Alışveriş RehberiMaksatModa

Kişiliğiniz Hakkında Fikir Verebilecek 9 Renk Nedir?

instagram takipçi hilesi

giyim 4

Hemen hemen herkesin favori olarak gördüğü ve kendisine uğur getirdiğine inandığı bir rengi vardır ancak her rengin hakkınızda farklı izlenimler yarattığını gözden kaçırmamalısınız. Kimi renkler kendinize olan güveninizi körükleyebilecektir. Kimi zaman sizi heyecanlandırabilir kimi zaman ise ruh halinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Öyleyse hangi renk hangi anlamı taşımaktadır? Seçmiş olduğunuz renklerin anlamı ve psikolojik yansımasını birlikte irdeleyelim…

1-) Siyah

giyim 9

Tahmin edebileceğiniz gibi siyah sevenler klas bir görünüme sahip olduklarını düşündüklerinden sayıları azımsanmayacak kadar çoktur. Siyah rengi giyme yetki almak anlamını taşır. Bu rengi tercih eden kişi yetkili bir kişi olarak nitelendirilir ve saygı görür. Fazlaca siyah giyinmek ise sizleri birtakım düş kırıklıklarına uğratabilir. Aşırıya kaçmayacak mücevherler ya da saat takarak giyimini uyumlu bir hale dönüştürebilirsiniz.

2-) Beyaz

giyim 6

Beyaz giymek masumiyeti ve temizliği temsil etmektedir. Olumlu bir renk olduğundan ötürü dengeli ve basit bir insan olduğunuzu göstermiş olursunuz.

3-) Mavi

giyim 11

Mavi, beyaz ve siyahın dışında en çok tercih edilen giyim rengi olarak sayılabilir. İnsana huzur veren bir renk olması nedeniyle bedende yatıştırıcı bir etkiye neden olmaktadır.

4-) Kırmızı

giyim 1

Hiçbir giysi, hiçbir renk kırmızı bir elbiseye karşı koyamaz. Kırmızı renk romantizmi temsil ettiğinden ötürü erkeklerin gözünde kadınları oldukça çekici kılar. Kırmızı renk giydiğiniz taktirde karşı tarafa duygusal yönden yoğun bir dönemde olduğunuzu ya da agresif ve tutkulu olduğunuzu da ifade eder.

5-) Mor

giyim 7

Varsıllığı ve lüksün temsilcisidir. Kişinin yaratıcılığını ortaya koyar. İnsanlar bu rengi giyinmekten ya nefret ederler ya da çok büyük bir haz duyarlar. Zevkinize ve kendinize güveninizi ve kendinizden ne denli emin olduğunuzu ortaya koyar.

6-) Turuncu

giyim 5

Oldukça eğlenceli bir renktir. Dikkat çekici özelliğinin yanı sıra sizi coşkulu, arkadaş canlısı ve sosyal bir kişi gibi gösterir. Ancak komple bir turuncu kombini sizi bir cezaevi mahkumuna döndürebilir.

7-) Sarı

giyim 10

Sarı renk de tıpkı turuncu gibi neşe ve eğlencenin rengidir. Aktif ve ilginç bir kişiliğe sahip olduğunu ortaya koyar. Ruhsal yönden yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmasıyla bilinen sarı rengi giymeyi sık sık tercih edebilirsiniz. Konsantrasyonu arttırdığı uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. Bu nedenle vurgulayıcı insanların ve not defterlerinin onulmaz rengidir

😎 Kahverengi

giyim 3

Doğanın ve dünyanın rengi anlamındadır. Bu güvenilir ve gerçek bir insan olduğunuzu ifade etmektedir. Yapılan araştırmalar kahverenginin insanlar arasında olan iletişimi diğer renklere oranla çok daha fazla desteklediğini göstermiştir.

9-) Pembe

giyim 8

Pembe genel itibari ile kadınların tercih etmiş olduğu bir renk olduğu için yumuşak, sevecen ve naif yanınızı yansıtır. Kimi zaman savunmasız kimi zaman da sempatik olduğunuzu gösterir. Kırmızı kadar olmasa da pembe de romantizmin rengidir.

Kaynak
neoldu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu