Yabancı Kadın Ünlüler

Cynthia Addai Robinson Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Cynthia Addai Robinson
Tam adı: Cynthia Addai Robinson
Doğum tarihi: 12 Ocak 1985
Doğum yeri: Londra, Birleşik Krallık
Boyu: 1,68 cm
Burcu: Oğlak
Ailesi: 
Sevgilisi: …
Mesleği: Aktris
Aktif Yılları: 2002’den günümüze
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Cynthia Addai Robinson Kimdir? Cynthia Addai Robinson, İngiliz doğumlu Amerikalı aktristir. Robinson en çok ‘Arrow‘ gibi dizilerde ve ‘Spartacus‘un iki sezonunda oynadığı rol ile tanınıyor. Afrikalı bir anne ve Amerikalı bir babanın çocuğu olarak Londra, Birleşik Krallık’ta dünyaya geldi ve 4 yaşındayken ABD’ye taşındı. Liseden mezun olduktan sonra, ‘Tisch Sanat Okulu‘ndan tiyatro alanında lisans derecesi almak için New York’a taşındı. Dans derslerinin yanı sıra Robinson ‘Lee Strasberg Tiyatro Enstitüsü‘nde oyunculuk da öğrenmiş ve oyun oynamaya başlamıştır.

Ekrana ilk çıkışını ise 2002 yılında ‘The Education of Max Bickford‘ adlı dizide konuk oyuncu olarak yaptı. ‘Entourage‘, ‘Life‘ ve ‘Justice‘ gibi dizilerde konuk rolleri oynadıktan sonra, kariyerindeki büyük atılımını 2012 yılında ‘Spartacus: Vengeance‘ dizisinde ‘Naevia‘ olarak elde etti. 2013 yılında ‘Spartacus: War of the Damned‘daki rolünü tekrarladı. Ayrıca ‘Arrow‘ adlı ‘The CW‘ süper kahraman dizisinde ‘Amanda Waller‘ yardımcı rolünü kazandı. Ayrıca ‘Texas Rising‘, ‘Chicago Med‘, ‘Shooter‘ ve ‘Power‘ gibi dizilerde de önemli roller oynadığı görüldü. Ayrıca ‘Colombiana‘ ve ‘The Accountant‘ gibi filmlerde yardımcı rollerde yer aldı.

Cynthia Addai-Robinson, 12 Ocak 1985 tarihinde Londra, Birleşik Krallık’ta Amerikalı bir baba ve Ganalı bir annenin çocuğu olarak dünyaya geldi. 4 yaşındayken ailesi Washington DC, ABD’ye taşındı ve annesinin babasından ayrılmasının ardından annesi tarafından tek başına büyütüldü.

Cynthia’nın çocukluğundan beri oyunculuğa karşı derin bir eğilimi vardı. Bale, caz ve step dansı derslerine katıldı. Zamanla şansını oyunculukta denemeye karar verdi. Silver Spring, Maryland’deki ‘Montgomery Blair Lisesi‘ne devam ederken okul oyunlarına da katılmaya başladı. Cynthia liseden mezun olduktan sonra profesyonel oyunculuk eğitimi almaya karar verdi ve kısa süre sonra ise New York’a taşındı. Daha sonra ‘New York Üniversitesi‘nde son derece prestijli olan ‘Tisch Sanat Okulu‘na kaydoldu ve tiyatro alanında ile mezun oldu.

Robinson, ‘Lee Strasberg Tiyatro Enstitüsü‘nde oyunculuk dersleri aldı. Bundan sonraki birkaç yıl boyunca, son derece üretken olarak New York tiyatro sahnesinde aktif kaldı. Ayrıca Robinson film ve TV rolleri için seçmelere başladı. Bu arada da 2002 yılında ekranda ilk kez sahneye çıktı.

Cynthia Addai Robinson Kariyeri

Cynthia, 2002 yılında ‘The Education of Max Bickford‘ ile beyazperdeye çıkmadan önce New York’ta birçok ‘Broadway dışı‘ tiyatro yapımında rol aldı. Dizinin ilk sezonunun on sekizinci bölümünde ‘Susan‘ konuk rolünü oynadı.

2005 yılında ‘Law & Order: Trial by Jüri‘ adlı dizide bir kez daha konuk oyuncu oldu. İlk sezonun ikinci bölümünde ‘Lillian Beaudriville‘i canlandırdı. Daha sonra ‘Law & Order: Criminal Intent‘ dizisinde tek bölümlük bir konuk rolünde yer aldı. 2006 yılında ‘Adalet‘ adlı dizide küçük bir rol ile yer aldı. Ertesi yıl ise, ‘Dash 4 Cash‘ ve ‘AMPED‘ adlı iki TV filminde küçük roller aldı.

Daha sonra ‘CSI: Miami‘ dizisinde konuk rolünde yer aldı ve ayrıca ‘Dirt‘ dizisinde iki bölümlük bir rolde (‘Michelle‘ olarak) görüldü. Sonraki yıllarda Cynthia, ‘Entourage‘, ‘Life‘, ‘Numb3ers‘ ve ‘CSI: NY‘ gibi dizilerde konuk oyuncu olarak yer almaya devam etti.

2009 yılında ‘FlashForward‘ dizisinde tekrar eden bir karakter olan ‘Debbie‘ rolü ile kariyerinde büyük bir atılım yaptı. Rolü bilim kurgu dizisinin altı bölümü boyunca devam etti. Film kritik ve ticari bir başarıydı. Ancak dizi bir sezon sonra maalesef iptal edildi. 2010 yılında suç draması olan ‘NCIS: Los Angeles‘ta tek bölümlük konuk rolünde yer aldı.

2011 yılı onun için büyük bir yıldı. Çünkü ilk uzun metrajlı filmi olan ‘Colombiana‘ adlı Fransız gerilim filmi ile başladı. Cynthia filmde ‘Alicia‘yı canlandırdı. Film başarısız sayılsa da gişede başarılı oldu. Cynthia’nın filmdeki destekleyici rolü fark edildi ve kariyeri daha yumuşak bir yolda ilerlemeye başladı.

2012 yılında Amerikan dizisi olan ‘Spartacus‘un ikinci sezonu olan ‘Spartacus: Vengeance‘ adlı dizide ‘Köle Naevia‘ rolü ile büyük bir çıkış yakaladı. Onunki dizide önemli bir roldü. Serinin 10 bölümünde de yer aldı. Ve dizi hem izleyiciler hem de eleştirmenler tarafından çok sevildi.

Serinin üçüncü sezonunda ‘Spartacus: War of the Damned‘ adlı 10 bölümünün tamamında görünen ‘Naevia‘ rolünü tekrarladı. Dizi büyük bir başarı yakalamıştı ve Cynthia dizinin başarısından ve karakterinin popülaritesinden büyük ölçüde yararlandı.

2013 yılında doğaüstü gençlik draması ‘The Vampire Diaries‘in iki bölümünde küçük bir rolde (‘Aja‘ olarak) yer aldı. Daha sonra ise ‘King & Maxwell‘ adlı bir TV pilot programında görüldü. Televizyon için yapılan ‘Jodi Arias: Dirty Little Secret‘ adlı filmde ‘Leslie‘nin destekleyici rolünde yer aldı. Dizi karışık eleştiriler aldı.

Aynı yıl Cynthia, ‘Star Trek Into Darkness‘ adlı bilim kurgu filminde yardımcı rolde yer aldı. Ve film büyük ve ticari bir başarı elde etti.

2013 yılında ‘Arrow‘ adlı süper kahraman dizisinde ‘Amanda Waller‘ rolü ile rol aldığında bir başka büyük atılım daha yaptı. Hers rolü 17 bölüm tekrar eden bir roldü. Seri, istikrarlı bir başarı elde etti ve Cynthia’nın sektörde kendine bir yer edinmesine yardımcı oldu. ‘Texas Rising‘ adlı mini dizide ‘Emily West‘ olarak göründü. Serinin ana rollerinden birini oynadı. Dizinin medyada yer alması olumsuzdu ve tarihsel yanlışlığı nedeni ile eleştirildi.

2016 yılında ‘The Accountant‘ filminde ‘Marybeth Medina‘nın yardımcı rolü ile rol alarak büyük bir film çıkışını yakaladı. Ve film büyük bir ticari başarı elde etti. O zamandan beri Cynthia, ‘Power‘ ve ‘Shooter‘ gibi dizilerde kilit rollerde yer aldı. Cynthia, ‘Spartacus: War of the Damned‘ın çekimleri sırasında ‘Donanma SEAL’leri‘ ve ‘Yeni Zelanda Özel Hava Servisi‘ personeli tarafından özel kuvvetler tarzı eğitim aldı.

2019 yılında ‘Power‘ dizisinde Ramona Garrity 2020 yılında ‘Stumptown‘ dizisinde Violet karakterine hayat vermiştir. 2022 yılında ise ‘The Lord Of The Rings: The Rings Of Power‘ dizisinde Miriel karakteri ile ekranlarda yer almaktadır.

Cynthia Addai Robinson Özel Hayatı

Cynthia aktör Thomas Hefferon ile çıkmıştır. Geçmişte de Cynthia aktör Manu Bennett ile çıktı. Cynthia Addai Robinson özel hayatının gizli kalmasını tercih etmektedir.

Robinson ateşli bir müzik aşığıdır ve bir keresinde her gün müzik dinlediğini belirtmiştir.

Ve onu tek başına yetiştiren annesinin en büyük ilham kaynağı olduğuna inanıyor.

Cynthia Addai Robinson Filmleri

 1. 2009 Mississippi Damned / Milena
 2. 2011 Colombiana / Alicia
 3. 2013 Star Trek Into Darkness / San Francisco Woman
 4. 2016 The Accountant / Marybeth Medina
 5. 2018 Closure / Yasmina
 6. 2018 Always & 4Ever / Nicole
 7. 2022 People We Hate At The Wedding / Eloise

Cynthia Addai Robinson Tv Dizileri

 1. 2002 The Education of Max Bickford / Susan
 2. 2005 Law & Order: Trial by Jury / Lillian Beaudriville
 3. 2005 Law & Order: Criminal Intent / Jeanette
 4. 2006 Justice / Debra Mortin
 5. 2007 CSI: Miami / Courtney Rinella
 6. 2007 Dirt Michelle / Woman
 7. 2007 Entourage / Amanda’s Assistant #2
 8. 2007 Life / Stephanie
 9. 2007 Dash 4 Cash / Meredith
 10. 2007 A.M.P.E.D. / Paige Moscavell
 11. 2009 Numb3rs / Trisha Moreno
 12. 2009 CSI: NY / Dr. Karita Neville
 13. 2009–2010 FlashForward / Debbie / Nurse
 14. 2010 Edgar Floats / Dana
 15. 2012 NCIS: Los Angeles / Female Flight Attendant
 16. 2012–2013 Spartacus / Naevia
 17. 2013 The Vampire Diaries / Aja
 18. 2013 King & Maxwell / Megan Ainsley
 19. 2013 Jodi Arias: Dirty Little Secret / Sheri
 20. 2013 CSI: Crime Scene Investigation / Michelle Rowlands
 21. 2013–2016 Arrow / Amanda Waller
 22. 2014 Dallas / Private Investigator
 23. 2014 Ambience Man / Megan
 24. 2015 Texas Rising / Emily West
 25. 2016–2018 Shooter / Nadine Memphis
 26. 2016–2019 Chicago Med / Vicki Glass
 27. 2019 Power / Ramona Garrity
 28. 2020 Stumptown / Violet
 29. 2022 The Lord Of The Rings: The Rings Of Power / Tar-Miriel

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu