Yerli Kadın Ünlüler

Başak Dizer

Başak Dizer Kimdir?

instagram takipçi hilesi

basak dizer 1
Tam adı: Başak Dizer
Doğum tarihi: 13 Nisan 1977
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.7 m
Burcu: Koç
Ailesi: Buket Dizer (Kardeşi)
Eşi: Kıvanç Tatlıtuğ (2016 – Halen)
Çocuk (ları): 
Mesleği: Stil Danışmanı
Aktif Yılları: 2010’lu yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi
Başlıklar

Hakkında

Başak Dizer Kimdir? Başak Dizer, Kıvanç Tatlıtuğ’un eşidir.

Başak Dizer, 13 Nisan 1977 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı.

Lisans eğitimini İstanbul’da yer alan bir üniversitenin tasarım bölümünde tamamladı. Aynı zamanda Mimar Sinan Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü‘nde de eğitim aldı.

Kariyerine dizilerde stil danışmanlığı yaparak başladı. Londra’da yer alan Central Saint Martins’de moda kursu aldı. Türkiye’ye dönünce de Vakkorama ve Vakko‘da baş tasarımcı asistanı olarak görev yaptı.

Ardından tekstil sektöründe çalıştı. Danışmanlık, giyim uzmanı, stilistlik ve yazarlık üzerine eğitimler aldı. Pek çok ünlü isim ile birlikte çalıştı. Fakat asıl ünlenmesi Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte çalışmasında sonra oldu. Dizer, o dönem Fransız model Florence Eugene ile bir birliktelik yaşıyordu. Kısa süre sonra ayrıldı ve Aşk-ı Memnu dizisine rol alan Kıvanç Tatlıtuğ‘un stil danışmanlığını yapmaya başladı.

Dizer, aynı zamanda Medcezir isimli dizide rol alan Deniz Marşan‘ın da stil danışmanlığını yapmıştır. O dönem Oran Fransez ile dünya evine girdi fakat evliliği çok kısa sürdü. Kıvanç Tatlıtuğ ile Aşk-ı Memnu dizisinde birlikte çalışırken bir birliktelik yaşamaya başladılar. Yaklaşık 2 yıl süren bu birlikteliğin ardından 2016 yılının Şubat ayında dünya evine girdiler.

Başak Dizer ve eşi Kıvanç Tatlıtuğ pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer almaktadır. Son olarak ülkemizde çıkan yangınlar ile mücadele için Haluk Levent‘in sosyal sorumluluk topluluğu olan AHBAP‘ın başlattığı helikopter kiralama kampanyasına 300 Bin ₺ bağışladılar.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu