Film & Dizi ÖnerisiListeler

Bugüne Kadar Yapılan En İyi Marvel Dizileri

instagram takipçi hilesi

Marvel dünyasının en sevilen kahramanlarının hala devam eden veya final yapmış IMDB puanı yüksek en iyi dizilerini listeledik.

1- Daredevil (2015-2018)

Marvel dünyasında dizisi yapılan ve en yüksek imdb puanına sahip dizilerden olan Daredevil 3 sezon boyunca Netflix de yayınlanmıştır.

Geçirdiği bir kaza sonucu gözlerini kaybeden başarılı avukat Matt Murdock, diğer duyu organlarını en üst seviyede geliştirir. Üstün dövüş yetenekleriyle de gündüzleri suçla adalet yoluyla mücadele edip, geceleri adaletsizlikle kendi yoluyla savaşmaya başlar.

Başrolünde Charlie Cox’un Daredevil olarak oynadığı Marvel dizisinin IMDB puanı 8.6‘dır.

2- The Punisher (2017-2019)

Marvel evreninde deniz piyadesi Frank Castle‘ın hayatını anlatan dizidir. Kızı ve eşini bir saldırı sonucu kaybeden Castle, ailesinin cinayetini işleyen suçlularla savaşmak için The Punisher ismini alır. İki sezon boyunca Netflix’de yayınlanan dizinin IMDB puanı 8.5‘dir.

The Punisher rolünü oynayan isim Jon Bernthal’dır.

3- Agent Carter (2015-2016)

Marvel evreninin Captain America filmlerinin spin-off’u olma özelliği taşıyan Agent Carter, hayatının aşkı Steve Rogers’ı kaybettikten sonra ajan Peggy Carter’ın gizli örgütlerle çalışmasını ele alır.

Televizyon dünyasına güçlü bir giriş yapsa da 2. sezonunda biten dizinin IMDB puanı 7.9’dır.

Dizinin başrolu Peggy Carter’ı Hayley Atwell canlandırmıştır.

agent

4- Jessica Jones (2015-…)

Daredevil’in kardeş dizisi olan Jessica Jones, kimyasal bir kaza sonucu insanüstü güç ve dirence sahip olan ve kısa mesafe hızlı hareket edebilen süper kahraman Jessica Jones’un dedektiflik macerasını ele alır. Başından geçenler yüzünden travmatik stres bozukluğu olan dedektif Jessica’nın ilk sezonunda geçmişten gelip kendisini bulan belası Kilgrave ile geçen birinci sezonu çok beğenilmiştir.

İkinci sezonu da onay alındıktan sonra hikaye başka şekilde devam etmiş ancak git gide 3. sezonda heyecanını kaybetmiştir.

Jessica Jones’u canlandıran Krysten Ritter, ilk sezonda Kilgrave karakterini oynayan David Tennant ile çok başarılı bir uyum yakalamıştır.

Netflix’in en başarılı Marvel yapımlarından olan Jessica Jones’un IMDB puanı 7.9’dir.

Jessica jones banner

5- Agents Of S.H.I.E.L.D. ( 2013-…)

Strategic Homeland Intervention, Enforcement and Logistics Division yani Stratejik Hükûmet Müdahale, Uygulama ve Lojistik Departmanı isimli çok gizli devlet örgütünün maceralarını anlatır.

2013 yılında ABC kanalında yayınlanmaya başlayan dizi, 2020 yılında 7. sezonunu yayınlamaya hazırlanıyor.

Başrollerinde Ming-Na Wen, Clark Gregg, Chloe Bennet oynadığı dizinin IMDB puanı 7,5’dir.

6- Luke Cage (2016-2018)

Cezaevinde maruz kaldığı deneyler sonucu bir şeylerin ters gitmesiyle insanüstü güç ve delinmez bir deriye sahip olan Luke Cage, hayatını sevdiklerinin içinde bulunduğu Harlem’i korumak için savaşır.

2016 yılında yayınlanan Netflix orijinal serisinden olan Luke Cage, mini seri The Defenders’tan önce yayınlanan son Marvel süper kahraman dizisidir.

Filmin başrolü Luke Cage rolünü Mike Colter canlandırmaktadır.  Netflix orijinal dizisinin IMDB puanı 7.3’dür.

luke cage primeira temporada netflix

7- The Defenders (2017)

Netflix için geliştirilen Marvel Evreninden Luke Cage, Jessica Jones, Daredevil ve Iron Fist kahramanlarını içeren Netflix original dizisidir. Her bir karakterin hikayelerinin birleşimi ele alan dört dizinin devamı niteliğindedir.

Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist’in ortak düşmanları olan The Hand isimli düşmanlarıyla ortak olarak savaşlarını konu alır.

Bir sezon 8 bölümden oluşan mini serinin IMDB puanı 7.3‘dür.

The Defenders

8- Iron Fist (2017-2018)

Bir uçak kazası sonucunda K’un-Lun şehrine düşen Danny Rand, orada dövüş sanatları konusunda uzmanlaşır. Gücünü ejderha darbesinde alan savaşçı Iron Fist, New York’a geri dönüp şehri ve ailesini korumak için savaşır.

Netflix imzalı dizi ilk sezonundan sonra istenilen beğeniyi toplayamadığından iptal edilmiştir.

Başrolünü Finn Jones’un canlandırdığı dizinin IMDB puanı 6.5’dır.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu