Alışveriş RehberiAnne ve Çocuk

Çocuklar İçin En İyi 5 Aktivite Masası

instagram takipçi hilesi

Çocuklar İçin En İyi 5 Aktivite Masası

Aktivite Masası çocuklar için en iyi eğitici oyuncaklar arasında yer alır. Bir çocuğun dikkatini uzun süre tek bir yerde tutmak zordur, ancak imkansız değildir. Etkinlik masası bunun için çok faydalı bir işlev sunuyor, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimine yardımcı oluyor ve onlara saatlerce eğlenceli vakitler geçirmelerini sağlıyor.

Çocuklar İçin En İyi 5 Aktivite Masası

Her aktivite tablosu modelinin farklı bir işlevi vardır, bu da bağımsız zaman geçirmeye ve kişisel farkındalık oluşturmaya yardımcı olur. En iyi etkinlik masasını seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Bebek oyuncakları bebeğiniz için sıkıcı gelmeye başladıysa aynı zamanda onu meşgul edecek eğitici bir aktivite masası alabilirsiniz. Çocuklar için oyuncaklar kişisel gelişimleri için etkili olurken, aileler için de kendine zaman ayırma olarak nitelendirilebilir.

Aktivite Masası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir aktivite masası seçerken, aşağıdaki faktörlerin farkında olmakta fayda var:

Yükseklik

Yemek masası ve koltukların yükseklik faktörüne nasıl önem veriyorsanız, aktivite masaları için de aynısını yapmalısınız.

Çocuğunuz uzun süre baş üstünde olacağı için oyun aktivite masasının yüksekliği çocuğunuzun yaşına ve boyuna uygun olmalıdır. Bir sandalyede otururken ayaklarınızın yere tam temas ettiğinden ve dizlerinizin 90 derecelik bir açıyla büküldüğünden emin olun.

Şekil

cocuklar icin en iyi bes aktivite masasi6

Etkinlik masasının şekli genellikle yuvarlak, kare ve dikdörtgen şeklindedir. Bazıları dört çocuğun bir araya gelebileceği kadar büyükken, diğerleri sadece iki. Bu noktada tablonun şekli çok önemli hale geliyor.

Eğer masa çok kişi tarafından kullanılacaksa daha büyük bir dikdörtgen masa tercih etmelisiniz. Öte yandan masayı yerleştireceğiniz küçük bir alanınız varsa yuvarlak hareketli masa modelini tercih ederek geçişi kolaylaştırabilirsiniz.

Malzeme Türü

Aktivite masaları çoğunlukla plastikten, bazıları ise ahşaptan yapılır. Dayanıklı ve estetik bir seçenek arıyorsanız ahşap aktivite masası modellerini tercih edebilirsiniz ancak ağır olduklarından hareket ettirilmesi zor olabilir.

Ancak ahşap masalar boyanabildiği için kişiselleştirilebilir bir tarz sunar. Plastik aktivite masası çeşitleri ekonomik olmalarıyla öne çıkarken, hafiflikleri ile de dikkat çekiyor. Montajı kolay plastik masanın temizliği ve bakımı da basittir.

İşlevsellik

Bir etkinlik tablosu, eğlenceli ve eğitici ayrıntılarla tamamlanmıştır. Bulmacalardan müzik aletlerine ve çıngıraklara kadar çeşitlilik ne kadar fazlaysa o kadar eğlencelidir. Yine de 2 yaş için aktivite masası seçerken masanın üzerinde pek çok eğlenceli özelliğe yer vermek faydalı olabilir ancak daha büyük çocuklar için çizim ve yazma aktiviteleri için bolca yer olmalıdır.

Artık seçim yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bildiğinize göre, en iyi aktivite saatini aramaya başlayabilirsiniz. Bu eğitici oyuncakların belirli bir standardı olmadığı için her birinin kendine has detayları bulunmaktadır.

En İyi 5 Aktivite Masası

Bondigo  Eğitici Etkinlik Masası

cocuklar icin en iyi bes aktivite masasi1

Çocuklarınız için rengarenk bir aktivite masası arıyorsanız bu eğlenceli tasarım ile onların yeni şeyler öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz. Bondigo aktivite masası, el-göz koordinasyonunu geliştiren oyuncakları, zihinsel gelişimi destekleyen aktiviteleri ve Türkçe dil fonksiyonu ile çocuklara eğlenceli saatler sunuyor.

Sandalyesiz bu küçük tasarım, çocukların ayakta durma becerilerine de yardımcı olur. Ayrıca bu aktivite masası oval kenarları sayesinde yaralanma riskini en aza indirir ve hafifliği sayesinde her yere kolayca taşınabilir.

Clementoni Baby Park Aktivite Masası

cocuklar icin en iyi bes aktivite masasi2 270x405 1

Aktivite masası minikler için çok özel, adeta bir lunapark gibi. Bu aktivite masasında tekerlekler, düğmeler, çıngıraklar ve etkileşimli öğeler aracılığıyla motor becerilerin geliştirilmesine yardımcı olan birçok başka oyuncak bulunur.

1 yaş ve üzeri çocuklar için doğru seçeneği arıyorsanız, bu ışıklı aktivite masası küçük çocukların fiziksel gelişimini de destekler. Ayrıca kompakt tasarımı sayesinde taşıması ve yerleştirmesi çok kolaydır.

Moniev Aktivite Masası

cocuklar icin en iyi bes aktivite masasi5 270x405 1

Moniev aktivite masası, ahşap olduğu için genelde tercih edilebilir masalar arasında yer alıyor. Aynı zamanda kısıtlı olmaması da seçilebilir olması için yeterli diyebiliriz. Diğer aktivite masalarından farklı olarak hem estetik anlamda hem de dayanıklılık anlamında daha tercih edilebilir.

Üzerinde herhangi bir tuş, ses ve renk çıkaran düğmeler olmaması da çocuğun yaratıcılığını kısıtlamamak için önemlidir. Üzerinde birçok oyun oynanabilir.

Skip Hop Aktivite Masası

Bu çift fonksiyonlu aktivite masası, yerde ve dört ayak üzerinde kullanılabilir ve 6 ay ve üzeri bebekler için 20’den fazla gelişimsel aktivite içerir. Eğlenceli ses ve ışık özellikleri sayesinde duyusal gelişime de yardımcı olur. Skip Hop aktivite masası, hareketli toplara dayalı iki aşamalı bir oyundur.Kurulumu kolay, duruşu sabit ve yapısı hafiftir.En popüler aktivite masalarından biridir.

Fisher Price Aktivite Masası

cocuklar icin en iyi bes aktivite masasi4 427x405 1

Çocuklar için eğitici oyuncaklar yapan Fisher Price, etkinlik masası tasarımıyla her kullanımda yeni bir işlev keşfediyor. Fisher Price markası genelde ebeveynlerin çocuk için en çok tercih ettiği markalar arasındadır.

Çocuklar İçin En İyi Aktivite Masası İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu