Yerli Erkek Ünlüler

Ekin Mert Daymaz

instagram takipçi hilesi

ekin mert daymaz 14
Tam adı: Ekin Mert Daymaz
Doğum tarihi: 2 Aralık 1990
Doğum yeri: Arnhem / Hollanda
Boyu: 1.87 m
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Oyuncu, model
Aktif Yılları: 2014 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Ekin Mert Daymaz kimdir? Ekin Mert Daymaz, 2 Aralık 1990 yılında Hollanda’nın Arnhem kentinde dünyaya gelmiş Türk oyuncu ve modeldir. Hollanda doğumlu oyuncu orada çok kalmadan Türkiye’ye taşınmıştır. İstanbul’un Çatalca ilçesinde çocukluğu geçen Daymaz’ın, eğitim hayatı İstanbul’da geçmiştir.

Lise döneminde basketbol oynamaya başlayan Daymaz, mezun olduktan sonra eğitimine bir süre ara vererek basketbol hayatına ağırlık vermiştir. 4 yıl basketbol kariyerinin ardından sakatlandıktan sonra modellik yapmaya başlamıştır. Aynı zamanda 2009’da Haliç Üniversitesi’ne girerek antrenörlük ve fitness bölümünde eğitim almaya başlamıştır.

2013 yılında Best Model of The World yarışmasına katılan Ekin Mert Daymaz 3. olmuştur. Ardından devam eden modellik hayatına oyunculuğu da eklemeye karar vermiştir. Ayşegül Aydın, Dolunay Soysert ve Ümit Çırak’tan oyunculuk eğitimi almıştır. 2014 yılında ilk dizisi için kamera karşısına geçmiştir. “Not Defteri” isimli dizide Egemen rolünü canlandırmıştır. Erken final yapan bu dizisinin ardından oyunculuk kariyerindeki dönüm noktası olarak projeye başlamıştır.

2015 yılında Çilek Kokusu isimli dizinin kadrosunda yer almıştır. Bu dizide Yusuf Çim, Demet Özdemir, Mine Tugay gibi birçok önemli isimle birlikte çalışmıştır. Dönemin en popüler dizilerinden biri olan Çilek Kokusu final yaptıktan sonra Hayat Sevince Güzel isimli dizide başrol olarak yer almıştır.

Daha sonra Kırlangıç Fırtınası, Ağlama Anne isimli dizi projeleriyle ekranlarda yer almıştır. Ekin Mert Daymaz, son olarak 2020’de Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan başrollerinde Levent Ülgen ve Cengiz Bozkurtun yer aldığı Gençliğim Eyvah isimli dizide oynamaktadır.

Dizi ve Filmleri

  1. 2019 – Ölü Yatırım
  2. 2019 – Payitaht Abdülhamit
  3. 2018 – Aşktroloji
  4. 2018 – Ağlama Anne
  5. 2018 – Prangalı Yarim
  6. 2018 – Mirasyedi
  7. 2017 – Kırlangıç Fırtınası
  8. 2016 – Hayat Sevince Güzel
  9. 2015 – Çilek Kokusu
  10. 2014 – Not Defteri

Videoları

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu