Yabancı Kadın Ünlüler

Ashley Greene Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Ashley Greene
Tam adı: Ashley Michele Greene /Ashley Greene
Doğum tarihi: 21 Şubat 1987
Doğum yeri: Jacksonville, Florida, ABD
Boyu: 1,65 cm
Burcu: Balık
Eşi: Paul Khoury (e. 2018)
Çocuk (ları): Kinglsey Khoury
Mesleği: Aktris
Aktif Yılları: 2005’den günümüze
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Ashley Greene Kimdir? Ashley Greene, Amerikalı aktris ve modeldir. Ashley en çok ‘Alacakaranlık Efsanesi‘ film serisindeki Alice Cullen rolü ile tanınır. Ayrıca, ‘Skateland‘, ‘Summer Blood‘, ‘The Apparition‘, ‘A Warrior’s Heart‘, ‘Wish I Was Here‘ ve ‘In Dubious Battle‘ filmlerindeki çarpıcı performansları ile yaygın bir ün ve tanınırlık kazandı. Annesi, onu modellik derslerine katılmaya teşvik etti. Fakat kısa boyu olması model olma hayalini önüne geçti.

Bir süre için, reklam ve reklamcılık yapmaya odaklandı. Fakat daha sonra savcı olmayı düşündü. Ancak, birkaç oyunculuk kursuna katıldıktan sonra, bir kez ve herkes için bir aktris olmaya karar verdi ve oyunculuk kariyeri içinde Los Angeles’a taşındı. Yaklaşık 3 yıl boyunca Ashley, düşük profilli TV programlarında ve filmlerde küçük roller oynadıktan sonra, uzun bir seçme sürecinden sonra ‘Alice Cullen’ rolünü aldı ve bundan sonra bir daha arkasına bakmadı. Ashley Greene’i daha yakından tanıyalım.

Ashley Greene Kariyeri

Ashley Greene, 21 Şubat 1987 tarihinde Jacksonville, Florida’da Joseph Lacy Greene ve Michele Tatum Greene’in çocuğu olarak dünyaya geldi. Ashley’in annesi bir sigorta yöneticisi iken babası, şimdi kendi işini yürüten eski bir ABD Denizcisidir.

Aynı zamanda bir aktör olan Joe Greene adında da bir ağabeyi var. Ashley büyüme yıllarını Jacksonville ve Middleburg’da geçirdi. Önce Üniversite Hıristiyan Okulu’na devam etti, ancak daha sonra 10. sınıfa terfi ettiğinde Wolfson Lisesi’ne kaydoldu.

Ashley, çocukluğundan itibaren doğası gereği gözü pek ve erkeksi biriydi. Tekvando gibi fiziksel olarak zorlu aktivitelerde erkek kardeşini geçmeye çalışırdı. Hatta sayısız ödüle sahip olmuştur. Tekvando sınıfındaki kızlara ağır darbeler indirdiği için onlarla tartışmaya girmesine izin verilmediğini söylüyor.

Aşırı dışa dönük ve asi mizacı nedeni ile kendisinden yaşça büyük kızlarla arkadaşlığı tercih ettiğini keşfetti. Kendinden büyük kızlarla kaynaşması kendine olan güvenini büyük ölçüde zedeledi ve annesi, kendini gösteren özgüvenini artırmak için onu modellik derslerine kabul ettirdi. Kısa boyu nedeni ile modellik kariyeri yapmaktan vazgeçti ve reklam yapmaya konsantre olması önerildi. Daha sonra Ashley ‘Mark Cosmetics‘ ve Apple Inc’in ‘iPod‘ reklamlarında oynadı.

Greene oyunculuk derslerine katılmak için New York’taki Lee Strasberg Tiyatro ve Film Enstitüsü’ne gitti ve ardından aktris olmak istediğine ikna oldu. Sonunda on yedi yaşında Los Angeles’a taşındı ve filmlerde ve TV dizilerinde küçük roller kabul ederek neredeyse üç yıl boyunca sebat etti.

Oyunculuk kariyerinin ilk bölümünde Ashley Greene, ‘Crossing Jordan‘ ve ‘Mad TV‘ gibi dizilerde küçük roller aldı. Beyaz perdedeki ilk rolü ise, ‘King of California‘ filminde bir McDonald’s satış noktasında müşteri olarak göründü ve ardından ‘Otis‘te aynı derecede kısa bir görünüm aldı.

Ashley Greene’in kariyerindeki dönüm noktası ise, 2008 yılında ‘Alacakaranlık‘ filminde yardımcı bir rol alması ile geldi. Bir vampir olan Alice Cullen’ı ve kahramanı Edward Cullen’ın ( Robert Pattinson ) kız kardeşini canlandırması için seçildi. Ashley filmde başlangıçta başrol oyuncusu Bella Swan rolü için seçmelere katılmıştı. Ancak Kristen Stewart rolü üstlendi. Alacakaranlık ve sonraki tüm film devam filmleri (Alacakaranlık Efsanesi film serisi), Stephenie Meyer tarafından kaleme alınan ve aynı adlara sahip bir dizi romanın sinematik uyarlamalarıdır.

Greene, Alacakaranlık Efsanesi’nin beş filminin hepsinde Alice Cullen rolünü tekrar canlandırdı: ‘Alacakaranlık‘, ‘Alacakaranlık Efsanesi: Yeni Ay‘, ‘Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma‘ ve ‘Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti: Bölüm 1 ve Bölüm 2 ‘. Alacakaranlık filminin devam filmlerinin gişe rekorları kırdığı ortaya çıktı ve ilk dört taksit 2,5 milyar doları aşan gelir elde etti. Alacakaranlık filmlerinin tüm serisinin muazzam başarısı, film teklifleri ile dolup taşan Ashley’e yansıdı.

Ashley Greene, 2010 yılında Sundance Film Festivali’nde ilk kez gösterilen dram filmi olan ‘Skateland‘de Michelle Burkham’ı canlandırdı. ‘Bir Savaşçının Kalbi‘nde Brooklyn Milligan’ı canlandırması, hayranlarını ve eleştirmenlerini eşit derecede etkiledi. ‘Butter‘ (2011) filminde ünlü aktörler Hugh Jackman ve Jennifer Garner ile ekranı paylaştı.

2012 yılında ünlü aktris Demi Moore ve ünlü şarkıcı Miley Cyrus ile birlikte rol aldığı romantik-komedi filmi ‘LOL‘de kendi adını paylaşan bir karakteri canlandırdı. Doğaüstü korku filmi olan ‘Apparition‘da (2012) başkarakter Kelly’yi canlandırdı ve dönem filmi ‘CBGB‘ (2013) de Lisa Krystal’ı canlandırdı.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde ‘Ex’i Burying the Ex‘ (2014), ‘Staten Island Summer‘ (2014), ‘Staten Island Summer‘ (2015), ‘Shangri-La Suite‘ (2015), ‘Dürtü‘ (2015) ve ‘Şüpheli Savaşta‘ (2016) gibi filmlerde de rol aldı. Video oyunları, ‘Batman: Arkham Knight‘ ve ‘Batgirl: A Matter of Family‘de sesini sırası ile ‘Barbara Gordon‘ ve ‘Batgirl‘e ödünç verdi. Her iki video oyunu da 2015 yılında piyasaya sürüldü.

Ashley Greene Özel Hayatı

Ashley Greene geçmişte birkaç flörtleri oldu. Josh HendersonChance CrawfordIan SomerhalderRafi GavronSeth McfarlaneBrock KellyJoe JonasRyan Phillippe ve Reeve Carney gibi kişiler ile ilişkisi olmuştur.

2016 yılında Paul Khoury ile nişanlandı. 2018 yılının Temmuz ayında evlendiler. Mart 2022 tarihinde ise Ashley Greene ve Paul, ilk çocuklarını beklediklerini açıkladılar. 2022 yılının Eylül ayında ise kızları Kinglsey doğdu. Ashley Greene şimdilerde zamanını New York ve Los Angeles’ta yaşamak arasında bölüyor.

Ashley Greene Filmleri

 1. 2007 King of California / McDonald’ın müşterisi
 2. 2008 Otis / Kim #4
 3. 2008 Twilight / Alice Cullen
 4. 2009 Shrink / Missy
 5. 2009 Summer’s Blood / Summer Matthews
 6. 2009 The Twilight Saga: New Moon / Alice Cullen
 7. 2010 Skateland / Michelle Burkham
 8. 2010 Radio Free Albemuth / Rhonda
 9. 2010 A Warrior’s Heart / Brooklyn
 10. 2010 The Twilight Saga: Eclipse / Alice Cullen
 11. 2011 Butter / Kaitlen Pickler
 12. 2011 Alacakaranlık Efsanesi:Şafak Vakti Bölüm 1 / Alice Cullen
 13. 2012 The Apparition / Kelly
 14. 2012 Alacakaranlık Efsanesi:Şafak Vakti Bölüm 2 / Alice Cullen
 15. 2012 LOL / Ashley
 16. 2012 The Boom Boom Room / Adeline Winter
 17. 2013 CBGB / Lisa Kristal
 18. 2013 Random / Violet
 19. 2014 Wish I Was Here

Ashley Greene Tv Dizileri

 1. 2005 Punk’d / Girlfriend
 2. 2006 Crossing Jordan / Ann Rappaport
 3. 2006 MADtv / Amber
 4. 2006 Desire / Renata
 5. 2008 Shark / Natalie Faber
 6. 2011–2012 Pan Am / Amanda Mason
 7. 2012 Americana / Alice

Videoları

Fotoğrafları

Kardelen Kırılmaz

1992 Bursa doğumlu Muğla Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu