Gezi Rehberi

Balıkesir’de Gezilecek Yerler: Görülmesi Gereken Muhteşem Yerler

Ege’nin cenneti olan Balıkesir’in birçok doğal güzelliği ve harika manzaralı bulunuyor. Balıkesir’de nereler gezilir?

instagram takipçi hilesi

Balıkesir’de Gezilecek Yerler: Görülmesi Gereken Muhteşem Yerler… Balıkesir, tarihsel olarak yoğun değerlerin bulunduğu bir bölgedir. Plajları, müzeleri ve doğal harikaları ile turistlerin gözdesi oluyor. Yaklaşık 4-5 gününüzü ayırarak detaylı bir gezinti yapabilirsiniz. Balıkesir’in dört bir yanında güzellikler bulunuyor. Balıkesir’in körfez bölgeleri en çok turist alan ve en çok beğenilen yerler arasında yer alıyor. Bu yazımda Balıkesir’de gezilecek yerler hakkında liste yaptım. Bunun yanı sıra ilgili videoları da yazımın altına koydum. Aynı zamanda diğer şehir gezi rehberi için Gezi Rehberi kategorimize ziyaret etmenizi tavsiye ederim. 

Balıkesir’de Gezilecek Yerler

Balıkesir ili gezilecek yerleri, mimari yapıları ve doğa manzaraları ile tüm ilgiyi üzerine çekmiştir. Tatilcilerin ilk durağı Balıkesir olmuştur. Balıkesir’de gezip görülmesi gereken yerler;

İlk Kurşun Tepesi

Balıkesir’in Ayvalık bölgesinde bulunan ilk kurşun tepesi, turistlerin odağı olmuştur. Cumhuriyet Dönemi ilk kurşununun atıldığı yerdir.

ilk kursun tepesi

Avşa

Balıkesir körfez bölgelerinin yanı sıra bir de adaları bulunuyor. Avşa adası turist ve yerli misafir bakımından son derece harika bir adadır. Sahili, denizi ve gece hayatı ile son derece göz kamaştıran bir yerdir. Adada birçok konaklama yeri ve restoranlar vardır. Hareketli gece hayatı da herkesin ilgi odağı olmuştur.

Akçay Altınkum Plajı

Balıkesir körfez bölgesinde yer alan Akçay ilçesinde birçok sahil ve tarihi alan bulunuyor. Akçay’da bulunan Altınkum plajı da bu yerlerden biridir. Denizin berraklığı ve manzaranın güzelliği göz kamaştırıyor.

akcay

Ören Plajı

Balıkesir’in en temiz ve en sığ denizi Ören’dir. Deniz, kum ve güneş denilince akla gelen en güzel plajlardan biridir. Sessiz sakin bir plaj olduğu için herkesin tercihleri arasında yer alan bir bölgedir.

Balıkesir Saat Kulesi

Balıkesir’de gezilecek yerler arasında Balıkesir saat kulesi, merkez bölgesinde bulunan bir simgesel yapıdır. Mimari yapılar arasında çok özeldir. 

saat kulesi

Cunda Adası

Balıkesir ilinde bulunan adalarından biri olan Cunda, tatilcilerin yeridir. Cunda, uzun sahili ve çarşıları ile ünlüdür. Rengarenk çarşısı, kahvecileri ve balık restoranları ile son derece göz kamaştırıcıdır. Cunda adası hakkında daha fazla bilgi için daha önce sitemizde yazılan gezi rehberi önerimize buradan bakabilirsiniz. 

Edremit

Balıkesir bölgesinin en meşhur ürünlerini Edremit’te bulabilirsiniz. Edremit zeytin, zeytinyağı, karadut ürünleri konusunda birçok ürünü kolayca bulabileceğiniz bir yerdir. Zeytin kolonyasından karadut özüne her türlü gıda ürünü burada satılmaktadır.

Susurluk Kaplıcaları

Balıkesir Susurluk bölgesinde bulunan kaplıcalar, her derda deva olarak biliniyor. Bu bölgenin mucizevi bir şekilde cilt ve kemikler için çok faydalı olduğu söyleniyor. Bu nedenle Türkiye’nin dört bir yanından misafirler akın ediyor.

susurluk kaplica

Şeytan Sofrası

Balıkesir Ayvalık bölgesinde bulunan şeytan sofrası, muhteşem bir seyir alanıdır. Balıkesir bölgesinde bulunan şeytan sofrasında gün batımı izlemek son derece keyiflidir. Şeytan sofrası hakkında birçok rivayet vardır. Şeytanın kaçarken ayak izini burada bıraktığı söyleniyor. Renk uyumları ile göz kamaştıran şeytan sofrası büyük ilgi görüyor.

Balıkesir’de Gezilecek Yerler ile İlgili Video

https://www.youtube.com/watch?v=PXaN1lsZRIg

Meltem Acar

1996 yılında İstanbul'da doğdum. Yabancı dil ve internet ile ilgilenmeyi seven bir öğretmenim :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu