Çocuk Sağlığı

En İyi Emzik Hangisi? İşte Yenidoğan İçin En İyi 12 Emzik Modeli!

instagram takipçi hilesi

İşte Yenidoğan İçin En İyi 12 Emzik Modeli: Emzik kullanımı, sürekli anne memesinde uyumak isteyen ve sürekli ağlayan bebeklerin rahatlaması için kullanılan ve oldukça etkili bir yöntemdir. Emzik kullanımının da faydaları ve zararları bulunmaktadır. Örneğin, damaklı emziklerin bebeklerin diş yapısını bozduğu konusunda kesinleşmiş bilimsel makaleler bulunmaktadır. Bu yüzden emziğin doğrusunu bulmak ve doğru zamanda kullanmak oldukça önemlidir.

Yenidoğan İçin En İyi 12 Emzik Modeli

Philips Avent Ultra Air

en iyi emzik hangisi iste yenidogan icin en iyi 12 emzik modeli1

Bebeklerde doğru emziği bulmak oldukça zordur. Yenidoğan bir bebek anne memesine en yakın olan emziği alacaktır. Bu da damaksız olan emziklerdir. Anne memesine en yakın olan emziklerden birisi de Philip Avent Ultra Air modelidir. Damaklı emzikleri genel olarak yeni doğan bebekler kabul etmez.

Philips Avent’in modeli olan, Ultra Air modeli de ortodontik bir emziktir. BPA (Bisfonel A) içermeyen emzik modelinin üretimi yapılırken asıl amaç bebeğin cildinin nefes almasıdır. Philips Avent Ultra Air modelinde de bebeğin cildinin nefes almasını engellememek için 4 adet geniş hava deliği eklenmiştir. Hava delikleri bebeğin cildinin tahriş olmasını engeller.

Philips Avent Ultra Air modelinin kutusunda 2 adet bulunmaktadır. 0-6 ay için uygun olan emziğin güncel fiyatı 230,99 TL’dir.

Philips Avent Soothie Emzik

en iyi emzik hangisi iste yenidogan icin en iyi 12 emzik modeli4

Yenidoğan bebeklerin meme ihtiyacını ve rahat uykuya geçmesini sağlayan emzik de ikinci güvenilir modellerden olan yine Philips Avent markasının soothie emzik modelidir. Bebeğin doğal olan ağız ve diş gelişimini destekler. Aynı zamanda ortodontik emzikler arasında yer alır. Philips Avent Soothine emzik modelinin simetrik şekli, damak ve diş yapısına zarar vermediği gibi diş etlerinin de sağlığını bozmaz.

Philips Avent Soothie modelinin kutusunda 2 adet bulunmaktadır. 0-6 ay için uygun olan emziğin güncel fiyatı 349,99 TL’dir.

Philips Avent Ultra Soft

 

Yuvarlak koruma kalkanlı olan emzik modellerindedir. Yuvarlak koruma kalkanı, emziğin bebeğin yanaklarına yaptığı baskıyı en aza indirir. Bu da cilt üzerindeki tahrişlerden bebeği korur. Philips Avent Ultra Soft emzik markası da yenidoğan bebekler için oldukça ideal olan emzik modellerindendir. Bebeklerin cildine ekstra özen göstermeliyiz. Yuvarlak koruma kalkanı ile Philips Avent Ultra Soft modeli bu konuda tercih edilebilir.

Philips Avent Ultra Soft modelinin kutusunda 2 adet bulunmaktadır. 0-6 ay için uygun olan emziğin güncel fiyatı 244,99 TL’dir.

Tommee Tippee Breast-like

en iyi emzik hangisi iste yenidogan icin en iyi 12 emzik modeli2

Yenidoğan için en iyi emzik modelleri arasında 4. sırada Tommme Tippe Breast-like modeli geliyor. Tomme Tippe markasının emziklerinin çoğu ödüllü ürünler arasında yer alır. Tam anlamıyla diş ve damak dostu olan bu emzik modelinin yapısıda damaksız olarak bilinir. İpeksi dokusu ve silikon yapısıyla anne memesine en yakın emzikler arasındadır. Esnek ve yumuşak silikonu sayesinde hava akışını da kolayca sağlar. BPA içermez.

Tomme Tippe Breast-like emzik modelinin kutusunda 1 adet bulunmaktadır. 0-6 ay için uygun olan emziğin güncel fiyatı 44,90 TL’dir.

OiOi

en iyi emzik hangisi iste yenidogan icin en iyi 12 emzik modeli3

OiOi markası genel olarak anne ve babalar ek gıdaya geçtiğinde tanışılabilecek olan markalar arasındadır. Silikon kalitesi ile ek gıda ürünlerinde bebekler için oldukça tercih edilir. Bunun yanında emzik modeli de tam olarak Tomme Tippe Breast-like modeline benzerdir. Ortodontik emzik ucu ile damak ve diş gelişimini engellemez. %100 premium silikondan üretilmiş olup, hava akışını sağlar. Bunların yanı sıra OiOi markasının emzik modelinde yaklaşık 10 renk bulunmaktadır. Renklerin mat olması ve soft renkler olması da ürünü görsel açıdan şık bir hale getirmiştir.

OiOi emzik modelinin kutusunda 1 adet bulunmaktadır. 0-6 ay için uygun olan emziğin güncel fiyatı 199,95 TL’dir.

Chicco Physio Soft Kauçuk Emzik

en iyi emzik hangisi iste yenidogan icin en iyi 12 emzik modeli10

Yenidoğan döneminde bebeğin silikon emzik mi, kauçuk emzik mi kullanılması gerektiği sıkça tartışılan konulardan birisidir. Chicco Physio Soft Kauçuk emzik modeli de yenidoğan için önerilen emzik modellerinden birisidir. Diğer emzik modellerinde olduğu gibi yumuşak yapısı ve üzerindeki delikleri ile birlikte bebeğe rahatlık sunar. Emziğin üzerinde bulunan delikler ile birlikte bebeğin cildinin nefes alması sağlanır. Aynı zamanda yumuşak ve ince ucu sayesinde bebeğin ağzını rahat hareket ettirmesi de sağlanır.

Chicco Physio Soft Kauçuk emzik modelinin kutusunda 1 adet bulunmaktadır. 0-6 ay için uygun olan emziğin güncel fiyatı 111,76 TL’dir.

Wee Baby Pure Yuvarlak Kauçuk Emzik

en iyi emzik hangisi iste yenidogan icin en iyi 12 emzik modeli5

Wee Baby Pure Yuvarlak Kauçuk emzik de yenidoğan döneminde tercih edilebilir emzik modelleri arasındadır. %100 doğal kauçuktan üretilmiş olan emzik, kiraz uçlu olarak bilinir. Cildin tahriş olmasını engelleyen hava delikleri ve özel tasarımlı dış yüzeyiyle bebeğin cildinde iz yapmaz. BPA içermez.

Wee Baby Pure Yuvarlak Kauçuk emzik modelinin kutusunda 1 adet bulunmaktadır. 0-6 ay için uygun olan emziğin güncel fiyatı 104 TL’dir.

Mamajoo Black Pearl Silikon Ortodontik Emzik

en iyi emzik hangisi iste yenidogan icin en iyi 12 emzik modeli7

Mamajoo Black Pearl Slikon emzik modeli ortodontik olmasıyla bilinir. BPA içermeyen emzik modelinin gece emziğinin fosforu vardır. Karanlıkta emziği bulmak daha kolay olsun diye düşünülmüş bu ince detay ile birlikte yüksek kaliteli silikondan üretilmiştir. Şeffaf, kokusuz ve tatsız olmasıyla bilinir. Bebeklerin diş, damak ve damak eti gelişimini olumsuz etkilemez. Salya birikimini önlemen için ve hava dolaşımının sağlanması için de hava delikleri geniş tutulmuştur.

Mamajoo Black Pearl Silikon Ortodontik emzik modelinin kutusunda 2 adet bulunmaktadır. 0-6 ay için uygun olan emziğin güncel fiyatı 234 TL’dir.

NUK Star Silikon Emzik

en iyi emzik hangisi iste yenidogan icin en iyi 12 emzik modeli6

Üretim yeri Almanya olan Nuk Star Silikon emzikleri BPA içermez. Emziğin uç kısmı anne memesine en yakın şekilde tasarlanmış olup, ortodontik olarak üretilmiştir. Bebeğin diş, damak ve damak eti gelişimini engellemez. Kavisli ve yumuşak yapısıyla da bebeği dilini ve ağız hareketlerini rahat yapmasını sağlar.

NUK Star Slikon emzik modelinin kutusunda 2 adet bulunmaktadır. 0-6 ay için uygun olan emziğin güncel fiyatı 339,99 TL’dir.

Tommee Tippee Night Time

en iyi emzik hangisi iste yenidogan icin en iyi 12 emzik modeli9

Tomme Tippe emzik modeli yenidoğan bebeklerde Philips Avent markasının emziklerinden sonra en çok kullanılan emzik markasıdır. Biberonlarının da aynı şekilde sıklıkla tercih edildiği markanın emziklerinin en önemli özelliklerinden birisi bebeğin ağız yapısına uygun olmasıdır.

Tommee Tippee Night Time emzik modelinin kutusunda 1 adet bulunmaktadır. 0-6 ay için uygun olan emziğin güncel fiyatı 139,90 TL’dir.

Bibs Emzik

en iyi emzik hangisi iste yenidogan icin en iyi 12 emzik modeli11

BPA, fatalat ve PVC içermeyen emzikler arasında yer alır. Yapısıyla tam olarak anne memesine benzer. EN1400 Avrupa Standardı tarafından onaylanmış olan bir emziktir. Bebeğin sağlığı açısından olumsuz yönde etkilemeyecek olan bu emzik modeli aynı zamanda şıklığı ile de tercih edilebilir.

Bibs emzik modelinin kutusunda 1 adet bulunmaktadır. 0-6 ay için uygun olan emziğin güncel fiyatı 183,20 TL’dir.

Dr. Browns Emzik Modeli

en iyi emzik hangisi iste yenidogan icin en iyi 12 emzik modeli12

Dr. Browns kelebek şekli ile bebeğin rahat nefes almasını sağlar. Adını fazlasıyla duyuramamış olsa da bebeğin ağız gelişimini engelleyen veya geciktiren bir emzik değildir.

Dr. Browns emzik modelinin kutusunda 2 adet bulunmaktadır. 0-6 ay için uygun olan emziğin güncel fiyatı 524,90 TL’dir.

Emzik İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu