Arı Sokmasına Ne İyi Gelir? 

instagram takipçi hilesi

Arı Sokmasına Ne İyi Gelir? Yaz geldi. Güneş açtı, kışlık montlar raflara kaldırıldı, artık havanın tadını çıkarmanın tam zamanı. Dışarı çıkarken, sizinle birlikte başkalarının da sokakta olduğunu fark ediyorsunuz. Bazılarınız bildi. Evet arılar..!

Çoğumuz daha önce bir arı sokmasının gazabına uğradık. Eğer hala bir arı tarafından sokulmamışsanız şanslısınız. Arı sokması biraz can yakıcıdır. Hiç beklemediğiniz bir anda gerçekleştiği için daha çok ürpertir. Bununla birlikte, arı sokmalarından kaynaklanan ciddi bir alerjik reaksiyondan muzdarip olmayacak kadar şanslı olanlar için, şişliği azaltmaya, ağrıyı hafifletmeye ve tahriş edici kaşıntıya yardımcı olabilecek bazı ev ilaçları vardır.

Bununla birlikte, arı sokmalarına ve/veya arı sokmalarına karşı alerjiniz varsa, yapılacak en iyi şey hemen bir hastaneye başvurmaktır.

Arı Sokmasına Ne İyi Gelir? 

Arı Sokmasına Ne İyi Gelir?

1- Buz

Buz, hem arılar hem de diğer böcek sokmalarından kaynaklanan şişliği azaltmaya yardımcı olmak için harika bir yoldur. Soğukluk, arı ya da böcek sokmasından sonra gerçekleşen kan akışını yavaşlatır.

Arı sokmalarını buz kullanarak tedavi etmek için bir buz küpü ya da bir buz paketi alın ve yaklaşık 20 dakika boyunca arının soktuğu yerin üzerine koyun. Bu ağrının azalmasına yardımcı olacak ve şişliği azaltacaktır. Fakat şuna dikkat edin. Bu küpleri kullanıyorsanız, bir havlu kullanın. Küp buzları direkt olarak vücudunuza koymayın.

2- Sarımsak

Sarımsak, böcek ve arı sokmalarında ağrı kesici görevi görür. Bu ev ilacı için bir diş sarımsağı ezin ve ısırılan bölgenin üzerine sürün. Sarımsak suyunun sokan bölgeye iyice uygulandığından emin olun. Bundan sonra, etkilenen bölgeye bir bez koyun.

3- Soğan

Arı ve böcek sokmalarına iyi gelen bir diğer ev ilacı da soğandır. Bir soğanı ortadan ikiye kesin ve iç kısmı tene değecek şekilde arı sokmasının üzerine ağrı azalana kadar hafifçe bastırarak yerleştirin.

4- Karbonat

Karbonat, arı sokmasının zehrini etkisiz hale getirmenin harika bir yoludur. Tek yapmanız gereken karbonat ve suyu karıştırıp bir macun oluşturmak. Daha sonra bunu arının soktuğu bölgeye uygulayın.

ari sokmasina ne iyi gelir 2

5- Tuz

Yukarıdaki karbonat ile yaptığımız aynı uygulamayı tuz ile de yapabilirsiniz. Tuzu suyla karıştırarak kalın bir macun yapın ve arının soktuğu bölgeye uygulayın.

6- Limon suyu

Arı sokmalarını limonla tedavi etmek için, taze bir limonu ikiye bölün. Mümkün olduğunca fazla suyunu sıkın. Limon suyuna bir pamuklu ya da bez batırın ve arının soktuğu yere uygulayın. Marketlerde satılan şişe limon suyu da kullanabilirsiniz. Ancak taze limon kullanmak en iyisidir.

7- Elma Sirkesi

Küçük bir parça pamuğu elma sirkesine batırın ve az miktarda basınç uygulayarak sokulan bölgenin üzerine koyun. Sirke asiditesi, arının zehrini nötralize etmeye yardımcı olur.

ari sokmasina ne iyi gelir 3

Arı Sokmasına Ne İyi Gelir? ile ilgili videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu