MaksatModa

Düzeltmeniz Gereken 8 Basit Giyim Hatası

instagram takipçi hilesi

Giyim hataları ile çok kötü bir görüntü elde etmek maalesef kaçınılmazdır. Evden çıktığında mükemmel görünmek istiyorsun. Her şeyin düzenli olmasını istiyorsun. Saçınızdan makyajınıza, kıyafetlerinize ve ayakkabılarınıza kadar her şeyi kontrol ediyorsun. Ne giydiğinden daha çok, elbiseyi nasıl taşıdığına bakıyorsun. Her zaman mükemmel görünmek istiyorsun, ama ne yazık ki, bazen dağınık görünüyorsun.

giyim hataları 1

İşte rüküş ve dağınık görünmekten kaçınmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları…

1. Önceden iyi plan yapın!

Önemsiz bir etkinliğe katılsanız bile, önceden iyi plan yaptığınızdan emin olun. Bu planlama, ne giyeceğinizi, saçınızı nasıl yapacağınızı, ne tür bir makyaj yapacağınızı vb. İçermelidir. Bu her şeyin yolunda gitmesini sağlayacak ve son andaki aksaklıklardan sizi kurtaracaktır.

2. Hava şartlarını kontrol edin ve uygun giyin!

Giyinme sırasında hava koşullarını aklınızda tutmanız, sonrasında herhangi bir rahatsızlığı önlemek için iyi bir fikirdir. Ayrıca, havaya uygun bir renk seçin. Örneğin, kavurucu sıcakta siyah giymek, günün ilerleyen saatlerinde pişmanlık duymanıza neden olabilir!

3. Bedeninizi bilin!

Çok dar veya çok bol kıyafetler giymek büyük bir hatadır. Tam ölçülerinizi bilin ve  size mükemmel şekilde uyduğundan emin olun. Çok dar giyinmek hem sağlık açısından hem de görünüş bakımından sakıncalıdır. Aynı şekilde çok bol giyinmekte kötü görünmenize sebep olacaktır.

4. Küçük kusurlardan kaçının!

Küçük kusurlar sizi perişan gibi gösterecektir. Örneğin, kıyafetinizden çıkan küçük iplik parçaları veya ütülü olmayan kıyafetler çok kötü görünmektedir. Son dakika sorunlarını ortadan kaldırmak için küçük tüy bırakmayan kıyafetler giyinmeye özen gösterin. Ufak detayları sakladığınızdan emin olun. Kıyafetinizi giymeden önce daima doğru bir şekilde ütüleyin. Bu büyük bir fark yaratıyor.

5. Bazı aksesuarlar ekleyerek modaya uygun olun!

Aksesuarlar her zaman harikalar yaratır. Modaya uygun bir görünüm elde etmek için süveterinizi bir fular veya kolye ile kombinleyin. Yine de abartmamaya dikkat edin. Çok fazla aksesuar kullanarak üzerinizde karmaşık bir görüntüye yer vermeyin.

6. Kıyafetinizin renginin cilt tonunuzu tamamladığından emin olun.

Çok parlak renkli kıyafetler giymeyin. Cilt renginize en uygun rengi seçip üzerinizde zarif görünmesini sağlayın. Renklere gelince çok fazla deneme yapmaktan kaçının. Üzerinizde çok farkla zıt renkler barındıran kıyafetlerle donatmayın. Renk uyumuna önem verin. Parlak renkler daha kilolu görünmenize sebep olur.

7. Egzotik desenlere dur deyin.

Desenli bir kıyafet seçmek istiyorsanız, egzotik desenleri seçmemeye dikkat edin. Denenmiş veya test edilmiş asimetrik desenleri tercih edin. Sizi sakar gösterecek tasarımlardan uzak durun.

8. Uygun iç çamaşırları seçin.

Yanlış boyutta bir iç çamaşırı seçmek sizi sadece rahatsız etmeyecek, aynı zamanda genel görünümünüzü de mahvedecektir. Size uygun iç çamaşırları seçtiğinizden emin olun. Özellikle kadınlar için çok dar veya çok bol iç çamaşırı şeçmekten kaçının.

giyim hataları 2

Giyim Hataları ile ilgili videolar

https://www.youtube.com/watch?v=6akNgVTQdTU

https://www.youtube.com/watch?v=Ulad8ojBJd4

Kaynak
Style Kadın

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu