Yerli Kadın Ünlüler

Dilek İmamoğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

dilek imamoglu 1
Tam adı: Dilek İmamoğlu (Evlenmeden Önce: Dilek Kaya)
Doğum tarihi: 18 Kasım 1974
Doğum yeri: Trabzon, Türkiye
Boyu: 1.6 m
Burcu: Akrep
Ailesi: Havva Kaya (Annesi), Ceren Kaya (Kardeşi)
Eşi: Ekrem İmamoğlu (1995 – Halen)
Çocuk (ları): Semih İmamoğlu, Beren İmamoğlu, Mehmet Selim İmamoğlu
Mesleği: 
Aktif Yılları: 2010’lu yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Dilek İmamoğlu Kimdir? Dilek İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun eşidir.

Dilek İmamoğlu, 18 Kasım 1974 tarihinde Trabzon’da 10 çocuklu bir ailede dünyaya gözlerini açmıştır. 6 ablası bulunmaktadır. Annesinin adı Havva Kaya’dır.

İlkokul ve ortaokul eğitimini Trabzon’da tamamladıktan sonra üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Turizm Bölümünde almıştır. Daha sonra Kamu Maliyesi bölümünü de okumuştur. Yüksek lisans eğitimini de tamamlayarak Yönetim Organizasyon alanında doktora yapmaya başlamıştır.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra ailesinin tekstil firmasında finans departmanında çalışmıştır. 19 Kasım 1995 tarihinde Ekrem İmamoğlu ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden 2005 yılında Semih İmamoğlu, 2011 yılında Beren İmamoğlu, 1997 yılında da Mehmet Selim İmamoğlu isminde çocukları dünyaya gelmiştir.

İlginizi çekebilirEkrem İmamoğlu Kimdir?

Eşi Ekrem İmamoğlu‘nun Beylikdüzü Belediyesi’nde başkanlık yaptığı dönemlerde yani 2014 ve 2019 yıllar arasında sosyal sorumluluk projelerinde görev yapmıştır. Beylikdüzü’nde sosyal sorumluluk çalışması yapan İmamoğlu, bedensel engellilerin deneyimlerini öğrenmek için tüm gün tekerlekli sandalyede dolaşmış, toplu taşıma kullanmış ve gözlemlediği sorunları yetkililere aktarmıştır.

Dilek İmamoğlu, bir kaç gün önce de annesi Havva Kaya’yı kaybetmişti. İmamoğlu, çocukları ile birlikte korona virüse yakalanarak tedavi altına alındı. Bu yüzden de annesinin cenaze törenine katılamadı.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu