Yerli Erkek Ünlüler

Cengiz Coşkun Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Cengiz Coşkun
Tam adı: Cengiz Coşkun
Doğum tarihi: 29 Nisan 1982
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.88 m
Mesleği: Manken Sinema ve Dizi Film Oyuncusu
Aktif Yılları: 2002’den bu yana.
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Cengiz Coşkun kimdir? Cengiz Coşkun, 29 Nisan 1982 İstanbul doğumludur. Aslen Bulgaristan göçmeni olan Coşkun’un annesi ev hanımı, babası ise makine teknisyenidir. Bir kız kardeşi vardır.

1.88 boyunda olan Cengiz Coşkun, orta okuldayken basketbola başlamış ve daha sonra Ülkerspor’un seçmelerinde başarılı olmuştur. 7 sene boyunca Ülkerspor’da oynadıktan sonra Erdemir Ereğli’ye transfer olmuştur. Burada iki sene oynadıktan sonra Balıkesir DSİ Spor’a geçmiş ve 1 yıl da bu takımda oynamıştır. Daha sonra Marmara Üniversitesi Antrenörlük Bölümü’nü kazandıktan sonra İstanbul’a geri dönmüştür.

2008 yılında üniversiteden mezun olan Cengiz Coşkun, aynı zamanda mankenlik de yaptı. 2002 yılında katıldığı Best Model yarışmasında üçüncü oldu. Bunun ardından Londra’da düzenlenen Dünyanın En Yakışıklı Erkeği Yarışması’nda dördüncü oldu.  Aynı zamanda en iyi fotomodel ve en iyi fizikli mankeni seçildi. İtalya ve Japonya’da Prada gibi ünlü markalara modellik yaptı.

Modellik hayatına devam ederken 2005 yılında Rüzgarlı Bahçe adlı dizide rol alarak oyunculuğa ilk adımı attı. Daha sonra Şahika Tekand’dan ders alarak workshoplara katıldı. 2006 yılında Candan Öte dizisinde, 2007 yılında Doktorlar dizisinde ve 2009 yılında Hicran Yarası adlı dizide rol aldı.

Böylece modelliği bırakıp yoluna oyunculukla devam eden Cengiz Coşkun, şimdi sadece özel reklam kampanyalarında modellik yapıyor.

2012 yılında yönetmen koltuğunda Faruk Aksoy’un oturduğu İstanbul’un Fethi’nin anlatıldığı “Fetih 1453” adlı filmde Şövalye Guistiniani rolünde oynadı. Fatih Sultan Mehmet rolünü ise gözlerinin mavi olması sebebiyle kaçırdığı söylenmiştir.

Cengiz Coşkun, 2013 yılında Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Survivor yarışmasının 3. sezonuna katılıp Ünlüler takımında yarıştı. Ünlüler takımında Cengiz Coşkun’un dışında Bennu Gerede, Doğukan Manço, Erhan Yavuz, Larissa Gacemer, Nazenin Tokuşoğlu, Irmak Atuk ve Ümit Karan yarıştı.

Cengiz Coşkun’un  94. Günde elendiği yarışmada gönüllüler takımından Hilmi Cem İntepe birinci olmuştur. Ünlüker takımından ise Doğukan Manço ikinci, Ümit Karan üçüncü, gönüllüler takımından Murat Ceylan da dördüncü olmuştur.

8 Aralık 2014 tarihinde ise Trt 1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Diriliş. Ertuğrul Gazi adlı dizide rol almaya başladı. Dizinin oyuncu kadrosunda Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Didem Balçın, Hülya Darcan, Hande Subaşı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Levent Öktem, Hakan Vanlı gibi ünlü isimler rol almıştır.

Cengiz Coşkun Filmleri ve Dizileri

  1. 2014-2016 Diriliş Ertuğrul
  2. 2014- Çekmeceler
  3. 2012 – Dağ
  4. 2012 – Fetih 1453
  5. 2009 – Hicran Yarası
  6. 2007 – Doktorlar
  7. 2006 – Candan Öte
  8. 2005 – Nehir
  9. 2005 – Rüzgarlı Bahçe

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
biyografi

Nilgün Oktay

Maliye mezunu, müşteri ilişkileri uzmanı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu