Film & Dizi ÖnerisiListeler

En İyi 10 Çağan Irmak Filmi

instagram takipçi hilesi

Çağan Irmak, Türk sinemasına çok ciddi katkılarda bulunan film yönetmeni ve sinema yazarıdır. Neredeyse her filminde büyük yankı uyandıran Irmak, genellikle dram konulu yapımlara imzasını atar. Bugün size en iyi 10 Çağan Irmak filmi hakkında araştırma yaptık.

Çağan Irmak’ın IMDb bilgilerine buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

1. En İyi 10 Çağan Irmak Filmi: Babam ve Oğlum

En İyi 10 Çağan Irmak Filmi

2005 yapımı olan Babam ve Oğlum filmi Çağan Irmak’ın en başarılı çalışmaları arasında yer alır. Filmin başrollerinde Fikret Kuşkan, Çetin Tekindor, Hümeyra gibi birçok ünlü isim vardır. Film 3.500.000’den fazla izlenerek, rekora koşmuştur.

2. Issız Adam

En İyi 10 Çağan Irmak Filmi

2008 yapımı olan film, melodram türündedir. Filmin konusu, oyunculukları ve müzikleri sinemaseverler tarafından özgüyle karşılanır. Film 2.788.550 kişi tarafından izlendi. Filmin konusunu buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

3. Dedemin İnsanları

En İyi 10 Çağan Irmak Filmi

Başrollerinde Hümeyra ve Çetin Tekindor’un yer aldığı film, 2011 yılında vizyona girdi. Dedemin İnsanları filmi, küçük bir çocuğun gözünden kasabadaki ve ülkedeki değişimi anlatır.

4. En İyi 10 Çağan Irmak Filmi: Ulak

En İyi 10 Çağan Irmak Filmi

Ulak filmi 25 Ocak 2008 tarihinde gösterime girdi. Film, Çağan Irmak’ın en benzersiz yapımlarından bir tanesidir. Bir köyde geçen filmin, sürükleyici anlatım tarzı seyirci tarafından tam not alır. Ayrıca film masalsı bir şekilde seyirciye aktarılarak, farklı teknik kullanır.

5. Bizi Hatırla

En İyi 10 Çağan Irmak Filmi

Eğer aile konulu filmleri seviyorsanız, Bizi Hatırla onlardan bir tanesi. Filmde babasını ihmal eden bir Kaan’ın hikayesi anlatılır. Kaan, babası Eşref’in sağlık sorunları nedeniyle, pişmanlık duyar ve onunla ilgilenmeye başlar. Fakat Kaan’ın çabaları Eşref’i iyileştirmeye ve aradan geçen yılları kazanmaya yetmez.

https://www.youtube.com/watch?v=XzmNPzWqLRo

6. Unutursam Fısılda

En İyi 10 Çağan Irmak Filmi

Unutursam Fısılda filmi, Farah Zeynep Abdullah‘ın en başarılı oyunculuk performansları arasında yer alır. 2014 yapımı olan film, dram ve müzikal türündedir. Filmde iki kardeşin hikayesi anlatılır. Hatice’nin star olmak için çıktığı yolculuk, ablası Hanife’yi karşısında bulana dek devam eder.

7. En İyi 10 Çağan Irmak Filmi: Tamam mıyız?

En İyi 10 Çağan Irmak Filmi

Tamam mıyız? filmi 2013 yılında vizyona girdi. Dram konulu film, engelli annesine bakmakla yükümlü olan İhsan’ın hikayesini anlatır. İhsan, annesiyle ilgilenebilmek için hayatından feragat eder. İhsan ile Temmuz bir araya gelir ve olaylar gelişmeye başlar. Filmin başrolünde Aras Bulut İynemli vardır.

8. Prensesin Uykusu

En İyi 10 Çağan Irmak Filmi:

2010 yapımı olan Prensesin Uykusu filmi kendi halinde yaşayan Aziz’in hikayesinin bir anda renklenmesini anlatır. Mahalleye yeni taşınan Seçil ve kızı Gizem, ilgi çekici olayları da yanlarında getirir. Gizem’in rüyaları; Aziz ile Seçil’in hayatını değiştirir.

9. En İyi 10 Çağan Irmak Filmi: Çocuklar Sana Emanet

En İyi 10 Çağan Irmak Filmi

Film gerilim ve dram türündedir. Filmin başrolünde Engin Akyürek yer alır. Bir trafik kazası sonucu hayatı değişen Kerem’in, sıradışı bir mahallede yaşadığı olaylar anlatılır.

10. Nadide Hayat

En İyi 10 Çağan Irmak Filmi

Film Nadide Gürbüz isimli bir kadının hikayesini anlatır. Nadide Gürbüz evlenmiş, hayatını eşine ve çocuklarına adamıştır. Fakat kocasının ölümü onu derin bir yalnızlığa ve mutsuzluğa sürükler. Nadide, zamanını geçirmek için kurslara katılsa da bir türlü aradığı mutluluğu bulamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu