Yerli Kadın Ünlüler

Ela Rümeysa Cebeci Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Ela Rümeysa Cebeci
Tam adı: Ela Rümeysa Cebeci
Doğum tarihi: 31 Mayıs 1988
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.72 m
Ailesi: 
Sevgilisi: …
Mesleği: Spiker, Sunucu, Oyuncu
Aktif Yılları: 2011 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanelSosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi

Hakkında

Ela Rümeysa Cebeci Kimdir? Ela Rümeysa Cebeci, 31 Mayıs 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Üniversite eğitimini Yeditepe Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Bölümü‘nde tamamlamış ve başarı ile mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini yine aynı üniversitelerde ileri oyunculuk teknikleri üzerine tamamlamıştır.

Son günlerde televizyon ekranlarının sevilen yüzleri arasında yer alan güzel sunucu ve spiker, sosyal medya platformlarında da ilgi görmektedir. Son zamanlarda pek çok sunucu, spiker ve muhabir gündem konucu olmaya başladı. Ela Rümeysa Cebeci‘de bu isimler arasında yer almaktadır. TGRT ve TRT ekranlarında sunuculuk ve spikerlik yapan güzel sunucu, kariyerine TV 100 ekranlarında devam etmektedir.

Ela Rümeysa Cebeci, ilk kariyerine TRT 1 ekranlarında muhabirlik yaparak adım atmıştır. Daha sonra da oyunculuk yapmaya başlamıştır. İlk dizi tecrübesini 2011 senesinde dizi severler ile buluşan “Kanıt” isimli dizide yaşamıştır. Kanal D ekranlarında yayınlanan bu dizide Cebeci’ye Engin Benli, Sevil Atasoy, İlker Kurt, Deniz Celiloğlu, Ece Güzel, Tolga Karel, Esin Eraydın, Seben Koçibey ve Sema Şahingöz gibi isimler eşlik etmiştir. Dizi 3 Şubat 2013 tarihinde final yapmıştır.

2012 senesinde sinema severler ile buluşan “Fetih 1453” isimli filmde de kamera karşısına geçmiştir. Cebeci, bu filmde Cengiz Coşkun, Devrim Evin, İbrahim Çelikkol, Recep Aktuğ, Dilek Serbest, Naci Adıgüzel, Sedat Mert, Ali Rıza Soydan, Erdoğan Aydemir, Faik Aksoy, Mustafa Atilla Kunt, ve Erden Alkan gibi isimler ile birlikte rol almıştır. 61,2 Milyon $ gelir elde eden filmi 183 Milyon 241 Bin 062 kişi seyretmiştir. Cebeci, Fox TV ekranlarında yayınlanan “Şevkat Yerimdar” isimli dizide de kamera karşısına geçmiştir.

Ela Rümeysa Cebeci, 2018 senesinde TGRT Haber‘de sunuculuk yaparken operasyon konulu haberleri sunarken talihsiz bir olay yaşamıştır. Haberin yayına girdiğini zanneden Cebeci, masada duran telefona gelen mesajı okumuş ve kahkaha atmıştır. Reji ekibi tarafından uyarılan güzel sunucu, kendini toplamış ve ciddiyetini korumaya çalışmıştır. Bu olay sonrasında uzun süre gündemde kalmıştır. Güzel spiker, şu anda TV 100 ekranlarında haberleri sunmaktadır.

Ela Rümeysa Cebeci Çalıştığı Televizyon Kanalları

 1. TRT
 2. TGRT
 3. TV 100

Rol Aldığı Dizi ve Filmler

 1. 2019 – Kadın (Televizyon Dizisi)
 2. 2018 – Şevkat Yerimdar (FOX TV) (Televizyon Dizisi)
 3. 2018 – Bizim Hikaye (Televizyon Dizisi)
 4. 2018 – Kalp Atışı (Televizyon Dizisi)
 5. 2018 – Yasak Elma (Televizyon Dizisi)
 6. 2017 – Anne (Televizyon Dizisi)
 7. 2016 – Aşk Laftan Anlamaz (Televizyon Dizisi)
 8. 2012 – Fetih 1453 (Sinema Filmi)
 9. 2011 – Nuri (Televizyon Dizisi)
 10. 2011 – Kanıt (Kanal D) (Televizyon Dizisi)

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=bKvp3vmYGUc

Fotoğrafları

Kaynak
Gazete Damga

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu