Sağlıklı Yaşam

Diyet Yapmadan, Kilo Verme Yolları

instagram takipçi hilesi

diyet yapmadan kilo vermenin yolları e1591638334808

Diyet yapmadan, kilo vermenin yolları: Yaz ayının gelmesi ile birlikte kadın ve erkeklerde, kilo vermek için büyük bir mücadele başlar. Sabır ve özgüven isteyen kilo verme isteği, bazı durumlarla başarısız sonuçlandığı için kişide psikolojik olarak sıkıntılar ve güven kaybı yaşatmaktadır. Sağlıklı beslenmek ve düzenli egzersiz yapmak kilo almanızı büyük ölçüde etkiler

Doğru beslenmek, yaşam tarzı olarak benimsenmeli, kilo almaya neden olacak beslenme şeklinden kaçınılmalıdır. Bazı insanlar, yapısal olarak kilo almaya meyilli, kimi insan çok yese bile metabolizması çalıştığından, kilo alma sorunu yaşamaz. Hayatınızda diyet yapmadan, kilo verme yolları oldukça rahat ve kolay uygulanmaktadır.

Yıllar boyu yediklerinize dikkat etmediğiniz sürece, kilo almış olarak kendinizi görebilirsiniz. Hayatınızda diyetle kilo veremem diyorsanız; Dengeli ve sağlıklı beslenme kurallarına uymanız gerekmektedir. Kilo vermeye çalışırken, mutlaka bazı ufak detaylara da dikkat etmeniz gerekir. Sağlıklı kilo vermek için ve diyet yapmadan, kilo verme yolları için şu adımları izlemeniz de fayda var.

Sağlıklı kilo vermek için ve diyet yapmadan, kilo verme yolları

1- Porsiyonunuzu Azaltın

Günlük yediğiniz kaloriye dikkat etmelisiniz. Eğer aynı kaloride yiyecekler yiyorsanız, kilonuzda değişiklik olmaz. Bu nedenle porsiyonları daha aza indirerek, kalori oranınızı düşürerek kilo verebilirsiniz. Daha önceden kullandığınız tabakları, ufak tabaklarla değiştirerek porsiyonlarınızda küçültmüş olursunuz.

diyet yapmadan kilo vermenin yolları.. 1 e1591639043521

2- Günlük Su Tüketimi

Su zayıflamanız da ve metabolizmanızı çalıştırmada etkileyici bir değer olarak, hayatınızda önemi olan bir yaşam kaynağıdır. Günlük su tüketimi 2 litre olmalıdır. Yemek aralarında içildiğinde ise kendinizi daha tok hissetmenizi sağlar. Beyne sinyal gönderen su sayesinde, tokluk hissi duymanızın yanında, çok fazla yiyerek kalori almanızı sağlar.

3- Çeşitleri, Fazla Miktarı Az Tutun

Besinleri tek çeşit olarak tabağınıza doldurmaktan kaçının. Her çeşitten çok az miktarda alarak, damak zevkinize uygun lezzetlerle, sofradayken kendinizi tok hissedersiniz. Dörde böldüğünüz tabağınızın, bir tarafında salata diğer tarafında sebze ve et yemeği koyarak, biraz yoğurt ekleyerek çeşitlendirebilirsiniz.

4- Yemekleri Çok Çiğneyin

Besinleri iyice çiğneyerek ve yavaş yavaş yemelisiniz. Beyne böylelikle tokluk hissi giderek doyduğunuzu hissediyorsunuz. Tokluk hissinin oluşması, yemek yerken 15 ile 20 dakika sürmekte. O nedenle yemeği ağır çiğnerken, porsiyon bitene kadar kendinizi daha tok hissedebilirsiniz. Tabağınızı bitirmediğiniz için kalori alımınız da az olacağı için kilo almayacaksınız

Tabağın tamamını bitirmediğiniz için de sofradan daha az kalori ile kalkmış oluyorsunuz. Çiğnemek önemli. Dilerseniz, ana yemeğe başlamadan önce, salata yemeyi de tercih edebilirsiniz. Yemek öncesinde salata yediğiniz için beyne tokluk sinyali gidecektir. Bu da ana yemeğe oturduğunuzda, daha az yemenizi sağlayacaktır.

Şeker ve asitli içecekler kilo almanızı kolaylaştırır ve ne kadar az yeseniz de kilo vermeniz zorlaşabilir. Şeker yerine, meyve tüketimine ağırlık verin. Ancak fazla abartmadan yemelisiniz. Tuz tüketimini de aza indirerek, vücudun su tutmasını önleyebilirsiniz.

5- Spor Yaparak Kalori Yakın

Günde en az 45 dakikanızı yürüyüş yaparak ya da evde egzersiz programları ile spor yaparak geçirmenizde fayda var. Yediklerinize dikkat ediyorsanız, hangi sporu yapıyorsanız yapın kalori yakıp, daha kolay kilo verebilirsiniz. Kilo vermek için bir diğer yapacağınız şeyde, geç saatte yemek yemekten kaçınmaktır. Bu detaylara dikkat ederek, diyet yapmadan kilo verebilirsiniz.

Diyet yapmadan, kilo vermenin yolları ile ilgili videolar

https://www.youtube.com/watch?v=6F98lUr5el4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu