Dilan Çıtak Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Dilan Çıtak
Tam adı: Dilan Çıtak Tatlıses
Doğum tarihi: 2 Aralık 1989
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 
Ailesi: Işıl Çıtak – İbrahim Tatlıses İdo Tatlıses (Kardeşi)
Sevgilisi: …
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2014’den Günümüze
imdb-logo
youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Dilan Çıtak kimdir? Dilan Çıtak, geçtiğimiz yıl İbrahim Tatlıses’in kızı olduğunu söylemesi üzerine gündeme oturdu. 2 Aralık 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Hem ses hem de oyunculuk konusunda eğitimler aldı.

Dilan Çıtak, liseyi Pera Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde okudu. Bu bölümü yarı burslu olarak kazandı.
Şan eğtimlerinin yanı sıra piyano ve keman dersleri aldı.Eğitimi esnasında çeşitli müzikallere katıldı ve koro çalışmalarında bulundu.

Solist olarak caz orkestrasında çalıştı.2 sene Pera Tiyatroda oyunculuk eğitimi aldı.2011 yılında Amerika’ya gitti. Burada hem dil hem de müzik eğitimi aldı.“The Julliard School”daneğitim alan vokal hocası ile vokal çalışmalarında bulundu.

Amerika’da bir sene aldığı eğitimlerin ardından Türkiye’ye döndü. İstanbul Teknik Üniversitesi İngilizce Müzikoloji bölümünü kazandı. Keman ve piyano hocalığı yaptı. SOUL SENSATION Band isimli projesinde solistlik yaptı. İskender Paydaş’ın “Zamansız Şarkılar” projesinde vokalistlik yaptı.

Katıldığı “Su Gibi” isimli programda İbrahim Tatlıses!in kızı olduğunu söyledi. Onun bu sözleri gündemden uzun süre düşmedi. Manevi babası Cem Çıtak’tır. Ona biyolojik olarak bir babanın eksikliğini asla yaşatmamaıştır. Annesi tekstilcidir. Bir kız bir de erkek kardeşe sahiptir.

Ailesi tarafından sevgiyle sarılıp sarmalanmasına karşın babası Cem Çıtak’ın öz babası olmadığından şüphelenmiştir. Bu durumu ilk kez psikoloğuna anlatmıştır. Psikolog ise ailesi ile konuşarak durumu öğrenmiş, bu durumun Dilan’a söylemeleri gerektiğini belirtmiştir. Bunun üzerine ailesi ona gerçeği söylemiştir.

Öz babasının kim olduğunu bilmeden önce içgüdüsel olarak babasının İbrahim Tatlıses olduğunu düşünmüştür.
İlk şarkısı “Çık Dışarı” olan Dilan Çıtak, annesine kızmadığını söylemiştir. Çünkü annesi ona hamileyken Cem Çıtak ile tanışmış ve aşık olmuştur.

Cem Çıtak ise annesini hamile olmasına karşın sahiplenmiştir. Öyle ki, Dilan onun öz kızı olmamasına rağmen Dilan’a her fırsatta “Sen çok farklısın, sen özel bir çocuksun” demiştir. Manevi babasının gösterdiği sevgi karşısında öz evladı olsam beni bu kadar sevmezdi demiştir.
Soyadını değiştirip Tatlıses yapmak ister misin diye sorulduğunda “Hayır, ben evlensem bile soyadımı değiştirmem” demiştir.

Dilan Çıtak Özel Hayatı

Fakat zamanla bu fikri değişmiş olacak ki soyadını “Dilan Çıtak Tatlıses” olarak değiştirmiştir.
İdo Tatlıses ile belli zamanlarla görüşmektedir. Ayrıca İdo ona “Ablam” diye hitap etmektedir.
Dilan Çıtak; Dada Dadanista, Cengiz Semercioğlu ile Sabah Sohbeti programlarına katıldı.

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu