Yerli Kadın Ünlüler

Didem Kınalı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

didem kinali kimdir 6
Tam adı: Didem Kınalı
Doğum tarihi: 6 Haziran 1986
Doğum yeri: Gaziosmanpaşa, İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,62 m
Burcu: İkizler
Ailesi: Zeki Kınalı (Babası), Tülay Kınalı (Annesi)
Sevgilisi: …
Mesleği: Dansçı
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Didem Kınalı Kimdir? Didem Kınalı, oryantal ve dansçıdır.

Didem Kınalı, 6 Haziran 1986 günü İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde dünyaya gözlerini açtı. Selanik göçmeni oryantal annesinin adı Tülay Kınalı, Yugoslav göçmeni darbukacı babasının adı ise Zeki Kınalıdır. Dedesi de eski ud sanatçısıdır. Bir erkek kardeşi, bir de ablası var. Şişli ilçesinde bağlı Kuştepe bölgesinden büyüdü.

İlkokul eğitimini maddi zorluklar sebebi ile üçüncü sınıfa kadar okudu. Okulu bıraktıktan sonra dans etmeye başladı. İlkokul, ortaokul ve liseyi daha sonra bitirdi.

13 ve 14 yaşlarında iken Avcılar’da bulunan gece kulüplerinde çalıştı. Daha sonra Taksim’de turistik gece kulüplerinden işe başladı. Bir evlenme programında yapılan kına gecesi ve düğünde dans etti. İbrahim Tatlıses’in görmesi ile birlikte “İbo Show” programına davet edildi. Bu programda dans performansı ile büyük üne kavuştu.

Kınalı, dünyaca ünlü şarkıcı Madonna‘nın İbiza‘da organize edilen 56. doğum günü partisinde de dans etti. Yurt dışlarında workshoplar da düzenledi. 2013 senesinde Çin’in Şangay şehri, 2017 senesinde de Arjantin’de dans dersleri verdi. 2018 senesinde ders vermek için Meksika’nın Quintana Roo eyaletine bağlı olan Cancun kentine gitti.

Didem Kınalı, verdiği bir röportajında çuval da giyse yine de dans etmek istediğini dile getirdi. Yılbaşı gecesi yayınlanan eğlence programında giydiği kapalı kıyafet ile gündem oldu. Pek çok kişi tarafından kıyafeti alüminyum folyoya benzetildi. Hande Yener ve Gülşen gibi sanatçıların kıyafetlerinin eleştirilmediğini, kendisini giydiği her kıyafetin eleştiri odağı olduğunu söyledi. Polis bir erkek arkadaşı olduğunu ve ayrıldığını da belirtti.

Kınalı, geçtiğimiz dönemlerde de Bülent Serttaş olayı ile gündeme gelmişti. Yine “İbo Show” programında dans eden ünlü oryantali seyretmemek için kafasını çeviren Bülent Serttaş gündem olmuştu. Kendisine saygısızlık yapıldığını belirten Kınalı, Serttaş’ın eleştirmişti. Pek çok sosyal medya kullanıcısı da Bülent Serttaş‘ın danstan anlamadığını söyledi.

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu