Film & Dizi Önerisi

John Wick Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

2014 yılı yapımı John Wick filmi, 19 Eylül 2014‘de vizyona giren Amerikan aksiyon filmidir. Yönetmen koltuğunda Chad Stahelski ve David Leitch‘in yer aldığı filmin senaryosu Derek Kolstad’e aittir. 3 filmlik bir serinin ilk filmiyle büyük bir kitle kazanmıştır. Oyuncu kadrosununda başarılı isimlerle oluşturulmuş olması filmin başarısını katlamıştır. Peki bu aksiyon dolu bu filmin hikayesini nedir?

john wick 5 685x1027

John Wick Film Konusu

2014 yılında başlayan 3 filmden oluşan John Wick film serisinde ilk film büyük bir aksiyonun başlangıcına imza atmaktadır. Filme adını veren başrol karakteri John Wick, emekli olan eski bir tetikçidir. Emekliliğinin ardından hayatının keyfini çıkartmaya başladığı dönemde eşinin bir hastalığa yakalanmasıyla hayatları eskisinden daha da beter bir hale dönüşecektir. Eşinden kalan en değerli varlığı olan köpeğiyle yaşarken üç gangsterın saldırısına uğrar ve köpeğini kaybeder.

Bu saldırının başında yer alan Josef Tasarov isimli mafya adamları daha önceden John Wick’in birlikte iş yaptığı kişilerdir. Artık değer verdiği, kaybedecek hiçbir şeyi kalmayan John Wick’in sevdiklerinin intikamını almaktan başka düşündüğü ve yapabileceği bir şey yoktur. İntikamı konu alan hikayesiyle birlikte New York’ta aksiyon dolu bir kovalamaca ve savaş başlayacaktır.

john wick

John Wick Oyuncu Kadrosu

Filmin oyuncu kadrosunda önemli ve sevilen isimler yer almaktadır. Başrole can veren John Wick’i canlandıran oyuncu Matrix efsanesinden tanıdığımız Keanu Reeves olmaktadır. Bu filmiyle Keanu Reeves, 2014 yılında uzun süredir ortalıkta görülmemesinin ardından yeniden beyazperdeye dönüş yapmıştır. Hayranlarının karşısına uzun süredir çıkmayan Keanu Reeves, aksiyon ve macera dolu bir projeyle geri dönmüştür.

john wick

Keanu Reeves’e eşlik eden diğer oyuncular ise Alfie Allen, Michael Nyqvist gibi isimlerdir. Bu aksiyonun içerisinde yer alan oyuncu kadrosunun tamamı ise şöyledir:

  • Keanu Reeves: John Wick
  • Michael Nyqvist: Viggo Tarasov
  • Alfie Allen: Iosef Tarasov
  • Adrianne Palicki: Miss Perkins
  • Bridget Moynahan: Helen
  • Ian McShane: Winston
  • John Leguizamo: Aurelio
  • Willem Dafoe: Marcus

Bu kovalamaca ve intikam dolu hikayenin devam filmleri ise 2017 ve 2019 yıllarında çıkmıştır. Devam filmleri olan 2 filmiyle yeniden başka maceralarla aksiyonu devam ettirmişlerdir. Devam filmlerinde de oyuncu kadrosunda önemli isimlere yer verilerek sürpriz isimler dahil edilmiştir.

john wick

2014 yılında yapılarak tüm dünyada vizyona girerek geniş kitlelere ulaşan John Wick filmi 88.8 Milyon Dolar hasılat yapmıştır. Filmin Imdb puanı ise 7.4 olmuştur. Serinin ilk filmi internette birçok platformda yer almaktadır. Aynı zamanda John Wick’i kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler bu akşam (31 Mayıs 2020) Star Tv ekranlarında yayınlanacaktır.

Filmin Fragmanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu