MaksatModa

Dekorasyon Yaparken Saat Seçimi Nasıl Olmalıdır?

instagram takipçi hilesi

Her evde olmazsa olmazlardan olan saat, duvarlara ayrı bir güzellik katar. Saat zamanı gösterirken aynı zamanda da doğru tercih ile tablo görevi de yapar. Bu yüzden dekorasyonda saat seçimi önemlidir.

dekorasyonda saat kullanimi

Dekorasyonu bir bütün olarak incelemeli, seçmiş olduğunuz her şeyin evin genel dekorasyonuna uygun bir şekilde seçmelisiniz. Bizlere zamanı gösteren saat de aslına genel dekorasyonun bir ürünüdür. Ürün olmanın dışında doğru seçimler ile odanın şıklığına şıklık katar.

Dekorasyonda Saat Seçimi Nasıl Yapılır?

Her odaya seçilebilecek saat tarzı farklıdır. Bu alanların sahip olduğu dekorasyona uygun bir saat tarzı yapılmalıdır. Örnek vermemiz gerekirse spor bir giyime şık bir saat uymaz. Odalarınızın dekorasyonuna uygun tarzda saatler kullanmalısınız.

Salon Saati Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

oturma odasinda saat secimi

Salonlarınızın genel dekorasyonuna uygun saatlerden seçim yapmalısınız. Modern bir şekilde dekore edilmiş odaya metal saatler uygun olurken çerçevesiz saatlerde kullanılabilmektedir. Salon koltuklarınızın hemen arkasına asacağınız kocaman bir saat büyük bir tabloyu anımsatabileceğinden dolayı bu duvara başka bir şey asılmamalıdır. Sadece bu tarz bir saat yeterli olacaktır.

Geleneksel salon dekorasyonunda ahşap çerçeveli saatler kullanılmalıdır.

Yatak Odası Saati Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

yatak odasinda saat secimi

Yatak odanızı bir adet tablo ya da saat kullanarak hareketlendirebilirsiniz. Yatak odası için saat seçerken yapmanız gereken tek şey odanızın genel dekorasyonuna uygun, kullanılan renge yakın bir saat seçmek olacaktır.

Yatak başlığınızın üstünde kullanabileceğiniz saat oldukça güzel olacaktır.

Mutfak Saati Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

mutfak saat secimi

Mutfak dekorasyonunuza uygun sıcak bir ortam hazırlamak adına kahve fincanları, meyve gibi desenleri içeren küçük saatleri kullanabilirsiniz. Mutfağınız modern dekore edilmiş ise modern saatlerden yana tercih etmeniz gerekmektedir. Saatin ortamın havasını nasıl değiştirmiş olduğuna inanamayacaksınız.

Duvar Saati Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Küçük duvarlara büyük saat kullanılmamalıdır. Aynı şekilde büyük duvarlara da küçük saatler tercih edilmemelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu