Yaşam

Defne İsminin Anlamı Nedir?

instagram takipçi hilesi

Defne isminin anlamı son dönemde özellikle kız bebek bekleyen aileler tarafından oldukça merak ediliyor. Sevdiğiniz insanla hayatınızı birleştirdiniz, dünya evine girdiniz. Evlenmeden önce kurduğunuz hayaller birer birer gerçeğe dönüşme potansiyeline sahip artık! Bunlardan biri de hiç şüphesiz ki aşkınızın meyvesi; evlat! Aradan geçen zamanın ardından müjdeli haberi aldınız. Doktorunuz size ailenizin büyüyeceği haberini verdi. Hamilelik sürecine start verildi.. Bebek kıyafetleri, mama, bez, alt değiştirme seti, oyuncaklar, nevresimler, biberonlar, emzikler derken sıra yavrunuzun cinsiyetini öğrenmeye geldi. Ve bir kızınızın olacağını öğrendiğiniz o an, hayatınıza şeker gibi renkler girdi.

defne

Şimdi sıra geldi ona hayatı boyunca taşıyacağı, karakterini yansıtacak, kulağa hoş gelecek, anlamı güzel olan, sosyal ortamlarda önem arz eden ve onun ruhuyla- enerjisiyle bütünlük sağlayacak bir isim bulmaya… Kız isimleri sözlüğüne baktınız, eşe dosta danıştınız, notlar aldınız derken aklınıza yılların eskitemediği, öyle ki yıllandıkça güzelleşen ve moda haline gelen bir ad geldi.. Defne! Haydi bu ismin anlamına ve analizine birlikte bir göz atalım. İlgili videoları ise yazımızın sonunda bulabilirsiniz.

Defne İsmi Hangi Anlamı Taşıyor?

Hem yaz hem de kış mevsimlerinde her daim yemyeşil kalabilen, faydalı, hoş kokulu, yemeklerde de kullanılabilen, kötü enerjiyi alıp pozitif duygular çağrıştırdığına inanılan, aromatik bir bitki türü ve yaprak anlamını taşımaktadır. Üstelik bu ismin, telaffuzu da bir o kadar kolay ve yumuşaktır!

Kökenini Yunancadan alan ismin diğer bir anlamı ise çok ama çok beğeniliyor. Hatta çoğu kişinin bu ismi tercih etme nedeni de budur diyebiliriz. Güzel, ahlaklı, terbiyeli ve iyi niyetli genç kız….! Ayrıca; iffet, temizlik ve masumiyet gibi manalara eş değer olarak da kullanılabilmektedir. Başarıyı, umudu, huzuru ve şifayı temsil ettiği düşünülen bir isim olduğunu da söylemeden geçmeyelim..

defnee

Defne İsmi Kur’anı-ı Kerim’de Geçiyor Mu?

İçerdiği güzel, asil ve temiz anlamlar bu ismi oldukça cazip kılıyor ve kız bebek bekleyen ailelerin gönlündeki isimlerin de başında yer alıyor. Ancak dini bir anlam taşımıyor ve Kur’an’ın herhangi bir bölümünde geçmiyor. Fakat ismin İslam dinine uymayan bir anlamı olmadığı için, çocuklarınıza gönül rahatlığıyla bu adı verebileceğiniz de belirtiliyor.

İsmin Karakter Analizi Nasıldır?

  • Aile hayatını her şeyden önde tutan, yardım sever, şefkatli, sevgi dolu, anaç ve mülayim yapıda insanlardır.
  • Hayal güçlerinin sınırları oldukça geniştir ve kurdukları hayallere kendilerini tamamen kaptırabilirler.
  • İyi huylu, düzgün ahlaklı, iş disiplini yüksek ve çalışmayı çok seven kişiler olurlar.
  • Aklını ve zekasını doğru alanlarda kullanabilen bir yapıya sahiptirler. Kurnazlıkları olmasına rağmen aşırı duygusal olmaları çabuk kandırılmalarına yol açabilir. Aşk hayatında da ince ve hassastırlar.
  • Masumiyeti, insani değerleri, sağduyulu olmayı ve doğallığı çok önemserler.

defneee

İsmin Harf Analizi Nasıldır?

  • D: Girişimci, yenilikçi, azimli ve çalışkan ruhun simgesidir.
  • E: İçe kapanık, duygularını derinden yaşayan ve yeni ortamlara hızlı adapte olamayan bir kişilik yapısına işaret eder.
  • F: Sükuneti, uysallığı ve sorumluluk duygusunun gelişmişliğini gösterir.
  • N: Cesur olmakla birlikte hassas düşünebilmeyi ifade eder. Konfor alanından çıkmakta zorluk yaşayan ve değişikliğe direnç gösteren karakterleri sembolize eder.
  • E: Kendi dünyasında, anlamlı ve derin hisleriyle yalnızlığı tercih edenlerin harfidir.

Defne İsminin Anlamı Nedir İle İlgili Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu