Kaliteli ve Sürükleyici Türk Dizisi Arayanlar İçin: Acayip Hikayeler

instagram takipçi hilesi

Yabancı dizilere olan ilginin günden güne artması, Türk dizi sektörünün yeni fikirlere sahip olsa da ne yazık ki bunu ortaya koyamamasından kaynaklanıyor. Dolayısıyla izleyiciler artık daha kısa süreli, farklı konulara sahip ve konuyu özgürce işleyebilen yabancı dizilere yöneliyor.

Bununla birlikte çok fazla kişi tarafından bilinmeyen, değeri henüz anlaşılmamış birçok yerli kaliteli yapımın sayısı da göz ardı edilemeyecek kadar fazla. Bunlardan biri de tuhaf çizgi-öykülerin yaratıcı olan Galip Tekin’in hayal gücünün ekrana taşındığı Acayip Hikayeler...

Kaliteli oyuncu kadrosu

Galip Tekin’in çizgi romanından uyarlama olan dizinin her bölümünde farklı bir konu işleniyor. Ayrıca Haluk Bilginer, Altan Erkekli, Levent Üzümcü gibi kaliteli oyuncuların varlığı, izleyicinin seyir zevkini en üst seviyeye taşımayı başarıyor. Bununla birlikte oyuncu kadrosu da her bölümde değişiklik gösteriyor.

Fantastik ve psikolojik unsurlar bir arada

90’lı yılların meşhur Alakaranlık Kuşağı dizilerini andıran Acayip Hikayeler, fantastik ve psikolojik unsurlara ağırlık verdiği için her izleyiciye hitap etmeyebiliyor. Genelde her hikayede bir karakterin bir akıl sağlığı problemi ya da psikolojik sorunları olabiliyor. Bu da diziye karanlık ve gizemli bir hava katmayı başarıyor.

Toplumsal mesajlar veriliyor

Dizinin en çok dikkat çeken özellikleri arasında cesur konuları işlemesi yer alıyor. Her bir bölümünde işlediği konu ile mesaj vermeye çalışan ve göz ardı edilen problemleri sert bir dille eleştiren yapım, bu yönüyle diğer Türk dizilerinden ayrılmayı başarıyor.

Anlatıcı rolünde Hayko Cepkin

Takıntılı aşkların, kumar alışkanlığının, kadın-erkek eşitsizliğinin ve daha birçok vurucu konunun başarılı bir şekilde ortaya koyulduğu Acayip Hikayeler dizisi; her bir sahnesinde izleyicinin merakını taze tutmayı başarıyor. Bölümlerinde anlatıcı olarak Hayko Cepkin’in yer alması ise dizinin vermek istediği gizemli ve tuhaflık imajı için önemli bir rol oynuyor.

Bölümler ve Fragmanlar:

  1. Bölüm

https://www.youtube.com/watch?v=sJBXl6j-Zvw

2. Bölüm

3. Bölüm

4. Bölüm

5. Bölüm

https://www.youtube.com/watch?v=wa71BjBKBPM

6. Bölüm

7. Bölüm

http://www.dailymotion.com/video/xqxs3k

8. Bölüm

9. Bölüm

 

10. Bölüm

https://www.youtube.com/watch?v=WSYyl_nx32c

11. Bölüm

https://www.youtube.com/watch?v=f1XWpwrdGRk

İlgili İçerikler

Bir yorum

  1. Güzel bir diziye benziyor . Türkiye de online dizi sektörünün oluşması da mutluluk verici…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu