Yaşam

Cilt Alt Tonu Nasıl Bulunur? 5 Etkili Yöntem

instagram takipçi hilesi

Son yıllarda makyajdan kıyafete kadar her konuda “cilt alt tonu” hakkında dikkatli seçim yapılması gerektiği belirtilir. Cilt alt tonu, kişinin kendine en çok yakışanı bulabilmesi açısından oldukça önemlidir. Eğer bir rengi kendinize yakıştıramıyorsanız ya da bir türlü doğru ruju bulamıyorsanız belki de doğru cilt alt tonunuzu bilmediğiniz içindir. Bu yazımızda cilt alt tonu nasıl bulunur? konusu hakkında bilgi vereceğiz.

1. Cilt Alt Tonu Nasıl Bulunur? Damar Yöntemi

Cilt Alt Tonu Nasıl Bulunur?

En sık kullanılan ve basit bir şekilde tespit etme yöntemleri arasında damara bakmak yer alır. Bileklere bakarak damarın renginin ne olduğu incelenir. Damarlarda 3 renk bulunur. Bunlar:

  • Mavi
  • Yeşil
  • Yeşil ve Mavidir.

Damarı mavi olan kişiler soğuk alt tonuna sahiptir. Yeşil renk ise sıcak alt tonunu temsil eder. Eğer hem yeşil hem de mavi renk ise bu durum nötr olduğunu gösterir. Gün ışığında bileklerinize bakarak en doğru rengi öğrenebilirsiniz. Fakat bu yöntem tek başına yeterli değildir. Diğer yöntemleri de inceleyerek tespit etmeniz gerekir.

2. Altın mı Gümüş mü?

Cilt Alt Tonu Nasıl Bulunur?

Her kadının takılarda tercih ettiği bir renk vardır. Aslında tercih ettiğiniz renk sizin cilt alt tonunuz hakkında bilgi verir. Bunu öğrenebilmeniz için boynunuza bir altın bir de gümüş rengi takıyı tutmanız gerekiyor. Eğer gümüş rengi kolye sizi sağlıklı gösteriyorsa soğuk alt tonlusunuz demektir. Ama altın rengi kolye sizi sağlıklı gösteriyorsa sıcak alt tonlu olduğunuzu gösterir.

Kişiliğiniz hakkında fikir veren renkler hakkında yazdığımız yazıyı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

3. Beyaz Kağıt Testi

Cilt Alt Tonu Nasıl Bulunur?

En kolay yöntemlerden bir tanesi de beyaz bir kağıt ile cilt alt tonunu bulmaktır. İki adet beyaz kağıdı yüzünüzün sağ ve sol tarafına koyun. Aynanın karşısına geçerek kendinize bakın. Eğer cildiniz kağıdın yanında kırmızı ve pembe görünüyorsa soğuk alt tonlusarı tonlarında duruyorsa sıcak alt tonlu olduğunuzu gösterir.

4. Bronzluk Testi

Cilt Alt Tonu Nasıl Bulunur?

Herkesin güneşte yanma durumu birbirinden farklılık gösterir. Kimisi kısa sürede bronz ve sağlıklı tene kavuşurken, kimisi kısa sürede kızarır. Eğer güneşte kızarıyorsanız ve bronzlaşamıyorsanız bu sizin soğuk alt tonuna sahip olduğunuzu gösterir. Ama kızarmıyorsanız ve gayet güzel bir şekilde bronz tene kavuşuyorsanız sıcak alt tonlusunuz demektir. Nötr alt tonlu kişiler ise yavaş yavaş bronzlaşırlar.

5. Kıyafet Testi

Cilt Alt Tonu Nasıl Bulunur?

Son zamanlarda oldukça trend olan kıyafet testiyle de cilt alt tonunu tespit edebilirsiniz. Bunun için sırayla farklı renklerden oluşan kıyafetleri giyerek fotoğraf çekmenizi tavsiye ediyoruz. Turuncu, kırmızı gibi renkler size yakışıyorsa sıcak alt tonlu; mavi, beyaz ve gümüş renkleri soğuk alt tonlu olduğunuzu gösterir.

Cilt Alt Tonu Nasıl Bulunur? Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu