İlişki Konuları

Bir Erkekle Tanışırken İlk Mesaj Nasıl Olmalıdır? Nasıl İlerlemeli?

instagram takipçi hilesi

Bir erkekle tanışırken ilk mesajı atmakta zorlanıyor musunuz? O hâlde yalnız değilsiniz. Özellikle Türk’lerde ilk adımın kadınlar tarafından atılamayacağına dair bir yanılgı var. Artık bu klişeden uzaklaşmanızı tavsiye ediyoruz. Bir de güzel bir mesaj bulmanız gerekiyor. Hepsi bu kadar… Bu yazımızda erkeklere ilk mesaj konusunda nasıl ilerlemeniz gerektiğini ele aldık.

1. Bir Erkekle Tanışırken İlk Mesaj: Güçlü Bir Duruşunuz Olsun

Bir Erkekle Tanışırken İlk Mesaj Nasıl Olmalıdır? Nasıl İlerlemeli?

İlk olarak, adım atmanın sizden herhangi bir şey götürmediğini bilin. Bir erkeğin ilk adımı atması ne kadar normalse sizinki de öyle. Bunu kendinize sık sık söyleyin. İlk mesajınızda da bu güçlü duruşunuzu hissettirin.

  • “Merhaba nasılsın? Ben Ece. Seni uzun zamandır görüyorum ve tanışmak istedim. Bir sakıncası var mı?” Bu tarz bir mesaj atarak ne istediğinizi belli edebilirsiniz.

2. Özgüvenli Olun

bir erkekle tanisirken ilk mesaj nasil olmalidir nasil ilerlemeli 5 1536x1024 1

Bazı kadınlar ilk adımı atmak konusunda ne kendisine ne de karşısındakine bir türlü güvenmiyor. Kendine güvenmeyen bir kadın asla karşısındakini etkileyemez. Bu nedenle güçlü imajı simgelemekten sakın kaçmayın.

  • “Uzun zamandır seninle karşılaşıyoruz. Artık tanışmanın vakti geldi dedim. Sence yanlış mı düşünüyorum?”. İşte hepsi bu kadar. Eğer erkeğin hayatında kimse yoksa size kısa sürede dönüş yapacaktır.

3. Bir Erkekle Tanışırken İlk Mesaj: Yem Atın

bir erkekle tanisirken ilk mesaj nasil olmalidir nasil ilerlemeli 1 1536x1024 1

Kendinize güvenemiyorsanız ya da ilk mesajı atmak konusunda başarısızsanız karşı tarafa farklı bir taktik uygulayabilirsiniz. Bu taktiğe kabaca “yem atmak” diyebiliriz. İlk olarak mesajlaşmak istediğiniz kişinin sosyal medya hesabına girin.

Takip ettiği kişilere, dizilere, tuttuğu takıma vb. kişisel bilgilere bakın. Örneğin adam Behzat Ç. izliyorsa, hikâyenizde “Behzat Ç. dizisi sizce nasıl? İzlemeye değer mi?” gibi bir anket yayınlayın. Karşı taraf evet seçeneğine bastıysa mesaj gönderebilirsiniz. “Ya uzun zamandır bir dizi arayışı içindeyim de. Sen izledin galiba:)” diyebilirsiniz.

İLGİLİ. BİLGİ: Bir kızla tanışırken ilk mesaj nasıl olmalıdır? Nasıl ilerlemeli?

4. Benzettiğinizi Söyleyin

bir erkekle tanisirken ilk mesaj nasil olmalidir nasil ilerlemeli 2 1536x1024 1

Bazı durumlarda da ufak tefek oyunlar oynamak gerekebilir. Mesela “Seni geçen gün yolda gördüm ve ilkokul arkadaşıma benzettim” tarzında bir mesaj ilgi çekici olabilir. Bu şekilde mesaj atarak konuşmayı da uzatabilirsiniz.

5. Bir Erkekle Tanışırken İlk Mesaj: Dürüst Olun

bir erkekle tanisirken ilk mesaj nasil olmalidir nasil ilerlemeli 7 1536x1024 1

Bazen ufak tefek yalanlar söylemek eğlenceli olsa da her zaman dürüstlükten yana davranmakta fayda var. Sonuçta yalan üzerine kurulu bir ilişkinin temelinde sıkıntı var demektir. Bu durumda karşı tarafa niyetinizi açık açık söylemenizi tavsiye ediyoruz.

“Merhaba ben Eda. Seni çok beğeniyorum. Uzun zamandır sana yazmayı düşünüyordum. Bir türlü cesaret edemedim. Eğer senin için sakıncası yoksa tanışmak istiyorum.”

Eğer konuştuğunuz kişinin hayatında kimse yoksa ve bir ilişki kurmaya hazırsa mutlaka size olumlu dönüş yapacaktır. Şunu da söyleyelim kendini bilen ve olgun bir erkek ilk mesajı attığınız için sizi asla yadırgamaz. Aksine cesaretinize hayran kalır. Bu konuda ilgi çekici bir videoyu buraya bırakıyorum. Tıklayarak izleyebilirsiniz.

Bir Erkekle Tanışırken İlk Mesaj Nasıl Olmalıdır? Konusu Hakkında Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu