Hastalıklar

Basur (Hemoroid) İçin 3 Etkili Doğal Tedavi

Basur nasıl tedavi edilir?

instagram takipçi hilesi

Basur (hemoroid)  Nedir?

Basurun Tedavi yöntemlerine geçmeden önce hemoroid yani halk arasındaki adıyla basur nedir buna değinelim istedim. Hemoroid halk arasındaki adıyla basur, anüs çevresinde bulunan toplar damarların şişmesi  ve dışarı doğru yani makaktan çıkmasıdır. Basurun 4 evresinin olduğunu da belirtelim. 1 ve 2. evre ilaç ile tedavi edilebilecek evrelerdir. 3. ve 4. evre ise ameliyata götüren evrelerdir. Bu yüzden mutlaka doktor gözetiminde tedavi sürecine girmeniz gerekmektedir.

basur evreleri

 

Yaşam kalitenizi bozan ve büyük  tuvalet esnasında sizi zorlayan, oturmanızı zorlaştıran ve durduk yere ağrılara sebep olan bir hastalık olduğu için mutlaka tedavi olmanızı tavsiye ederim. Mutlaka ertelenmemeli ve devamında tıpkı sigara gibi sizi daha kötü hastalıklara hazırlayan bir durum haline gelebilir.

Basur nasıl tedavi edilir?

basur tedavisi nedir

Basarun tedavisini ilk önce doktora başvurarak başlamalısınız . Çünkü hangi evrede olduğu ve buna göre hangi tedavi yöntemlerini tercih etmeniz gerektiği buna bağlıdır. Bu yüzden ne tedavi yönetimi olursa olsun mutlaka doktorunuza görünmeden uygulamayınız. Hangi evrede olduğunuz çok önemlidir. Belki de direk ameliyat gerekecek bir durum oluşabilir veya  ameliyatsız tedavi için bir ilaç ,krem ile tedavi edilebilir.

Ameliyatsız hemoroid tedavisi yani ameliyatsız basur tedavisi için mutlaka doktora görünmeniz ve akabinde aşağıda kullanacağınız tedavi yöntemlerini kullanıp/ kullanmayacağınızı öğrenmeniz gerekmektedir. Eğer 1. ve 2 . evredeyseniz ilaç ile tedavi yönetimi kullanarak atlatmanız mümkünse aşağıdaki tedavi yöntemlerini kullanabilirsiniz. 3. ve 4. evredeyseniz , zaten ameliyat için doktorunuz sizi uyaracaktır.

hemorrhoid basur

1. Tedavi

  • 1 su bardağı ısırgan yaprağı,
  • 1 çorba kaşığı kantaron yağı,
  • 1 çay bardağı su

2. Tedavi:  Oturma Banyosu

Bir leğene veya bir küvete, ilgili bölgeyi kaplayacak şekilde  24 ile 37 derece arasındaki sıcaklıktaki ılık su ile 15-20 dk oturtulmalı. Bu yöntemi biraz daha fayda sağlamasını istiyorsanız, biraz kaya tuzu koyabilirsiniz. Uygulama bittikten sonra ilgili bölgeye bir poşet içine buz koyarak 5-6dk buzlu poşeti tutabilirsiniz. Böylelikle oldukça büyük fayda sağlayacaktır.

3. Tedavi : Organik Elma Sirkesi

elma sirkesi basur tedavisi

Bu yöntemi yeni öğrendim. Büyük etkisi olduğunu söylenmekte ve yazılmakta. 

Elma sirkesine bir parça pamuk batırın  ve batırdığınız bu pamuğu ilgili bölgeye tutun. Bu şekilde iyileşme süreci hızlanacak. Kısa sürede hemoroidler kaybolacak ve şişlikler azalacak.  Ayrıca elma sirkesi ile uygulayabileceğiniz bir başka yöntem de var!

Alternatif olarak bu yöntem de uygulandığında aynı etkiyi yaratacaktır. Yarım bardak kadar elma sirkesini ,suya karıştırın ve üzerine oturun.  Böylelikle aynı etkiyi görecek ve hemoridlerin şişliği inecektir. Basur tedaviniz böylelikle başarıyla sonuç verecektir. Ancak tekrar hatırlatmakta fayda var bu yöntemler tamamen 1. ve 2. evrelerdeki basur tedavilerinde daha çok işe yarayan tedavilerdir.

Sizin de böyle bir sorununuz varsa, bu yöntemleri kullanın ve sonuçlarını bize aşağıdan yorum olarak atın. Böylelikle diğer insanlara faydalı olabilelim. Şimdiden herkese iyi tedaviler dilerim. Bu yöntemlere benzer aşağıdan videolara bakabilirsiniz.

Basur / Hemoroid Tedavisi İçin İlgili videolar

Basur (Hemoroid) Memesi Nasıl Geçer Bitkisel Tedavi

https://www.youtube.com/watch?v=Lm1hI_PdggM

Basur ( Hemoroid ) Tedavisinde 4 Doğal Öneri – Basur Nedir ve Nasıl Geçer ?

https://www.youtube.com/watch?v=v_wCl1Pl6jU

Kaynak
SosyalabionlineYoutube

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu