Gezi Rehberi

Fethiye’de Gezilecek 10 Yer

Fethiye'de Gezilmesi Gereken Yerler

instagram takipçi hilesi

Ege bölgesinin incisi olan Fethiye, herkesin gitmesi ve görmesi gereken bir bölgedir. Türkiye’nin gizli cenneti Muğla’nın en gözde yerleri genel olarak Fethiye’de bulunur. Manzaraları, koyları ve ilçeleri ile adeta herkesi büyülemeye devam ediyor. Fethiye’de Gezilecek Yerler denildiğinde;

Fethiye’de Gezilecek 10 Yer

1- Ölüdeniz

Fethiye denilince ilk sırada Ölüdeniz gelir. En güzel suyuna sahip denizlerden biridir ve tüm gezginlerin odak noktasıdır. Güzel olduğu kadar kalabalıktır. Denizi derin değildir. Ne kadar derine gidilse de sığ bir yapıdadır. Bu yüzden aile için uygun bir yerdir. Hakkında bahsedilen rivayetler de vardır. Bu rivayetler ile birlikte bölgeye olan ilgi artmaktadır. Turizm açısından son derece ilgi çekici bir beldedir.

oludeniz 3595030 1280

2- Belcekız Plajı

Ölüdenizin kıyılarında yer alan Belcekız Plajı her yıl en çok tercih edilen bölgelerden biri oluyor. Belcekız Plajı her yıl yüzlerce insanı ağırlıyor. Ölüdeniz kıyılarındaki bir belde olduğu için araç kullanmadan kolayca gidebilirsiniz ve turkuaz denizin tadını çıkarabilirsiniz.

belcekiz oludeniz fethiye mugla 2

4- Şövalye Adası

Adını 15. yüzyılda evleri inşa eden Rodos şövalyelerinden almıştır. Ada çok sakin ve şirindir. Evlere baktığınızda eski savaş kalıntılarını görebilirsiniz. Kısacası tarih kokan minik bir adadır. Bu adaya gitmek için Fethiye plajından vapura binmeniz gerekir. 

sovalye adasi

5-Fethiye Kral Mezarları

Doğal taşları oyarak yapılan mimarileri görenler hayran kalıyor. Sahip çıkılması gereken değerlerden olsa bile günümüzde çok fazla özen gösterilmiyor. Restore edilmediği halde yine muntazam bir görüntüsü vardır. 

fethiye kral mezarlari

6-Paspatur Çarşısı

Çarşı, Fethiye merkezde yer alır. Kurulan tezgahlarda çok çeşitli ürünler vardır. Sevdiklerinize buradan hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Etraftaki ahşap evler ortama nostaljik bir hava katmaktadır. El işi ürünlerin yanı sıra yöresel lezzetlerde bulunmaktadır. Gün batımında şemsiyeli sokaktan kordona doğru yürüyüşe çıkabilirsiniz. Sakin bir tatil isteyenler için çok uygun bir yerdir. 

7-Gemile Adası

Fethiye’de yer alan bir diğer güzellik ise gemile vadisi ile koyunun bulunduğu bölgedir. Ölüdeniz koyundan sonra gelen en büyük ve en güzel ikinci koy olmasıyla meşhurdur. Manzarası için gelen onlarca insan vardır. Ada çam ve zeytin ağaçlarıyla kaplıdır. 

gemile adasi

8-Kelebekler Vadisi

Yolunuz düşerse mutlaka gitmeniz gereken en doğal güzelliklere sahip vadisidir. Doğal sit alanı ilan edilmiş ve çok sayıda hayranı tarafından ilgi odağı olmuştur. Seksenden fazla kelebek türü olduğu için bu vadiye kelebekler vadisi denmektedir. Kelebekler daha çok vadinin alt kısımlarında oldukları için ziyaretçiler kelebekleri pek fazla göremez ancak manzarası büyüleyicidir. Fethiye’ye gelenlerin ilk durağı Kelebekler Vadisi oluyor.

Kelebek muzesi in Fethiye

9. Kabak Koyu

Fethiye’de gün doğumu ve batımı izlemek için tercih edilen yerlerden biridir. Kabak koyuna gitmek için Ölüdeniz plajının içinden vapura binmeniz gerekir. Etrafı dağlarla çevrili bir koydur. Yamaçları ormanlık alanlarla çevrili olan Kabak koyunda kamp ve piknik yapabilirsiniz.

10. Saklıkent Kanyonu

Saklıkent Kanyonu, uzun yıllar önce bir çobanın keşfettiği güzelliktir. Kanyonun bulunduğu yere bir park yapılmıştır. Kanyon sayesinde milli park değer kazanmıştır. Park alanında yürüyerek suyun sesine kulak vermelisiniz. Adı gibi saklı bir cennettir. Yılda onlarca turist bu manzarayı görmek için Fethiye’ye gelmektedir.

Saklikent Kanyonu

Fethiye’de Gezilecek Yerler ile İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu