye türündeki film, Keanu Reeves’in ilk dönem filmleri arasında yer almaktadır. Filmin konusu polisler ile banka soyguncuları arasında yaşanan gerilimdir. Keanu Reeves, başrolü  Patrick Swayze ve Gary Busey ile paylaşmıştır. Filmin İMDB puanı 7.3’tür.

5.Drakula

Drakula”, Bram Stoker’ın III. Vlad’dan yola çıkarak yazdığı romandan beyazperdeye uyarlanmıştır. Korku gerilim türündeki filmin kadrosunda Keanu Reeves’in yanı sıra Anthony Hopkins, Gary Oldman, Winona Ryder ve Tom Waits gibi ünlü isimler de yer almıştır. Filmin İMDB puanı 7.4’tür.

4.John Wick: Parabellum

Keanu Reeves’in en iyi filmleri arasında bulunan “John Wick 3: Parabellum”, 2019 yılında vizyona girmiştir. filmin yönetmen koltuğunda Chad Stahelski oturmuştur. Filmin İMDB puanı 7.4’tür.

3.John Wick: Chapter 2

John Wick serisinin 2. filmi, 2017 yılında gösterime girmiştir. Filmin çekimleri Roma ve New York’ta gerçekleştirilmiştir. Keanu Reeves; Ruby Rose, Riccardo Scamarcio, Ian McShane ve Laurence Fishburne ile birlikte rol almıştır. Filmin İMDB puanı 7.5’tir.

2.Dangerous Liaisons / Tehlikeli İlişkiler

1988 yılında vizyona giren film, Pierre Choderlos de Laclos’un aynı adlı romanından beyaz perdeye uyarlanmıştır. Fransız aristokratların çekişmelerinin anlatıldığı film En İyi Uyarlama Senaryo Oscar’ı dahil birçok ödülün sahibi olmuştur. Keanu Reeves, bu filmde Glenn Close, John Malkovich, Michelle Pfeiffer ve Uma Thurman ile birlikte rol almıştır. Filmin İMDB puanı 7.6’dır.

1.The Matrix

1999 yılının en çok izlenen filmlerinden biri olan film, dünya genelinde 380 milyon dolara yakın gişe hasılatı elde etmiştir. Keanu Reeves, başrolü Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss ve Hugo Weaving gibi yıldızlarla paylaşmıştır. Reeves, filmde gecelerini “Neo” adı altında program kırarak ve Matrix’i araştırarak geçiren Thomas Anderson karakterine hayuat vermiştir. Filmin İMDB puanı 8.7’dir.

Bonus: Şeytanın Avukatı / The Devil’s Advocate (IMDb:7.5)

Son derece usta bir Florida avukatına, New York City’deki üst düzey bir hukuk bürosunda üst düzey bir patronla iş teklif edilir – kariyerinin bugüne kadarki en büyük fırsatı.

Bonus 2 : Kasım’da Aşk Başkadır / Sweet November (IMDb: 6.7)

İşkolik bir yönetici ve alışılmadık bir kadın, kısa bir süre için kişisel bir ilişki kurar. Bu kısa dönemde hayatını değiştirir.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu