MaksatModa

Bebek Odası Dekorasyonu İçin Öneriler

instagram takipçi hilesi

Bebek odası dekorasyonu anne-baba olmayı bekleyen her çift için en heyecanlı olaylardan biridir. O şirin ve rengarenk mobilyaları düşünmek ise mutlaka her ebeveyni heyecanlandırır, hatta fazlasıyla heveslendirir. Bu da alışveriş esnasında kafaların karışmasına sebep olur. Sonuç olarak birçok gereksiz harcama yapılırken; dekorasyon; bebeğin gelişimini bile etkileyebilecek düzeyde karmaşık olabilir. Böyle bir durumun önüne geçmek içinse bir takım dekorasyon kurallarını gözden geçirmek gerekir. İşte ebeveyen adaylarının işini kolaylaştıracak bebek odası dekorasyonu önerileri…

Renk seçimine ve duvar kağıtlarına dikkat edilmeli

Bebek odası dekorasyonu, hevesli ebeveynin her gördüğü ürünü beğenmesi ve çevrenin yanlış yönlendirmesiyle istenmeyen bir noktaya doğru gidebiliyor. Sonuç olarak kullanışsız veya kafa karıştırıcı bir dekorasyon kaçınılmaz oluyor. Bunu önlemek içinse dekorasyon unsurlarını belli bir sıraya koymak gerekiyor. Buna göre çiftlerin ilk olarak odanın renklerine karar vermesi ve bunu yaparken de renklerin bebeğin zihinsel gelişimi üzerindeki etkileri hakkında bilgi sahibi olması büyük önem taşıyor.

Uzmanlar, bebek odası dekorasyonu için mutlaka açık ve yumuşak renklerin kullanılmasını öneriyor. Eğer duvar boyasında iki renk kullanılacaksa bu iki rengin birbirini tamamlayan koyu ve açık tonlarda olması gerekiyor. Aynı şekilde aynı rengin farklı tonları da kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra çok desenli ve renkli duvar kağıtları da bebeğin zihinsel gelişimi üzerinde olumsuz etkiler yaratabiliyor. Dolayısıyla duvarların olabildiğince sade tutulması ve kullanılan desenlerin herhangi olumsuz birşeyi çağrıştırıcı olmaması gerekiyor.

Mobilyalar sade, kullanışlı ve güvenli olmalı

Bebek mağazaları, heyecan içerisindeki ebeveyen adaylarının ilgisini çekebilmek adına birbirinden ilgi çekici ve gösterişli mobilyaları önerebiliyor. Üstelik bu tür ürünler oldukça yüksek fiyat aralıklarında sunuluyor. Dekorasyon önemli bir unsur olsa da bebeklerin sakin bir ortama ihtiyaç duyduklarının ise unutulmaması gerekiyor. Bu yüzden mobilya seçerken olabildiğince sade, işevli ve güvenli olan ürünlerin seçilmesi gerekiyor. Hatta birkaç yıl boyunca aynı mobilyaları kullanmayı düşünen ebeveynlere beyaz, krem, ekru, pudra gibi dekore etmesi kolay renkteki mobilyalar öneriliyor.

9b666b9dea57f2abf7241f3085771bb7

Bebekler büyüdükçe hareketlendiği için alınan mobilyaların güvenli olması büyük önem taşıyor. Bu sebeple kenarları sivri olan ve bebeklerin kolayca açabileceği ya da devrilebilecek modellerden uzak durmaları gerekiyor. Eğer böyle bir şansları yoksa mutlaka mobilyanın köşelerini yumuşatmaya yarayan aparatlardan alınması gerekiyor.

Bebek odası dekorasyon fikirleri 1

Ufak detaylara dikkat edilmeli

Bebek odalarında tamamlayıcı görev üstlenen perdelerin gündüz uykularında büyük bir payı bulunuyor. Özellikle panjurun olmadığı evlerde desenli ve kalın fon perdeler, gündüz uykusunda odanın loş bir hale gelmesi ve bebeğin daha rahat uyuması için önemli bir görev üstleniyor. Bu yüzden perde tercihini bu yönde yapmanın daha doğru bir hareket olduğu belirtiliyor.

Bebek Odası Dekorasyonları . 93 Öneri 60

Son olarak odada kullanılan aksesuarların kırılab   ilecek, sivri köşelere sahip olan veya boğaza kaçabilecek derecede küçük olan materyallere sahip olmaması da bebek odası dekorasyonu için büyük önem taşıyor.

0bef654ddf8d700d7a978f450560c9bb

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu