Yerli Kadın Ünlüler

Buse Ilgaz Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Buse Ilgaz
Tam adı: Buse Ilgaz
Doğum tarihi: …
Doğum yeri: …
Boyu: …
Burcu: …
Ailesi: …
Sevgilisi: …
Mesleği: Manken, Moda Tasarımcısı
Aktif Yılları: 2021’den günümüze
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  tiktok

Hakkında

Buse Ilgaz Kimdr? Buse Ilgaz manken ve aynı zamanda tasarımcıdır. Genç yeteneğin yaşı, nereli olduğu, burcu, boyu ve kilosu gibi bilgiler henüz mevcut değil.

Genç manken çok küçük yaşlarından itibaren modaya büyük ilgi duymaya başlamıştır. Kariyerini de bu ilgisiyle benzer şekilde moda alanında ilerletmiştir. Bu amaçla lise yıllarında Giyim Üretim Teknolojisi bölümünü okumuştur. Lise eğitimini tamamladıktan sonra moda alanında daha da uzmanlaşmak için dikiş dikme kursları almıştır.

Mankenliğe ise ilk olarak 2021 yılında gerçekleştirilen Miss Fashion TV yarışmasına katılarak başlamıştır. Katıldığı yarışmada adını oldukça geniş bir kitleye ulaştırmayı başarmıştır. Genç manken bu yarışmada Miss Top Model seçilerek yarışmada büyük başarı kazanmıştır.

Buse Ilgaz Mıss Fashion TV yarışmasında elde ettiği başarının ardından moda dünyasında tanınır hale gelmiştir. 2021 yılında düzenlenen Siyah İnci ödül töreninde ‘Yılın En İyi Çıkış Yapan Mankeni’ ödülünü almıştır.

Yarışmada elde ettiği başarıdan sonra pek çok ünlü modacıyla birlikte çalışma fırsatı bulmuştur. Birçok defile projesinde manken olarak podyumlarda yer almıştır. Bu yarışmanın ardından 2022 yılında uluslararası olarak düzenlenen Miss Aura International isimli yarışmada da Türkiye’yi temsilen yer almıştır.

Günümüzde hala mankenliğe devam etmektedir. Mankenliğin yanı sıra moda tasarımcısı olarak kıyafet tasarlamayı da sürdürmektedir.

Videoları

Fotoğrafları

Elifnur Özcan

Yaklaşık 5 senedir aktif olarak içerik yazarı olarak çalışmaktayım. Çok sayıda web sitesi için çeşitli konularda içerikler hazırladım. Ancak özellikle bilgi verici ve okuyucuya birşeyler katacak içerikler hazırlamaktan keyif duyuyorum. MaksatBilgi ailesine henüz yeni katıldım. Ancak işinize yarayacak ve okurken keyif alacağınız içerikler hazırlayacağıma inanıyorum. Şimdiden keyifli okumalar :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu