Alışveriş RehberiGezi Rehberi

Doğru Bisiklet Seçimi Nasıl Olur ?

instagram takipçi hilesi

Yaz gelmesi ile bisiklet sezonu açıldı. Havanın iyice ısınmasını bekleyen birçok bisiklet sever , kent içerisinde ve doğada bisiklet gezintisi planlıyor ve en iyi ve en yeni bisikleti almak için sıraya giriyor. Peki siz bisiklet seçiminde önemli başlıkları biliyor musunuz ?

dogru bisiklet secimi 4

Bisiklet , kullanma sıkılığı genellikle bahar aylarında artan birçok kişi için ulaşım , birçok kişi için eğlencec ve spor aracı . Hangi amaç ile kullanılırsa kullanılsın , bisikletin kaliteli ve sağlam ekipmanlara sahip olması gerekmektedir.

Doğayı keşfetmek , seyahate çıkmak , iş ve alışverişe gitmek için alacağınız bisikletin konforlu ve size güven hissi vermesi gerekmektedir.

Çocuk Bisikleti Seçimi

dogru bisiklet secimi 2

Gün geçtikçe güzelleşen havalarda çocuklar bisikletsiz kalmamalı. Bisiklet kullanmak çocukların eğlenmelerini sağlamış olduğu gibi aynı zamanda da bacak kaslarını geliştirecek egzersiz yapabilmelerinde de etkili bir araçtır.

Bu bisikletin seçiminde yaş ve boy kriterleri ön planda tutulmalıdır.

Üç yaşından sonra her çocuk bisiklete binebilir.

İki tekerlekli ve yanlarında yardımcı küçük destek tekerleri olan bisikletler çocuğunuzun daha çabuk alışmasını sağlayabilir.

dogru bisiklet secimi 3

İki tekerlekli ya da dört tekerlekli bir bisiklete bindiğinde çocuğunuz seleye oturduğu zaman ayakları yere basabiliyorsa ideal yüksekliği yakalamış olabilirsiniz.

Çocuğunuz için güvenli bir bisiklet sürüsü gerçekleştirebilmesi için kas kullanması gereklidir. Kaskın havalandırma delikleri ve CE standalarına göre yapılmış olması gerekmektedir. Kaskın , çocuğunuzun başına tam oyurması , aşırı büyük ya da aşırı küçük olup fazla sıkı olmaması gereklidir.

Ayrıca kask kadar dizlik , koruyucu gözlük , dirseklik gibi koruyurucu önemli ekipmanlar arasındadır.

Şehir Bisikleti Seçimi

dogru bisiklet secimi

Günlük yaşantı arasında yetişkin bireylerin en fazla tercih etmiş olduğu bisiklet çeşidi ise şehir bisikletleridir. Yaşamış olduğu kent içerisinde ve yakın mesafeler içerisinde alışverişe ve iş gitmek , sokakların arasında turlamak , hafta sonu gezintileri yapmak için tercih edilecek şehir bisikletlerinde basit bir ekipman ile güvenli bir sürüş yapabilirsiniz.

Şehir bisikletinden yana tercih yapıyorsanız , trafik kurallarına da uymanız gereklidir. Trafikte konforlu ve güvenli bir sürüş yapabilmek için şehir içerisinde kullanılan bisikletlerin pozisyonu diktir. Sürücü öne eğik ya da geriye eğik bir sürüş pozisyonu almaması gerekmektedir.

dogru bisiklet secimi 5

Bu bisikletler için ideal boy ayarını ayarlayabilmek adına izlemeniz gereken basit yol ; seleye oturduğunuz zaman ayak parmak uçlarınızın yere basması gerekmektedir.

Gün geçtikçe güzelleşen hava ile birlikte artan bisiklet kullanımı için en güvenli ve sizin için en uygun bisiklet seçimini yaptıktan sonra suluk , lastiği şişirmek için pompa , yedek lastik , yama , sele gibi diğer bisiklet aksesuarlarını alabilirsiniz.

Doğru Bisiklet Seçimi Nasıl Olur ? ile ilgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu