MaksatModa

Çocuklu Evlerde Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

instagram takipçi hilesi

Ev dekorasyonu hem şık hem de çocuklarınızın iyiliğini düşünen ögelere sahip olabilir. Peki bu nasıl olacak?

cocuklu evlerde dekorasyon nasil olmali

Çocuk sahibi olabilmek insanın tüm hayatını değiştiriyorken evi nasıl değiştirmesin. Gerçi siz değiştirmiyor olsanız bile çocuklar yaşamamış oldukları evi kendileri nasıl istiyorsa o şekile sokabiliyorlar.

Çocuklu evlerde hem güvenlik hem de sağlık anlamında önlemlerin hem de onların gelişimine katkı sağlayacak eklemelerin bir arada var olabileceği bir dekorasyon tarzı benimsemeniz gerekli. Çocuklu bir evde uygulanması gereken dekoratif çözümleri sizler için hazırladık.

Çocuklu Evlerde Dekorasyon Nasıl Olmalı?

cocuklu evlerde dekorasyon nasil olmali 4

İlk Olarak Güvenliği Düşünün

Öncelik vermeniz gereken detay; güvenlik olacaktır. Çocukları koruyan bir dekorasyon adına, sivri köşeleri bulunmayan sağlam mobilyalar kullanın. Kolay bir şekilde kırılmayacak, yoğunlukla yuvarlak hatlı parçalar doğabilecek tehlikeleri en aza indirir. Halılarınızı ise kaymamaları için sabitleyin.

cocuklu evlerde dekorasyon nasil olmali 2

 

Sanatçı Ruhlarını Destekleyin

Çocukların sanatsal faaliyetleri en önemliler arasında yer almak. Ellerinde boyalar ile sadece kağıtları değil, masayı, duvarı düşlerine en uygun olan yerleri boyayabilirler. Onları kesinlikle engellemeyin. Sadece doğru yüzeylerde kolay bir şekilde çalışmalarını sağlayın.

Bir duvarı kara tahta boyası ile boyayıp tamamen onun için ayırın ya da duvara bir kağıt rulo arasak dilemiş oldukları kadat kağıt boymalarına olanak sağlayın.

Her Yerde Onun Eşyası Olsun

Evin her bölümünde ona ait bir eşya bulundurun. Böylelikle evin içerisinde her yerde kendini görür ve ortamda var olduğunu hisseder. Masaya onun adına özel bir sandalye ekleyin. Koltuk takımının yanına mini koltuk ya da mini puf ekleyin. Raflarda ve kütüphane de ona da yer açın.

cocuklu evlerde dekorasyon nasil olmali 3

Oyuncaklar Her Yerde

Oyuncuların her gün yeniden ortaya çıkıp her tarafa dağılabileceğini göze almış olabilirsiniz. Anak bunun da basit bir çözümü bulunmakta. Bazalı kanepe, koltuk altına itilebilecek kutu, sandıklı puf, sandık ya da tekerlekli kutu gibi parçalar bulundurun. Oyuncakları kolay bir şekilde toplayarak kaldırabilirsiniz.

Katla ve Kaldır

Katlanabilme özelliğine sahip eşyalar tercih etmeniz alandan tasarruf etmenize yardımcı olabilecektir. Çocukların oyuncakları, özel eşyaları oldukça büyük bir alan kaplayabilir. Ancak katlanabilir sandalye, minder, masa gibi eşyalar alandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

 

Kaynak
kaynak 1huriyetaile

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu