Film & Dizi Önerisi

Bir Başkadır Dizi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Bir Başkadır dizisi, 12 Kasım 2020 tarihinde yayınlanmaya başlayacak olan Türk yapımı orijinal Netflix dizisidir. Netflix platformunda Türkiye’nin hazırlayıp yayınlayacağı 4. orijinal yapım olacaktır. Dizinin yönetmenliği ve hikayesi Blu Tv’den hatırlayacağının Masum dizisini hazırlayan Berkun Oya tarafından üstlenilmiştir. Krek yapımın hazırladığı dizinin yapımcılığını Ali Farkhonde ve Nisan Ceren Göçen yapmaktadır. Toplamda 8 bölümden oluşacak dizinin, Netflix’te önceden yayınlanan Türk yapımlarından farklı olarak daha gerçekçi ve toplumsal bir teması bulunmaktadır.

Sevilen isimlerin yer aldığı geniş oyuncu kadrosu da fragmanı yayınlandığı andan itibaren büyük ilgi ve merakla beklenmesini sağlamıştır. İşte 12 Kasım’da yayınlanacak dizinin konusu ve oyuncuları!

bir baskadir

Bir Başkadır Dizisinin Konusu

Netflix’te son yıllarda yayınlanan orijinal Türk yapımı dizilerden olan Atiye, Hakan: Muhafız, Aşk 101 gibi projelerden farklı bir temayla karşımıza gelecek olan dizi toplumun içinden bir hikayeye sahiptir. Daha çok toplumsal tabuların, kişiler üzerindeki etkilerine odaklanan bir konusu bulunmaktadır. Farklı sosyo-ekonomik geçmişlere sahip olan, İstanbul’daki renkli ve canlı şehir yaşamında ilginç tesadüflerle yolları kesişecek kendine özgü karakterlere sahip bir grup insanın hikayeleri anlatılmaktadır.

Bu insanlar hayatlarında yeni bir yola çıkacak ya da karmaşık bir beklenmeyen sonuçları olan geçmişleriyle hesaplaşmak zorunda kalacaklar. Hayalleri farklı, hayatları farklı, korkuları farklı… Hepsi birbirlerinin zıttı gibi görünseler de yolları kesişince kafalarda yer eden sınırları ortadan kalkacak ve hepsi bir şekilde birbirinin hayatlarına dokunmaya başlayacaklardır.

bir baskadir 1 685x412 1

Bir Başkadır Dizisinin Oyuncu Kadrosu

Oldukça geniş ve sevilen oyunculardan oluşan oyuncu kadrosunda harika performanslar sergileneceği şimdiden izleyiciler tarafından kesin gözüyle görülmektedir. Dizinin başrollerinde uzun süredir ekranlarda yer almayan Öykü Karayel bulunurken kendisine eşlik edecek olan Fatih Artman, Funda Eryiğit ve Alican Yücesoy başta olmak üzere birçok isim bulunmaktadır. Bir Başkadır’ın kadrosunda yer alan bu isimlerle birlikte dizinin oyuncuların bulunduğu listenin tamamı ise şöyledir:

 • Öykü Karayel – Meryem
 • Fatih Artman -Yasin
 • Funda Eryiğit – Ruhiye
 • Defne Kayalar – Peri
 • Tülin Özen – Gülbin
 • Derya Karadaş – Gülan
 • Bige Önal – Hayrunnisa
 • Settar Tanrıöğen – Ali Sadi Hoca
 • Alican Yücesoy – Sinan
 • Nesrin Cavadzade – Melisa
 • Öner Erkan – Rezan
 • Gökhan Yıkılkan – Hilmi

bir baskadir 3 685x456

12 Kasım 2020 tarihinde yayınlanmaya başlayacak olan dizisinin resmi fragmanı 4 Kasım tarihinde yayınlanmıştır. Netflix tarafından yayınlanan fragmanla birlikte dizi sosyal medyanın gündeminden düşmemiştir. Şimdiden konusu ve oyuncularıyla dikkat çeken bu yapımın uzun bir süre konuşulacağı belli olmuştur. 8 bölümden oluşacak Bir Başkadır’ın ikinci sezonunun olup olmayacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmamaktadır.

Dizinin fragmanı

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu