Bernard Arnault

instagram takipçi hilesi

bernard arnault 3

Tam adı: Bernard Jean Étienne Arnault
Doğum tarihi: 5 Mart 1949
Doğum yeri: Roubaix, Fransa
Boyu: 1.85 m
Ailesi: Jean Arnault (baba)
Eşi: Hélène Mercier (e. 1991), Anne Dewavrin (e. 1973–1990)
Çocuk (ları): Antoine Arnault, Delphine Arnault, Alexandre Arnault, Frederic Arnault
Mesleği: İş insanı
Aktif Yılları: 1971’den bu yana

Sosyal Medyada
Başlıklar

Hakkında

Bernard Arnault kimdir? Bernard Arnault, 5 Mart 1949 Fransa doğumlu iş insanıdır. Şu an, 21 Ocak 2020 tarihinde hisse değerlerinin değişmesine bağlı olarak dünyanın en zengin insanı unvanını Jeff Bezos’tan alarak birinci sıraya adını yazdırmıştır.

Babası da iş insanı olduğundan ticarete yatkınlığı küçük yaşlarda başlayan Arnault’un ticari zekası çok erken gelişmiştir. École Polytechnique Üniversitesi’nde mühendislik okuyup mezun olduktan sonra babasının yanında ise girmiştir. Yavaş yavaş yükselerek bugünlere gelmesine sebep olan LVMH’ye sahip olmuştur.

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi Amazon’un sahibi Jeff Bezos’tan aldığı dünyanın en zengini insanı unvanına sahip Bernard Arnault, LVMH ve Christian Dior şirketlerin başkanı ve CEO’sudur. Bu şirketlerin yüzde 51 hissesine sahiptir.

LVMH şirketi (Moët Hennessy • Louis Vuitton) dünyaca ünlü markaları bir arada bulunduran dev bir şirkettir. Bir Fransız holdingi olan LVMH 1987 yılında kurulmuştur. Dünyanın en büyük lüks tüketim mallarını bünyesinde bulundurur. LVMH 60 tane alt şirketten oluşur. LVMH çatısı altında bulunan lüks markaların başında Louis Vuitton gelir. Diğer büyük markalar ise, Bulgari, Dior, TAG Heuer, Zenith, Hublot, Celine, Kenzo, Givenchy, Fendi, Donna Karan, Emilio Pucci, Marc Jacobs gibi markalardır.

Christian Dior, LVMH holdinginin ana şirketidir. Bernard Arnault ise Dior şirketinin ana hissedarı, başkanı ve CEO’sudur. Şarap alanında da var olan şirket, bir şarap üretici olan Château d’Yquem markası, LVMH’nin en eski markalarından biridir.

Bernard’ın kızı Delphine Arnault, LVMH şirketinin başkan yardımcısıdır. Lüks marka dünyasının merkezinde yer alan Arnault’un en büyük rekabette olduğu şirketler, Gucci, Yves Saint Laurent, Stella McCartney, Alexander McQueen, Cartier gibi markalardır.

Fransa başkanı olarak  François Hollande’ın seçilmesinin ardından vergi oranlarında artışın yaşanması üzerine 2012 Ağustos’ta Arnault, Belçika vatandaşlığına başvurmuştur.

Forbes’un Ocak 2020 raporuyla $117 milyar dolar servetiyle Bernard Arnault, dünyanın en zengin adamı konumundadır.

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu