Yerli Kadın Ünlüler

Didem Delen Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Didem Delen
Tam adı: Didem Delen
Doğum tarihi: 27 Aralık 1985
Doğum yeri: İstanbul
Boyu: 1.70
Burcu: Oğlak
Ailesi: Annesi Fazilet Delen
Sevgilisi: 
Mesleği: Oyuncu, Sunucu
Aktif Yılları: 2010-Günümüz
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Didem Delen Kimdir? 26 Aralık 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu ve sunucudur.

26 Aralık 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesi Fazilet Delen’dir. Babasının ismi hakkında bilgiye ulaşamadığımız Didem Delen’in bir kız kardeşi vardır. İstanbul’da ara mahallede büyüyen Didem Delen, çocukluğu için ”Çok haylaz bir çocukluk geçirdim. Ailem çok baskıcı değildi ama akşam ezanında evde olacaksın dönemi çocuğuydum” dedi.

İlkokul, ortaöğrenim ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamlamıştır. Küçüklüğünden beri sinema ve televizyona merakı olan Didem Delen, İstanbul Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon bölümünü kazanarak, bu bölümden mezun olmuştur.

İlk olarak kariyerine radyo ile başlayan Didem Delen, zaman içerisinde ekran karşısına çıkmak istemiştir. Çalıştığı kişilerinde yüzünün güzelliğini gösterebilmesi ve ekrana yakışacağını düşündüğü için sunuculuk konusunda geliştirmeyi denedi. Belirli yerlerde radyo ve sunuculuk yaptıktan sonra sunuculuğunu Seda Akgül‘ün üstlendiği, evlilik programı olan Kısmetse Olur programına katılan Didem’in, hayatında dönüm noktasının bu program olduğu biliniyor.

Daha öncesinde Kültür-Sanat programı sunan Didem Delen’in, insanların bu tip programları izlemiyor olmasından kaynaklı tanınamadığını bu yüzden gündüz kuşağında kendisini tanıtacak programlara adım atmayı istediğini belirtti. 2018 yılında Tolga Çam’ın gelinlik defilesinde, mankenlik yapmıştır. Yine 2018 yılında Pınar Bent’in gelinlik defilesinde mankenlik yapmıştır. 2019 yılında Kuzey Kıbrıs Altın Caretta Yaşam ve Turizm Ödülleri’nde sunuculuk yapmıştır. Yine 2019 yılında başrollerinde Burcu Özberk, Çağlar Ertuğrul ve Serkay Tütüncü‘nün yer aldığı Afilli Aşk dizisinde Fulya rolünü oynamıştır.

2019 yılında Licapé Kozmetik firmasının ve Bench Of Beauty kozmetik firmasının yüzü olmuştur. 2019-2020 yılları arasında TV100 kanalında ”Magazin Hattı” programında sunuculuk yapmıştır. Mayıs ayında TV100 kanalından ayrılan Didem Delen, şuanda Uçankuş TV’de Canlı Masa programını sunmaktadır. 2021 yılında e-ticaret ve butik işine atılacağını da belirtmiştir.

Özellikle Kısmetse Olur programıyla dönüm noktası yaşayan Didem Delen’in sevgilisi yine aynı programda yer alan Adnan Kızıltaş idi. Program öncesinde geçmiş dönemlerde Yavuz Bingöl ile adı anılan Didem Delen’in isim benzerliğinden bu durumu yaşadığını belirtmiştir. Şuanda özel hayatını sır gibi saklayan güzel oyuncunun, özel hayatı konusunda bilgi sahibi değiliz. Instagram hesabında 509 bin takipçiye sahip olan Didem Delen, sosyal medyayı aktif olarak kullanmaktadır.

Didem Delen Sunduğu ve Katıldığı Programlar:

  1. 2017-Kısmetse Olur
  2. 2019- TV100- Magazin Hattı
  3. 2021- Uçankuş TV-Canlı Masa

Didem Delen Oynadığı Diziler:

  1. 2019-Afilli Aşk- Fulya

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu