Film & Dizi Önerisi

Atatürk Dizi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Atatürk Dizi Konusu ve Oyuncuları. Atatürk dizisi, dizi severler ile 29 Ekim 2023 günü Disney Plus ekranlarında buluşacak olan tarihi ve biyografik temalı bir dizidir. Dizinin başrollerinde Aras Bulut İynemliSongül Öden ve Mehmet Günsür  beraber rol alıyor.

Atatürk dizisinin fragmanları sosyal medyada ve Disney platformunda gösterilmeye başlandı. Daha 1 sene olmasına rağmen fragman ile birlikte dizi hakkında merak konuları artmaya başladı. Çok vakit kaybetmeden Atatürk dizisi hakkında bilgileri verelim. İşte Atatürk dizi konusu, oyuncu kadrosu ve diğer tüm detayları.

Atatürk Dizi Konusu ve Oyuncuları
Türkçe İsmi: Atatürk
IMDb Puanı: – / 10
Yapım yılı: 2022
ilk vizyon tarihi: 29 Ekim 2023
Yaş Sınırı: Yok
Sezon sayısı: 1
Bölüm sayısı: 6
Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin
Yapımcı: Saner Ayar, Levent Turan
Yapım Şirketi: Lanistar Medya, O3 Medya
Başrol Oyuncuları: Aras Bulut İynemliSongül ÖdenMehmet Günsür
Türü: Tarihi, Biyografi
Yapım Ülkesi: Türkiye
Kanal: TV ve Sinema

Atatürk Dizi Konusu

1881 yılında Selanik’te doğan Mustafa Kemal Atatürk‘ün babası Ali Rıza Efendi, annesi ise Zübeyde Hanım’dır. İlköğrenimini Şemsi Efendi’de tamamlayan Atatürk, orta öğrenimini Selanik Mülkiye Rüştiyesi ve Selanik Askeri Rüştiyesinde tamamladıktan sonra lise öğrenimini Selanik Askeri Rüştiyesinde tamamladı. Daha sonra Kara Harp Okulu’nda üniversite eğitimini tamamlayarak askerlik hayatına başladı. Askeri lisedeyken, matematik öğretmeni ona Kemal adını verdiği andan itibaren adı Mustafa Kemal oldu.

Atatürk 1. Film’den ilk fragman hemen aşağıda!

ataturk dizisi 2

Mustafa Kemal Atatürk, Birinci Dünya Savaşı’nın gidişatını, özellikle de dünya çapında tanınırlık kazandığı Çanakkale zaferini tarihte değiştirmiştir. 19 Mayıs 1919’da Atatürk, Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra imzalanan Mondros Ateşkes Antlaşması ile anavatanın paylaşılacağını görmüş ve 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak milli mücadelenin başlangıç fitilini ateşlemiştir.

ataturk dizisi 3

Atatürk, Disney Plus ekranlarında yayınlanacak. Dizinin yönetmen koltuğunda Mehmet Ada Öztekin oturuyor. Dizinin başrollerinde Aras Bulut İynemliSongül Öden ve Mehmet Günsür yer alıyor. Diğer oyuncu kadrosuna da aşağıda bulunan listeden ulaşabilirsiniz. Yapım ile ilgili düşüncelerinizi de en altta yer alan yorumlar kısmından bizlere ve ziyaretçilerimize gönderebilirsiniz.

Atatürk Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

ataturk dizisi 1

Atatürk dizisi, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. yıl dönümü olan 29 Ekim 2023 günü Netflix ekranlarında dizi severler ile buluşacak. Dizinin ilk fragmanı 28 Ekim 2022 günü seyirci ile buluştu. Filmin vizyona girmesine daha 1 sene olmasına rağmen fragmanın yayınlanması ile birlikte büyük bir ilgi gördü. Şimdiden büyük bir kesim dizinin yayınlanacağı tarihi beklemeye başladı.

GELİŞME: Disney Plus Atatürk dizisini yayınlan kaldırdı. Yani dizi Disney Plus’ta yayınlanmayacak. Sebebi ise bazı iddialara göre Ermeni diasporasının baskısı. Diğer bir iddia ise dizinin çok fazla para kazandırmayacağı. Daha doğrusu Disney CEO’su Bob Iger fazla kar elde etmedikleri ülkelerdeki içerikleri azaltıyor. Onlardan biri de Türkiye.

Atatürk dizisinin film olarak yayınlanacağı açıklandı. İki bölüm olan film, hem sinemada hem de televizyonda yayınlanacak. 

Oyuncu Kadrosu

Atatürk dizisinin oyuncuları şu şekildedir;

 • Aras Bulut İynemli – Mustafa Kemal Atatürk Karakteri
 • Songül Öden – Zübeyde Hanım Karakteri
 • Mehmet Günsür – Ali Rıza Efendi Karakteri
 • Sarp Akkaya – Enver Paşa Karakteri
 • Berk Cankat – Ali Fuat Cebesoy Karakteri
 • Esra Bilgiç – Madam Corinne Karakteri
 • Sahra Şaş – Makbule Atadan Karakteri
 • Bertan Asllani – Ali Fethi Okyar Karakteri
 • Beran Kotan – Ömer Naci Karakteri
 • Hamdi Alkan
 • Darko Perić
 • Emre Mete Sönmez – Mustafa Kemal Atatürk’ün çocukluğu Karakteri

Atatürk Fragmanı ve Diğer Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu