Maksat Yazmak

Aydınlık Çağdan,Karanlık Çağa!

instagram takipçi hilesi

Yıl ,1937  Atatürk Hastaydı. Atanın hasta oluşu, kuyruk acısı olan bazı devletler için bulunmaz bir fırsattı. Kurulan Türkiye Cumhuriyeti, zaman geçtikçe güçleniyordu. 1937 Martı’nda bilhassa Biritanya’nın yani İngilizlerin desteği ile dersim isyanı başladı. Bu dersim isyanı günümüzde, Pkk tarafından yıllarca kullanıldı. 100bin kürd’ün katledildiği, 95bin kürdün topraklarından kovulduğu anlatıldı. Oysa gerçek öyle değildi. 1935 nüfus sayımında dersim nüfusu 101bin dir.101 bin olan dersimden nasıl olmuştu da, 95bin  kürdün topraklarından kovulup 100 bin kürdün katledilmesi mümkün olmuştur.

dersim-isyani

Tabi ki gerçekte, 265 kişi ölmüş, 29 asker şehit olmuş ve aşiret liderlerinden Şeyh Sait Rıza dahil, 7  kişi idam edilmiştir.Dersim isyanı, bölgesel bir isyan isyanın gerekçesi, askere gitmemek ve vergi ödememektir. Günümüzde de halen böyle oluşumlar devam etmekte ve engel olmakta. Zorlanan yönetimler,çeşitli ayak oyunlarının arkasına saklanmaktadırlar. Oysa Atatürk böyle bir isyanı hasta olmasına rağmen, 10 ay gibi kısa bir sürede bastırmıştır.

atatürk (22)

Atatürk hastalığını değil önce, Vatanı düşünen bir devlet adamı idi.1937 yılından bir devlet adamı getirmek mümkün olmadığına göre önce Vatan diyebilen,devlet adamları yetiştirip, onları devlet yönetimine getiremez isek ;siyaseti takım tutar gibi yapmaya devam edersek bir kendimizi değil,bu cumhuriyete umut bağlamış Türk devletlerininde sonunu hazırlarız.

Bunu da bilesiniz Atatürk,öyle bir devlet adamı ki yokluk yıllarımızda bile kalkınmanın kaliteli bir eğitim olmadan mümkün olamayacağını görmüş ve 1933 yılında Avrupaya ve Amerika’ya 700 öğrenci göndermiştir.Şimdiki siyaset adamlarına bir bakın ve düşünün ne görüyorsunuz!

Ben söylüyorum tahrikatlara ve şeyh lere biat etmiş siyaset adamları görüyorsunuz.Hadi artık çok geç olmadan şöyle bir silkinin ne olur! Artık uyanın her fırsatta Atatürk’ün arkasına sığınmaktan vazgeçin! Sadece gösterdiği,yolda yürüyün! Emin olun uyanırsanız. 10 yıl içinde aydınlık günler göreceğiz eğer uyanmaz iseniz. Kürdü,Lazı,Çerkezi,Türkü,sunnisi,alevisi hepimiz bu gemideyiz! Uyanın! Uyanırsanız bir Avrupa uyanmazsanız bir Orta Doğu oluruz!

Karar sizin inanın tüm bu olumsuzluklara rağmen bir UMUT VAR!

umut-var

ESEN KALIN

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu