Andras Arato

Andras Arato Kimdir?

instagram takipçi hilesi

andras arato 1
Tam adı: Andras Istvan Arato
Doğum tarihi: 11 Temmuz 1945
Doğum yeri: Kőszeg , Macaristan
Boyu: 
Burcu: Yengeç
Ailesi: 
Eşi: Gabriella Andrásné Arató
Çocuk (ları): Bir çocuğu var
Mesleği: Elektrik Mühendisi, Sosyal Medya Fenomeni
Aktif Yılları: 2019 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Andras Arato Kimdir? Andras Arato, emekli elektrik mühendisi ve sosyal medya fenomenidir.

Arato, 11 Temmuz 1945 Macaristan’ın Kőszeg kentinde dünyaya gözlerini açmıştır.

Emekli olduktan sonra reklam endüstrisine ve stok fotoğraf işlerine girmiştir. Aslında tüm hikayesi Türkiye’de yaptığı tatil sırasında çektirdiği fotoğraflar ile başlamıştır.

Ünlenme hikayesini konuk olarak katıldığı TED konuşması sırasında anlatmıştır. O da herkes gibi tatil yapmak istemişti. Herkes gibi tatil sırasında çektirdiği resimleri sosyal medya adresinden paylaştı ve takipçilerinin beğenisine sundu. Sonra ne mi oldu? İşte bu..! 👇 😂

https://twitter.com/bunabakalim/status/1374346900598620165?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1374346900598620165%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fhaberglobal.com.tr%2Fyasam%2Fsosyal-medya-onu-konusuyor-iste-andras-arato-nun-hikayesi-100311

Bu fotoğraflarını gören profesyonel bir fotoğrafçı, onu deneme çekimlerine çağırdı. Arato, daveti kabul etti ve çekimlere gitti. Çekilen deneme fotoğraflarını ikisi de beğendi ve tekrardan davet edildi. Birkaç seans süresinde yüzlerce fotoğraf çekildi.

Çekilen fotoğrafların hepsi stok fotoğraflardı. Yani fotoğraflar istenilen kişi tarafından satılan sitelerden satın alınarak kullanılabilecekti. Fakat, işler Türkiye’de biraz farklı gitti ve Arato, kendini bir anda yukarıda da gördüğünüz gibi capslerin yeni fenomeni olarak buldu.

2019 yılında 9 sene önceki resimlerini internette arattı ve şaşıracağı bir olay ile karşı karşıya kaldı. İnsanlar onun gözlerindeki ifade ile gülümsemesi arasındaki ifadeye “Hide the Pain Harold” yani “Acısını Saklayan Adam” olarak “meme”lemişti. “Meme (Mim)” sosyal medya kullanıcıları tarafından bulunan esprilere verilen bir addır.

Andras Arato, geçtiğimiz günlerde korona virüse yakalandı ve tedavi altına alındı.

Andras Arato’nun Ödülleri

  1. 2010 – Déri Miksa Ödülü – MEE
  2. 2002 – János Urbanek Ödülü – Macar Elektroteknik Derneği

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu