Sağlıklı Yaşam

Daha Sağlıklı Hayat İçin Edinmeniz Gereken 7 Alışkanlık

instagram takipçi hilesi

Hayatınızın ve vücudunuzun daha sağlıklı ilerleyebilmesi, kilo alımınızı engellemek ve kilonuzu korumak için edinmeniz gereken 7 alışkanlık bulunuyor. Bunlara alışmanız yaklaşık olarak 21 gününüzü alacak olsa da alıştıktan sonraki süreçte daha dinç bir yaşama sahip olacağınızın garantisi vardır.

Daha Sakin Sabahlara Uyanmalısınız

Sabahları aceleniz olduğunda veya geç kalmamaya uğraştığınızda kendinizi daha stresli hissedebilirsiniz. Bu stres kortizol hormonunu arttıracağından, yağlanmaya yol açabilir. Bu yüzden sabahları daha az stresli kalkıp, yavaş yavaş hazırlanmak daha doğru olacaktır. Sakin uyandığınız günlerde günün daha verimli ve güzel geçtiğini göreceksinizdir.

Egzersiz Yapın

daha saglikli hayat icin edinmeniz gereken yedi aliskanlik2

Sabahları uyandığınızda mutlaka kısa süreli egzersizler yapıp, vücudunuzu rahatlatın. Aynı zamanda esnemeye ve ayılmanıza da yardımcı olacaktır. Aynı zamanda kilo vermek isterseniz, en iyi yollarından birisi de sabah sporu ve egzersizidir. Egzersiz vücut direncini arttıran ve enerji veren durumlardan biridir.

Yeşil Çay İçin

daha saglikli hayat icin edinmeniz gereken yedi aliskanlik4

Güne bir fincan kahve ile başlamak yerine yeşil çay ile başlamak daha iyi fikir olabilir. Yeşil çay metabolizmayı hızlandırma da ve vücudun direncinin artmasında büyük etkilere sahiptir. Yeşil çayı aynı zamanda günde iki defa içtiğinizde vücudunuzda sağlıklı değişiklikler olacaktır.

Öğle Yemeğinizi Hazırlayın

Öğle yemeğinizi sabahtan hazırlayıp, yanınızda taşıyor olmanız vücudunuzun sağlığı açısından daha doğru olacaktır. Ne yediğinizi bilerek, kontrol etme stratejisi, yağ yakmanıza büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Bu yüzden yemeğinizi yanınızda taşıyıp, daha sağlıklı bir hayata adım atabilirsiniz.

Düzenli Uyku Sistemi

daha saglikli hayat icin edinmeniz gereken yedi aliskanlik3

Uyku vücudun direnci için oldukça önemlidir. Akşam erken yatıp, sabah erkenden kalkmak ve güne erken başlamak vücudun direnci için oldukça etkilidir. Aynı zamanda metabolizmanın hızlanmasında ve daha sağlıklı bir hayat içinde düzenli uyku sisteminin olması şarttır.

Meyve Suları Yerine Su Tercih Edin

Kahvaltıda meyve suyu içmek çok yaygın bir alışkanlıktır. Ancak yüksek fruktoz içeriği nedeniyle sağlıklı olduğunu düşündüğümüz bu tür bir durum aslında sabahın erken saatlerinde vücudumuza çok fazla şeker almamıza neden oluyor. Araştırmalar şekerli içeceklerin karaciğer yağını artırabileceğini göstermiştir, bu nedenle sabahları su içmek daha iyi bir seçimdir.

Kahvaltınıza Lif ve Protein Ekleyin

Araştırmalar, daha az protein yemenin kas tonusunun azalmasına yol açabileceğini göstermiştir. Bu nedenle kahvaltınıza yumurta veya süt ürünleri ekleyerek günlük protein alımınızı arttırabilir, böylece kas oranınızı artırabilirsiniz. Ek olarak, lif alımını artırmak, göbek yağını eritmek için çok faydalı bir adımdır. Bu nedenle keten tohumu ve yulaf gibi besinlerden zengin bir kahvaltı karın yağlarının atılmasını kolaylaştıracaktır.

Daha Sağlıklı Hayat İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=jsgLaX3eujU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu