Gezi Rehberi

Tatili Fethiye’de Yapmak İçin 3 Neden

instagram takipçi hilesi

fethiye

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte ailelerin aklındaki “Bu yaz tatili nerede yapsak?” sorusu da yavaş yavaş belirmeye başlamıştır. Türkiye’de yaşadığımız için tatil beldeleri açısından oldukça avantajlayız. Çünkü dünyanın tatil açısından en verimli iki denizi olan Akdeniz ve Ege Denizi’ne de sınırımız var ve tatilimizi vizedir, pasaporttur demeden birbirinden güzel tatil beldelerimizde dilediğimizce yapabiliyoruz. Şu da bir gerçek ki, Türkiye’de tatil yapmak da oldukça zor. Birbirinden güzel onlarca tatil beldesi arasından seçim yapmak insanı oldukça zorluyor. Ancak bizim size bu yaz tatilini değerlendirmeniz için mükemmel bir önerimiz var.

Eğer tatilde bütçenize ve keyfinize önem veriyorsanız tatilinizi kesinlikle Muğla Fethiye’de yapmalısınız. İç yapısı olarak Türk kültürleri ile daha özdeşleşmiş ve halen milletimize ait unsurları kaybetmeden tatil yapabileceğiniz nadir tatil beldelerinden olan Fethiye, yaz kış demeden ziyaret edilebilecek bir yer. Ancak denizi ve güneşiyle Fethiye’ye bir kere de olsa yazın gelmenizi şiddetle öneririm. İşte tatilinizi Fethiye’de yapmanız için 3 geçerli neden…

 

mrk

1-) Ekonomik Tatil Beldesi: Fethiye

Eğer siz de tatilinizde bütçesine önem veren birisiyseniz Fethiye’de tatil yapmak sizin de çok işinize yarayacak. Çünkü Fethiye’de yaşamakta olan yerel halk var ve Fethiye’deki ekonomi kriterleri halkın talebine göre belirleniyor. Yani Fethiye’nin de Ege’deki diğer şehirlere oranla daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Bodrum ve Çeşme gibi yazlık mekanlar, ünlülere ev sahipliği yaptığı için bu tür yerlerin fiyat aralıklarını da ünlüler belirliyor.

Dolayısıyla yaptığınız tatilden zevk alabilmeniz için çok daha fazla para ödemek zorunda kalıyorsunuz. Fethiye’de buna gerek yok.

od1

2-) Eşsiz Manzara:  Ölüdeniz

Türkiye’nin hangi şehrinde olursanız olun Ölüdeniz’in adını mutlaka duymuşsunuzdur. Gerçekten de eşsiz bir manzarası var Ölüdeniz’in. Mevsim, hava şartları nasıl olursa olsun Ölüdeniz’de en ufak bir dalga oluşmaz. Ayrıca Ölüdeniz’in suyu da oldukça temiz. Bu yüzden tatilini Fethiye’de yapan kişiler Ölüdeniz’i ziyarete gelince masmavi manzaranın karşısında büyülenip kalıyor.

Siz de Ölüdeniz’i ziyaret ederek hayatınıza emsalsiz bir tecrübe katmak isterseniz, Fethiye 7 gün 24 saat ziyaretçilerine açık bir belde.

kk1

3-) Doğal Hayat

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte doğallık adına en ufak bir şeyin kaldığı söylenemez. Yediğimiz gıdalarda dahi bulunan katkı maddeleri nedeniyle doğallıktan uzağız. Dolayısıyla insanların yeni gözdesi de doğal bir hayat oluyor. Fethiye’de bir süreliğine de olsa istediğiniz doğal hayatı yaşayabileceksiniz.

Fethiye’de organik köy kahvaltısı, doğal akşam yemeği gibi alanlarda hizmet veren pek çok mekan var. Bu mekanlar, sizin doğal hayat özleminizi ortadan kaldırmaya bir süreliğine de olsa yetecektir.

Fethiye’de Tatil Videosu: 

KAYNAK: Mehmet Bat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu