Yerli Kadın Ünlüler

Ece Vahapoğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ece vahapoglu kimdir 2
Tam adı
: Ece Vahapoğlu
Doğum tarihi: 8 Mart 1978
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,6 m
Burcu: Balık
Ailesi: Jasmina Muratovic (Annesi), Mehmet Vahapoğlu (Babası)
Eşi: Cihan Alpay (2018)
Çocuk(ları): –
Mesleği: Gazeteci, Yazar, Sporcu
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Ece Vahapoğlu Kimdir? Ece Vahapoğlu, gazeteci, yazar ve sporcudur.

Ece Vahapoğlu Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Ece Vahapoğlu, 8 Mart 1978 günü İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Babası Mehmet Vahapoğlu annesi ise Jasmina Muratovic’dir. Altı yaşındayken, İstanbul’a göç etti.

Ece Vahapoğlu Eğitimi

İlköğrenimine Şişli 19 Mayıs İlkokulu’nda başlayan Vahapoğlu, lise eğitimini ise Şişli Terakki Lisesi’nde aldı. Üniversite eğitimini İtalya’nın Roma şehrinde bulunan The American University of Rome’da İşletme bölümünde alarak 2000 yılında başarıyla tamamladı.

Fransa’daki IEHEI’de Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans eğitimini tamamlayan Ece Vahapoğlu, 2001 yılında JC Derneği tarafından “Türkiye’nin En Başarılı Genci” olarak seçildi. Ayrıca, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın ‘Uluslararası Yükselen Yıldızlar Liderlik Programı’na katıldı.

Ece Vahapoğlu Kariyeri

Kariyerine televizyon dünyasında adım atan Vahapoğlu, ATV, NTV, CNBC-e, SKY TÜRK ve Cine5 kanallarında çeşitli programlara ev sahipliği yaptı. Ayrıca, Milliyet, Sabah, Akşam ve Takvim gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı; kişisel gelişim konularında sekiz kitap ve sağlıklı yaşam ile spor üzerine dört kitap kaleme aldı. İlk kitabı, 23 yaşındayken 2001 yılında yayımlandı. 2009 yılında yazdığı “Öteki” adlı romanı beş farklı dile çevrildi.

Ece Vahapoğlu, Aktüel, Ekovitrin ve Genç Gelişim dergilerinde özel çalışmalara imza atmıştır. Aynı zamanda TEV bursiyeri ve KATIAD (Kültürler Arası Toplumsal İletişim ve Araştırma Derneği) yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol alan Vahapoğlu, özellikle spor, eğitim ve sağlık alanlarında faaliyet göstermektedir. Sağlıklı yaşam, spor ve beslenme konularında düzenlediği seminerlerle topluma bilgi sunan yazar, aynı zamanda çeşitli spor etkinlikleri düzenleyerek katılımcıları spora teşvik etmektedir.

Bir dönem İstanbul Aydın Üniversitesi’nde “Radyo ve TV Sunuculuğu” üzerine dersler verdi. Aynı zamanda Göbeklitepe tanıtım projesinin koordinatörlüğünü gönüllü olarak üstlenmiştir. T.C. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, çeşitli bakanlıklar ve özel sektördeki önde gelen markalar gibi kamu kurumları ile özel sektör organizasyonlarında, etkinliklerde, lansmanlarda, gala gecelerinde, ödül törenlerinde, bayi toplantılarında ve konferanslarda Türkçe, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca dillerinde moderatörlük ve sunuculuk görevlerini başarıyla yerine getirmektedir.

Ece Vahapoğlu’nun canlı olarak sunduğu programlar arasında, global CNN TV’de yayınlanan Irak petrollerinin dünyaya açılış töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı organizasyonlar, Interpol Genel Sekreteri’nin yer aldığı WCO Global Congress on Combating Counterfeiting and Piracy etkinliği, 3 dilde sunduğu UEFA Kupası, TRT’de yayınlanan TürkVizyon Şarkı Yarışması Finali, ve birçok ülkede canlı olarak yayınlanan Mersin Akdeniz Oyunları bulunmaktadır.

Ayrıca, Ece Vahapoğlu yıllardır Uludağ Ekonomi Zirvesi, World Tourism Forum, World Travel Awards, Girişimcilik Zirveleri, Ekonomi Zirveleri, Pazarlama ve Marka Buluşmaları, Yılın İş İnsanları Ödül Törenleri gibi iş dünyasına yönelik önemli ve bilinen organizasyonları başarıyla sunmaktadır.

2012 yılında Tony Hill iş birliğiyle sağlıklı yaşam konulu bir kitap ve DVD seti piyasaya sürdü. Özellikle Kıvanç Tatlıtuğ‘un “Kuzey Güney” dizisi için gereken fiziksel formunu kazanmasında önemli bir rol oynamıştır.

Bakanlık tarafından sertifikalanmış bir wellness eğitmeni olan Ece Vahapoğlu, sadece kamu ve özel kurumlar için düzenlediği fit21 sağlıklı yaşam seminerleri ile değil, aynı zamanda spor ve yaşam deneyimlerinden kaynaklanan motivasyon konuşmalarıyla da bilinir.

Ece Vahapoğlu, 2017 yılında Dünya’nın En Zor ve Yüksek Maratonu olan Everest Maratonu’nda koşarak, kadınlar kategorisinde 4. sırada yer alarak Türkiye’nin ilk başaran kadınlarından biri olmuştur. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sertifikalı Wellness Eğitmeni olarak atanmış olan Ece Vahapoğlu, aynı zamanda Herkes İçin Spor Federasyonu Proje Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.

Yoga eğitimi alarak bu alanda uzmanlaşan ünlü sunucu Ece Vahapoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı’na başvurarak 2018-2019 eğitim öğretim yılında Türkiye genelindeki resmi ve özel tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve benzeri okul düzeylerindeki öğrencilere yönelik, öğrencilerin kendi farkındalıklarını artırmak, konsantrasyonu güçlendirmek, arkadaşlık, paylaşım ve sosyal becerileri geliştirmek amacıyla ücretsiz “Ece Vahapoğlu ile Çocuk Yogası” etkinliği düzenleme talebinde bulunmuştur.

Bu etkinlik, pedagojik oyun anlatımı ve yoga nefes egzersizleriyle çocuklara yönelik bir eğitim sunmayı hedeflemektedir.

Ece Vahapoğlu, 23 Haziran 2018 tarihinde Boyner Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner’in erkek kardeşi Cihan Alpay ile evlenmiştir.

Ece Vahapoğlu Kitapları

  • 2002 – Yabancı Dil Öğrenme Yolları
  • 2004 – Bugün Zengin Ol
  • 2004 – Ece’nin VIP Konukları
  • 2009 – Öteki (roman)
  • 2012 – 60 Günde İdeal Vücut (Tony Hill ile birlikte)
  • 2012 – 60 Tarifte İdeal Mutfak
  • 2014 – 21 Günde İyi Hisset
  • 2015 – Ece Gibi Hisset
  • 2019 – İçindeki Dişiyi Uyandır

Videoları

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu