Yaşam

Ay Taşı Özellikleri Nedir? Faydaları Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Ay taşı özellikleri ve faydaları nelerdir? Hem adıyla hem de görüntüsüyle iç açıcı bir taştır. Şifalı taşlar, yüzyıllardan beri kullanılmakta ve pek çok derde doğal yollardan derman olduğuna inanılmaktadır. Enerji akımı ruh halimize, içsel süreçlerimize ve dengede kalabilmemize önemli oranda etki etmektedir.

Duygulara yön verme özelliği ile de kullanılan bu taşın, bir diğer ismi de aşk taşıdır. Fakat en büyük ve bilinen özelliğini soracak olursanız; o da hiç şüphesiz ki ”dişil enerjiyi temsil ediyor olmasıdır” Çoğunlukla kadınların, çeşitli formlarda kullandığı bu taş, vücuda, gerek mental gerekse de fizyolojik anlamda pek çok yarar sağlar.

ay taşının özellikleri ve faydaları nelerdir?

Peki bu yararlar nelerdir? Bu taşı kimler kullanamaz, yan etkileri var mıdır? İşte biz de bu yazımızda sizlere; tüm bu soruların cevabı niteliğinde bir takım bilgiler aktarıyor olacağız. Konuya ilişkin videolara ise yazımızın son bölümünde ulaşabilirsiniz.

Ay Taşı Özellikleri Nelerdir?

 1. Kadınlarda hormon seviyelerini dengeler. Dişil enerjiyi açığa çıkarır ve aynı enerji alanı içerisinde kalmanızı sağlar.
 2. Duyguları yönetmede ve duygusal iniş çıkış hallerinde yine potansiyel bir denge unsurudur.
 3. Astrolojik açıdan bakıldığında ay ile ilişkili ve yengeç burcu ile bağlantılı bir taştır.
 4. Tarih boyunca tanrıçalarla özdeşleşmiş bir taş olarak adeta sembol haline gelmiştir.
 5. Doğurganlığın ve bereketin temsilcisi olarak bilinir.
 6. Yumuşak, beyaz ve opak bir görünüme sahiptir.
 7. Gizemli ve asil bir aurası vardır.

İlginizi çekebilir: Dişil Enerji Nasıl Yükseltilir?

Ay Taşının Faydaları Nelerdir?

 • Kadınlarda hormonal anlamda yaşanan düzensizliklere iyi gelir. Adet döngüsünü düzene sokmasının yanı sıra, adet sancısını hafifletici özelliği bulunur.
 • Doğuma yakın dönemlerden itibaren kullanıldığı takdirde, doğum sancılarına, ağrı ve ani kasılmalara karşı şifalıdır.
 • Gerek kadına gerekse de erkeğe bağlı kısırlık probleminde kullanılabilen doğal ve şifalı bir taştır. Doğurganlığı arttırdığına inanılır.
 • Ay ile etkileşimde olduğuna inanılan bir taş olması nedeniyle, büyüme hormonunun salgılanmasına yardımcı olur. O nedenle, bebeklerin ve çocukların bulunduğu yerlerde kullanılmasında fayda vardır.

ay tasii

 • Hormonların yanı sıra hücreleri de düzenleyerek aktivasyon sağlayan ay taşı, yaşlanma karşıtı ve cilt dostu olarak sıklıkla tercih edilir. İlerleyen yaş, genetik faktörler ve yer çekimi gibi nedenlerle zaman içerisinde ciltte meydana gelebilecek sorunlara karşı etkin koruma sağlar.
 • Henüz kesinlik kazanıp kanıtlanmamış olsa da, ay taşının metabolizmayı hızlandırıcı ve yenileyici bir etkisi olabileceği düşünülmektedir. Bu da kilo verme sürecine destek olabileceği anlamını taşımaktadır.
 • Tutku ve aşk hormonlarını besleyerek, çiftler arasındaki çekim kuvvetini arttırmasıyla adından söz ettiren bu şifalı taş, afrodizyak etkisi göstermektedir.
 • Bir diğer adı da gezgin taşıdır. Bunun nedeni ise özellikle gece seyahati yapan kimseleri, kötülüklerden koruyacağına inanılmasıdır.
 • Kadınlarda anaçlık duygusunu besler ve korumacı iç güdüyü harekete geçirir.
 • Muhteşem bir meditasyon aracıdır. Elinizde tuttuğunuz veya mide bölgesinde gezdirdiğiniz ay taşı ile; meditasyon yapabilir, ruhunuzu şifalandırabilir, sezgisel açıdan kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz. Ayrıca bu taş sayesinde yaratıcı ve üretken tarafınızı da açığa çıkarmanız mümkündür.

Ay Taşını Kimler Kullanamaz?

Ay taşı kadın-erkek, genç-yaşlı isteyen herkes tarafından kullanılabilir. Bilinen veya belirlenen herhangi bir yan etkisi de yoktur. Ancak bu taş ile birlikte kullanılacak diğer doğal kristallere dikkat etmek gerekir. Çünkü bazıları ile uyum sağlamayabilir. Örneğin; ametis, inci, turkuaz, safir, lapis lazuli ve labradorit gibi taşlar ile kullanılması uygun olacaktır.

ay tasiii

Ay Taşı Arındırma Nasıl Yapılır?

Öncelikle ay taşı direkt olarak elinizde tutarak, mide kasık veya karın bölgelerine konularak kullanılabilir. Fakat bunun dışında, yüzük, bileklik veya kolye gibi takılarda da yer alır. Bunların kullanılmadan önce şu şekilde arındırılması gerekmektedir;

 • Akan suyun altında 5 dakika boyunca tutabilirsiniz.
 • Deniz suyunda veya deniz tuzu ile hazırlanan suyun içerisinde 10-12 dakika kadar bekletebilirsiniz.
 • Kristalinizi, toprağa gömebilir ve 1 gece boyunca orada dinlenip, negatif enerjiden arınmasını sağlayabilirsiniz.
 • Yine bir tütsü yakarak vereceği pozitif enerjiden faydalanıp kristalinizi arındırabilirsiniz.
 • 3-4 saatlik bir zaman diliminde taşın güneş ışığı almasına imkan tanıyarak arınma işlemi yapabilirsiniz.
 • Selenit taşının ya da bir tuz lambasının yanında bırakarak olumlu enerji yüklemesi yapabilirsiniz.

Özetle; çoğu zaman Sri Lanka, Avustralya, Hindistan ve ABD bölgelerinde bulunan bu kıymetli ve şifalı taştan, doğru biçimlerde faydalanarak, enerjinizi yükseltmeyi deneyebilirsiniz.

Ay Taşının Faydaları İle İlgili Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu