Yerli Erkek Ünlüler

Bartu Küçükçağlayan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

bartu kucukcaglayan 12
Tam adı: Bartu Küçükçağlayan
Doğum tarihi: 23 Nisan 1983
Doğum yeri: Eskişehir / Türkiye
Boyu: 1.80 m
Eşi: Merve Özgüle (2019’da evlendi)
Çocuk (ları): 
Mesleği: Oyuncu, müzisyen, besteci
Aktif Yılları: 2003 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chaneldeezer logo mbspotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi

Hakkında

Bartu Küçükçağlayan kimdir? Bartu Küçükçağlayan, 23 Nisan 1983 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Türk müzisyen, oyuncu ve bestecidir. Eskişehir’de doğup büyüyen Bartu Küçükçağlayan, Eskişehir Gelişim Koleji’nden mezun olduktan sonra üniversite eğitimi için İstanbul’a yerleşmiştir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitim almıştır.

2002 yılında üniversitede okuduğu dönemde Yıldız Kenter‘in Kenter Tiyatrosu’nda oynamaya başlamıştır. Aynı zamanda çocukluğundan beri müzikle ilgili olan Küçükçağlayan, İstanbul’da da müzik çalışmalarına devam etmiştir. Yerden Yüksek adındaki müzik gruplarında vokallik yaparak müziğe devam etmiştir. Bu grup  2006 yılında dağıldıktan sonra müzik kariyerine yeni grubu “Büyük Ev Ablukada” isimli grupla devam etmiştir. Bu grupta “Canavar Banavar” takma adıyla grupta solist ve gitarist olarak yer almaya başlamıştır.

Diğer yandan 2004 yılında Haziran Gecesi isimli dizide oynayarak televizyonlardaki kariyerine başlamıştır. 2006 yılında Binbir Gece isimli dizide rol aldıktan sonra 2011 yılında yayınlanan Gülse Birsel’in yazdığı Yalan Dünya isimli komedi dizisinde Orçun karakteriyle ekranlarda olmuştur. Bu rolüyle birçok kesim tarafından tanınmış ve sevilmiştir.

Uzun bir aradan sonra Bartu Küçükçağlayan, yine Gülse Birsel’in dizisi olan 2018 yılında yayınlanmaya başlayan Jet Sosyete’de Gündüz Şahin karakteriyle yer almıştır. Dizi daha sonradan online platform olan Puhu Tv’ye taşınarak devam etmiştir. Aynı yıl Blu Tv isimli dijital platformda Bartu Ben isimli absürt komedi türünde biyografik bir yapımda yer almıştır.

Bartu Küçükçağlayan, son olarak Covid-19 pandemisinden dolayı karantina döneminde Melikşah Altuntaş ile Instagramda yaptıkları canlı yayınlarla gündem olmuştur.

Bartu Küçükçağlayan Dizi ve Filmleri

  1. Binbir Gece – Gani -2006
  2. Çapkın – Bora Onur – 2005
  3. Haziran Gecesi – Ali – 2004
  4. Kırlangıç – Semiz – 2004
  5. Yalan Dünya – Orçun – 2012
  6. Komedi Türkiye – Kendisi – 2015
  7. Jet Sosyete 2018-2019
  8. Bartu Ben – Bartu – 2018

Videoları

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu