Film & Dizi Önerisi

Başarı Konusunda İlham Veren Filmler

instagram takipçi hilesi

Bazı filmler insanda teşvik edici özellik gösterir. Film bittiğinde insanın içinde bir şeyler uyanmaya ve kıpırdamaya başlar. Bu tarz filmler izleyen kişiyi etkisi altına alarak unutulmaz etkiye sahiptir. Bu yazımızda size  başarı konusunda ilham veren filmler hakkında bilgi vereceğiz. Eğer anlattığımız filmlerden izlemediğiniz varsa hemen izlemeye başlamanızı tavsiye ediyoruz.

Başarı Konusunda İlham Veren Filmler

1.Pi’nin Yaşamı

Başarı Konusunda İlham Veren Filmler

Pi’nin Yaşamı filmi izleyeceğiniz en farklı filmler arasında yer alıyor. Filmde hayvanat bahçesi işleten bir kiişinin başına gelen olay anlatılır. Hayvanlarıyla birlikte yolculuk yapan adam, talihsiz bir kaza yaşar ve  vahşi bir kaplaanla mücadele etmek zorunda kalır.

Onun yaşam mücadelesi ve kaplanı eğiterek hayatta kalması tam bir ilham verici film olmasını sağlar. Filmin IMDb bilgilerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

2. Guguk Kuşu

Başarı Konusunda İlham Veren Filmler

Filmde bir akıl hastası anlatılır. Filmin karakteri geniş güvenlik önlemlerinin olduğu bir hastanede kalmaktadır. Ancak farklı davranışlar sergileyerek başka bir hastaneye sevk edilmeyi başarır. Film her ne kadar başarmak konusunda ilham verici olsa da, trajik sonuyla akıllara durgunluk verir.

3. Başarı Konusunda İlham Veren Filmler: Forrest Gump

Başarı Konusunda İlham Veren Filmler

Filmde asperger sendromu olan ve fiziksel açıdan da zorluklar yaşayan bir çocuğun hikayesi anlatılır. Forrest, bacaklarındaki yürümesine engel olan protezlere rağmen azimle mücadele eder. Onun göz yaşartan mücadelesi büyük küçük herkesin kendinden bir şeyler bulmasını sağlar.

İzlemeniz Gereken En İyi Tom Hanks Filmleri

4. Umudunu Kaybetme

Başarı Konusunda İlham Veren Filmler

Filmde her şeyini kaybeden bir baba ve oğlu anlatılır. Babası hayatındaki zorluklara rağmen oğluna örnek olmayı başarmıştır. Oğlu için büyük bir mücadele vererek babalık görevini en mükemmel şekilde yerine getirir. Filmde baba kaybettikleri kadar kazandıklarıyla da tam bir örnektir.

5. Frida

Başarı Konusunda İlham Veren Filmler

Frida Kahlo’nun hayatını anlatan film, müzikleriyle de ilgi çeker. Frida Kahlo’nun hastalığına rağmen sanatından vazgeçmemesi ve son anına kadar mücadele etmesi oldukça ilgi çekicidir. Film her ne kadar mücadeleyi ve azmi anlatsa da, bir de aşk konusuyla dikkatleri üzerine çeker. Frida Kahlo’nun vazgeçilmez aşkı Diego için de giriştiği zorlu mücadele aktarılır.

6. Dalgalara Karşı

Başarı Konusunda İlham Veren Filmler

Eğer yaşanmış filmleri izlemekten hoşlanıyorsanız kesinlikle Dalgalara Karşı mükemmel bir yapım olma özelliği taşır. Filmde Bethany Hamilton’ın yaşadıkları anlatılır. Bethany Hamilton bir köpek balığı saldırısına uğrar. Ünlü bir sörfçü olan Bethany Hamilton şampiyon olmak için büyük bir mücadeleye girişir. Giriştiği mücadelede yeniden başarılı olmak için her şeyi yapar.

Filmin her sahnesini heyecanla izleyeceğinizi ve tüm zorlukları aşacak gücü kendinizde bulacağınızı düşünüyoruz.

Başarı Konusunda İlham Veren Filmler Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu