İlişki Konuları

Bir Kızla Tanışırken İlk Mesaj Nasıl Olmalıdır? Nasıl İlerlemeli?

instagram takipçi hilesi

Bir Kızla Tanışırken İlk Mesaj Nasıl Olmalıdır? Nasıl İlerlemeli? Bir ortamda biriyle tanıştınız ve ona karşı bir şeyler hissettiniz. Onunla o ortamdan ayrıldıktan sonrada bağlantı kurmak ve konuşmak istiyorsunuz ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz.

Eğer ki o noktada alabiliyorsanız numarasını alın. Alamıyorsanız mecburen sosyal medya üzerinden bağlantı kurmaya çalışmalısınız. Fakat ilk mesajı nasıl atacağınızı bilmiyorsunuz? O zaman okumaya devam edin. İşte “Bir Kızla Tanışırken İlk Mesaj Nasıl Olmalıdır?” sorusunun cevabı…

Bir Kızla Tanışırken İlk Mesaj Nasıl Olmalıdır

Bir Kızla Tanışırken İlk Mesaj Nasıl Olmalıdır? Nasıl İlerlemeli?

1. Onunla tanıştıktan sonraki 24 saat içinde ona mesaj atın

Biriyle tanıştıktan sonra mesaj göndermenin çok uzun sürmesi, ilgilenmediğiniz izlenimini verebilir. Amacınız bir kız arkadaş edinmek ve sağlıklı, sevgi dolu bir ilişki kurmaksa, net niyetler ve iyi iletişimden oluşan sağlam bir temel oluşturmak gerekir.

24 saat içinde bir mesaj göndererek, onunla ilgilendiğinizi ona bildirmiş olursunuz. Onunla tanışmanın güzel olduğunu yazmak, ona takdir edildiğini hissettirebilir. Herhangi bir nedenle, bu süre içinde ona mesaj yazamazsanız, ona bunu kesinlikle bildirin.

2. Kendiniz Olun

Sadece “Naber”, “Selam” ya da “Merhaba” diye mesaj atmayın. Size cevap vermesi için ona fazla bir şey vermemekle kalmaz. Özellikle bir flört uygulamasındaysa, bunun gibi klişe bir mesajı birçok kez almış olabilir. Bunun yerine, ona tanıştığınızda olan bir şeyi hatırlatmaya çalışın ya da profilinde kendisi hakkında söylediği bir şeye atıfta bulunun.

Mesajlaşmaya nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız, “Bundan hoşlanacağınızı düşündüm” gibi bir mesajla merak uyandırabilirsiniz. Bunu yapmak, benzer bir mizah anlayışına sahip olup olmadığınızı erkenden anlamanıza yardımcı olabilir. Kendi özelliklerinizi de yansıtmayı ihmal etmeyin. Yoksa sahte bir imaj görüntüsü çizersiniz.

3. Nasıl yazdığına dikkat edin

Yazma şekline dikkat edin. Uzun paragraflar halinde mi yoksa çok sayıda kısa cümle mi yazıyor? Sıradan bir ton mu yoksa daha resmi dil mi kullanıyor? Emojileri, çıkartmaları ve gifleri nasıl kullanıyor? Aynı şekilde yazmak zorunda değilsiniz. Ancak benzer bir “ton” benimsemek bir bağlantı kurmaya yardımcı olabilir. Çok mesaj atıyorsa, uyandığınızda “Günaydın, umarım güzel bir gün geçirirsiniz” mesajını takdir edebilir. Öte yandan, mesajlaşma ile kovalamayı tercih ettiği izlenimini veriyorsa, bu tür mesajları görmezden gelmek onun için daha iyi olabilir.

Bir Kızla Tanışırken İlk Mesaj Nasıl Olmalıdır

4. Dilbilginize dikkat edin

Özensiz mesajlar göndermek, mesajınıza birden fazla şekilde zarar verecektir. Kötü dilbilgisi içeren bir mesajın anlaşılması zor olabilir ve konuşmanın akışını kesebilir. Ayrıca yazdıklarınıza yeterince efor sarfetmiyormuşsunuz gibi görünebilir. Dilbilgisi eksikliği mesaj yazmamanın en iyi nedenlerinden sadece biridir. Bunun için kendinizi geliştirmelisiniz. Bir de Allah rızası için birine sarhoşken “ya benimsin ya kara toprağın” gibi odunca mesajlar atmayın.

5. Onu mesajlarla boğmayın

Bir mesaj gönderdikten sonra, cevap vermesi için ona zaman verin. Kısa sürede bunaltıcı hale gelebilecek mesajların ardından ona tekrardan bir başka mesaj göndermeyin. Özellikle, belirli bir zamanda ya da sıklıkta yanıt vermesini istemeyin.

“Çevrimiçisin neden cevap vermiyorsun?” gibi bir mesaj göndermek onu izlendiği ve her adımının takip edildiği izlenimi verir. Bu da baskı altında hissetmesini sağlayabilir. Sizi yapışkan veya sinir bozucu biri olarak görmesine neden olabilir. Cevap beklerken endişeli veya güvensiz hissediyorsanız, meşgul olmanın başka bir yolunu bulmaya çalışın.

6. Şakalaşın ama uygunsuz şakalardan uzak durun

Birini güldürmek, onun zamanından hoşlanmalarını sağlamanın ve hoşlandığını bilmelerini sağlamasını iyi bir şekilde karşılamaz. Mizah gereklidir. Ancak kara mizahlardan veya insanlardan başka insanlar tarafından küçük düşürülen şakalardan kaçındığınızdan emin olun. Birbirinizi henüz iyi tanımadığınızı onu etkilemeye çalıştığınızı unutmayın.

7. Arada onu arayın

Plan yaparken ya da bir cevaba ihtiyacınız olduğunda mesajlaşmak işleri daha da zorlaştırabilir. Bazen yapılacak en iyi şey telefonu kaldırıp net bir cevap almak için aramaktır. Örneğin, buluşmak için bir zaman ayarlamaya çalışıyorsanız, mesajlaşmak yerine ondan aramak için izin isteyin.

8. Uygun anda hislerinizi açıklayın

Günlerdir mesajlaşıyorsunuz. 1-2 kere buluşmaya da çıktınız. Artık bir adım daha öteye gitmenin zamanı gelmiş gibi. Ona hislerinizi belli etmeye zaten mesajlarda belli etmeye başlamışsınızdır. O da büyük ihtimalle bunu anlamıştır. Buluşmada bir adım daha ileri giderek bunu sözlü olarak da ifade etmeyi deneyin. Unutmayın.. İlk denemede başarısız olabilirsiniz. Bu son demek değil. Bir daha ki buluşmada yine deneyin.

Bir Kızla Tanışırken İlk Mesaj Nasıl Olmalıdır

Bir Kızla Tanışırken İlk Mesaj Nasıl Olmalıdır? İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu